vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno: 18. 9. 2020
Bohutín 2
Březnice 6
Chotilsko 1
Dobříš 16
Dolní Hbity 2
Drásov 1
Drevníky 1
Háje 5
Hluboš 1
Jablonná 1
Jince 1
Kamýk nad Vlt. 6
Klučenice 1
Lazsko 1
Lešetice 1
Malá Hraštice 2
Mokrovraty 1
Narysov 2
Nechvalice 6
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 1
Nový Knín 1
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 2
Podlesí 2
Příbram 91
Příčovy 2
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 7
Rybníky 2
Sedlčany 6
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 2
Stará Huť 2
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Trhové Dušníky 2
Višňová 1
Zbenice 1
Zduchovice 1
V rybníce na Příbramsku se objevily desítky uhynulých ryb

4. srpna 2020   (20:07)
V rybníce na Příbramsku se objevily desítky uhynulých ryb

Úhyn části rybí násady v obci Věšín byl pravděpodobně následkem nedostatku kyslíku v souvislosti s tropickými teplotami uplynulého týdne.


V úterý odpoledne vyjížděli hasiči do obce Věšín na Příbramsku. Oznamovatel na tísňové lince uvedl, že v místním rybníku došlo k většímu úhynu ryb, což se po příjezdu potvrdilo. Za přítomnosti jeho nájemce se ukázalo, že za smrtí desítek kusů rybí násady stojí úbytek kyslíku ve vodě, pravděpodobně následkem vysokých teplot uplynulých dnů.
V úterý odpoledne vyjížděli hasiči do …

Nájemce rybníku redakci pribram.cz ukázal smutnou podívanou, kdy v nádobě ležela jedna z částí rybí násady. „Byla toho již jedna plná vanička, samí okouni, plotice a další bílá ryba. Musel jsem tu první várku tahat hráběmi,“ řekl.

Informace na místě doplnil i starosta obce Ing. Pavel Hutr. „S vylovením uhynulých ryb nám pomohla jednotka místních dobrovolných hasičů. Využili jsme této příležitosti a čistíme současně přilehlý odtok. Večer si pytle s uhynulými rybami vyzvedne pracovník kafilerie," dodal. 
 
Nájemce rybníku redakci pribram.cz ukázal …
Čím je voda teplejší, tím menší má schopnost v sobě rozpouštět kyslík. Ryby tak mají problémy s dýcháním. S okysličením vody mohou chovatelům pomoci aerátory, které slouží jako takzvané provzdušňovače, jejichž pořízení je ovšem často značná finanční investice a ani jejich provoz není zrovna levnou záležitostí. Náklady se tak denně mohou vyšplhat na několik stovek korun.
 
Naštěstí horka netrvala tak dlouho a v uplynulých dnech se výrazně ochladilo, zároveň i vydatně zapršelo. Meteorologové však slibují o víkendu nárůst teplot až ke 30°C.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: Miroslav Pavlík, foto: Miroslav Pavlík

Další články

Ředitel nemocnice: Strach z koronaviru nemám, léta se umírá i na chřipku Ředitel nemocnice: Strach z koronaviru nemám, léta se umírá i na chřipku Příbramská nemocnice bude zdarma testovat seniory, půjde ale jen o orientační rychlotest Příbramská nemocnice bude zdarma testovat seniory, půjde ale jen o orientační rychlotest Aktivita je koordinovaná v rámci všech nemocnic, které vlastní Středočeský kraj. 20. září 2020   (15:32) Příbram chystá výstavbu dvou parkovacích domů Příbram chystá výstavbu dvou parkovacích domů Navzdory suchu houby stále rostou. Jak je uskladnit na zimu? Navzdory suchu houby stále rostou. Jak je uskladnit na zimu? Prodejci sledují výrazný růst zájmu o sušičky hub Prodejci sledují výrazný růst zájmu o sušičky hub Nepřehlédněte Mladí rybáři závodili na Sedlčanském cejnovi Mladí rybáři závodili na Sedlčanském cejnovi Buršík: Vypíšeme výběrové řízení na projektovou dokumentaci aquaparku ještě tento měsíc Buršík: Vypíšeme výběrové řízení na projektovou dokumentaci aquaparku ještě tento měsíc Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Následující čtyři týdny budou teplotně nadprůměrné 19. září 2020   (15:29) Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků "My jsme narazili na to, že díky příspěvku 20.000 korun na jednoho kantora, který dává vláda, je už dneska na trhu velice těžké získat notebooky nebo PC takové kvality, které by školy potřebovaly." uvedla místostarostka 19. září 2020   (12:03)
Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Za fatální chybu považuje, že se odkládalo znovuzavedení roušek 19. září 2020   (09:23) Nepřehlédněte
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz