26. 10. svátek má Erik
Úklid v ulicích, kácení stromů, opravy výtluků. Město se chystá na jaro

27. února 2021   (10:30)
Úklid v ulicích, kácení stromů, opravy výtluků. Město se chystá na jaro
foto: pribram.cz

S přicházejícím teplým počasím začíná předjarní údržba ulic a zeleně, obnova dětských hřišť nebo rozšíření stanovišť pro popelnice.


Sníh je pryč a údržba města se stáčí k předjarním činnostem, zejména úklidu a čištění, péči o keře a stromy a renovaci komunikací. Technické služby města Příbrami (TS) se v uplynulém pracovním týdnu zaměřily také na opravy veřejného osvětlení a nápravě po „hrátkách“ vandalů. Vyčištění se dočkaly třeba poškozené lavičky ve Svatohorské aleji, které zde stojí necelý rok.
 

Péčí prošla např. ulice Gen. Kholla, kde byly ořezány keře a uklizeno listí. Kromě části keřů a náletů padly koncem února v Příbrami také některé stromy. Pokáceny byly suché břízy v Březohorské, Husově a Mariánské ulici, topol na Rynečku, túje, smrk a hloh na náměstí Hynka Kličky.
 
V uplynulém týdnu pokračovalo vyspravování výtluků v ulici Žižkova, Tylova a Pod Čertovým pahorkem. Pracovníky zaměstnaly také výtluky v Brodské, v ulici Pod Haldou a V Lukách a studenou balenou směsí vyplnili narušené komunikace v ulicích Čechovská, Budovatelů a Dlouhá. V Dlouhé a Mariánském údolí si zásah vyžádala rozbitá dlažba.
 
Pozornost je věnována dětským hřištím. Jako první se před zahájením provozu o poslední únorové sobotě připravovala hřiště v klidové zóně Ryneček a v Mariánské ulici. „Další dětská hřiště budeme postupně otevírat s ohledem na vývoj počasí a podmáčení terénu a také v souladu s očekávanými nařízeními vlády,“ informují Technické služby.
 

V Kozičíně začaly TS budovat nové stání pro popelnice a upravovaly terén pod lesem, kde bude umístěno. Čištěním prošla tzv. hnízda na tříděný odpad na Březových Horách. Příspěvková organizace likviduje i vyhozené symboly Vánoc: „Vánoční stromky drtíme a smícháváme s listovkou pro budoucí zakládky kompostu v kompostárně.“
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz