16. 10. svátek má Havel
Na Orlíku a Slapech je zhoršená kvalita vody. Nový rybník dopadl opět na jedničku

21. srpna 2020   (08:29)
Na Orlíku a Slapech je zhoršená kvalita vody. Nový rybník dopadl opět na jedničku
foto: pribram.cz

Zhoršená kvalita vody na Orlíku a Slapech je kvůli sinicím.


Na sledovaných místech vodních nádrží Orlík a Slapy na Příbramsku je zhoršená kvalita vody. Hygienici ji s výjimkou Živohošti hodnotí stupněm tři z pětistupňové škály, na Živohošti je voda hodnocena stupněm dva, tedy jako vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi. Nejhorší situace v kraji je v písníku v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku, kde je kvůli masivnímu výskytu sinic voda nevhodná ke koupání, řekl vedoucí oddělení hygieny obecné a komunální pro okres Příbram Luboš Mandík.

„Nedoporučuji, aby se citlivější lidé, kteří mají problémy třeba s pokožkou, případně děti nebo těhotné ženy na těchto místech koupali. Pokud už se vykoupou, ať využijí sprchy v kempech,“ řekl Mandík. Zhoršená kvalita vody na Orlíku a Slapech je kvůli sinicím. Na Nové Živohošti, Nové Rabyni a Měříně na vodní nádrži Slapy na Benešovsku je voda hodnocena stupněm dva, tedy jako vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi.
Na Novém rybníku v Příbrami hodnotí kvalitu vody hygienici jako vhodnou ke koupání. Společně s koupalištěm v Březnici, Jincích a Obecnici je na stupni jedna.
V pátek budou tropy
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varoval, že se v pátek dostanou odpolední teploty nad 34 stupňů Celsia, což může představovat značnou zátěž pro lidský organismus.

 
Vysoké teploty představují značnou zátěž pro lidský organismus, kterému hrozí přehřátí a dehydratace. V poledních a odpoledních hodinách by proto lidé měli omezit tělesnou zátěž. "Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami," radí ČHMÚ. Lidem také připomíná, aby nenechávali děti nebo zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných autech.
 
V sobotu nejvyšší denní teploty místy překročí 31 °C a od západu, při přechodu studené fronty, se ojediněle mohou vyskytnout silné nebo i velmi silné bouřky s přívalovými srážkami kolem 60 mm, nárazovým větrem (70-90 km/h) a kroupami.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz