26. 10. svátek má Erik
Na Rožmitálsku byl nalezen mrtvý orel mořský, záchranáři mají podezření na otravu

20. února 2021   (12:05)
Na Rožmitálsku byl nalezen mrtvý orel mořský, záchranáři mají podezření na otravu
foto: pribram.cz

Případ si převzali policisté, kteří následně rozhodnou, jak bude případ klasifikován a vyšetřován.


Záchranáři z Ochrany fauny ČR dnes informovali, že u obce Sedlice u Rožmitálu pod Třemšínem byl nalezen mrtvý orel mořský. Připomněli i nedávný případ čtyř mrtvých orlů u Velkého Boru na Klatovsku. Vzácní dravci tam leželi kousek od hnojiště uprostřed pastviny pro skot obehnané ohradníkem.

Ochrana Fauny ČR případ nahlásila na policii. Zároveň upozorňuje místní obyvatele, aby v případě nálezu uhynulých zvířat se jich nedotýkali a událost nahlásili na policii. „Nenechávejte na procházkách volně pobíhat psy,“ varovala.
Ochránci zvířat na Klatovsku zvažují s ohledem na závažnost případu a vzniklou škodu vypsání finanční odměny za pomoc při objasnění tohoto případu.
„Zatím však musíme počkat na jednotlivé analýzy, další průběh vyšetření, a hlavně stanovisko orgánů, které by se případem měly ze zákona zabývat jako první. Pokud by však už dnes měl někdo k těmto případům konkrétní poznatky, budeme rádi, když nám pomůže tento masakr vzácných dravců objasnit,“ řekl webu Novinky.cz záchranář Karel Makoň.
„Zatím však musíme počkat na jednotlivé …
foto: pribram.cz


foto: pribram.cz


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz