16. 10. svátek má Havel
Tajuplný život netopýrů zblízka v Příbrami

20. srpna 2020   (09:09)
Tajuplný život netopýrů zblízka v Příbrami
foto: Kocíková,

Netopýří noc se uskuteční v sobotu 29. srpna od 17:00 v Příbrami. Děti a dospělí se mohou těšit na netopýří stezku a blízké setkání s ochočenými handicapovanými netopýry.


„Netopýři jsou aktivní v noci, lidem tak jejich přítomnost zůstává většinou skryta. A to i přesto, že jsou mnohdy doslova našimi sousedy. Mohou totiž v létě sídlit na půdách hradních věží či kostelů, ale také v podstřeší rodinných domů nebo paneláků. Ve městech netopýři obývají také staré stromy v parcích, k lovu často využívají rovněž okolí vodních toků nebo rybníků. Netopýří noc je pro širokou veřejnost skvělou příležitostí k bližšímu seznámení s těmito pozoruhodnými živočichy,“ vysvětluje Petra Schnitzerová z ČESON.

Mezinárodní noc pro netopýry je akce určená široké veřejnosti, jež se letos koná již po čtyřiadvacáté. Jen v ČR se lidé s netopýry mohou od poloviny srpna do konce září setkat na téměř padesáti místech, mezi nimi i v Příbrami. Díky různorodému programu vedenému odborníky mají návštěvníci možnost seznámit se zblízka s těmito pozoruhodnými živočichy, jejich výzkumem a ochranou.
V Příbrami očekává děti i dospělé pestrý program s hravou netopýří stezkou, přednáškou s promítáním a také setkání s ochočenými handicapovanými netopýry. Po setmění se na obou místech lidé mohou těšit na vycházku s ultrazvukovým detektorem. „Návštěvníci budou mít navíc možnost seznámit se s metodou odchytu netopýrů do sítí", láká Jitka Kocíková z Ochrany fauny ČR. „Akce začíná poslední srpnovou sobotu v 17:00 hodin u Junior klubu, v sousedství sportovního areálu Nový rybník. 
„Netopýří zážitky zprostředkované odborníky z ČESON a doplněné o hravé aktivity, a především setkání se skutečnými živými zvířaty bývá nejen pro děti nezapomenutelným zážitkem. Věříme, že tyto akce přispívají k pozitivnímu náhledu lidí na tyto pozoruhodné živočichy. Bez pochopení a spolupráce veřejnosti se totiž ochrana netopýrů žijících v našem sousedství rozhodně neobejde“, zdůrazňuje Schnitzerová.

Akce pořádá ČESON ve spolupráci s Ochranou fauny ČR a Městským muzeem v Týnci nad Sázavou v rámci projektu „Skrytý život v památkách – výpravy za tajemstvím létajících savců“. Projekt je realizován s finanční podporou MŽP a SFŽP ČR.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Jitka Kocíková
autor: Jana Fedorová

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz