13. 8. svátek má Alena

Odběr vybraných druhů odpadu bude zpoplatněn

24. července 2020   (12:07)
Odběr vybraných druhů odpadu bude zpoplatněn

Od roku 2015 funguje v Příbrami sběrný dvůr, který je umístěn v lokalitě Za Balonkou. Sběrný dvůr slouží občanům města k ukládání odpadů, které nepatří nebo se nevejdou do běžných kontejnerů ve městě. Služeb sběrného dvora stále ve větší míře zneužívají podnikatelské subjekty či občané okolních obcí, proto dochází k zavedení poplatků za uložení odpadu.


S účinností od 1. srpna 2020 dojde ke zpoplatnění odběru vybraných druhů odpadu ve sběrném dvoře. „Stále častěji se pracovníci sběrného dvora setkávají s tím, že je zde odkládán odpad od podnikatelských subjektů, které místo aby platily za skládkování na deponiích, vozí odpad ve velkém množství právě do sběrného dvora, přičemž se velmi často prokazují doklady svých známých, občanů města Příbram. Podobnou zkušenost máme také s občany okolních obcí, kde sběrné dvory nefungují. Na tento způsob skládkování doplácí občané města, kterým má sběrný dvůr primárně sloužit. Z tohoto důvodu jsme přistoupili ke zpoplatnění vybraných druhů odpadů, přičemž ceny jsou nastaveny tak, aby zásadním způsobem nezatěžovaly kapsy občanů, kteří odevzdávají obvyklé množství odpadu,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.

Zpoplatněné odpady: nebezpečný odpad 8 Kč/kg, dřevo (nábytek, dveře apod.) 0,60 Kč/kg, objemný odpad 1,50 Kč/kg, pneumatiky na osobní automobil 50 Kč/ks, pneumatiky na nákladní automobil 100 Kč/ks, pneumatiky na traktor 200 Kč/ks, u stavebního a demoličního odpadu je cena 1 Kč/kg. U posledně jmenovaného odpadu došlo ke zpoplatnění již v roce 2018.
Příbram není jediným městem, které zpoplatňuje odběr vybraných druhů odpadů ve sběrném dvoře. Dalšími městy, kde je částečně nebo úplně zpoplatněno uložení odpadu jsou například Kralupy nad Vltavou, Jičín, Turnov, Sokolov, Zlín či Praha.
Poplatek za uložení výše uvedeného odpadu bude možné uhradit v areálu sběrného dvora platební kartou, převodem z účtu nebo složenkou, případně v hotovosti na pokladně Technických služeb města Příbrami, p. o.

Sběrný dvůr je v provozu ve všední dny v čase od 9 do 17 hodin a v sobotu od 9 do 13 hodin.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová
foto: MěÚ

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V občerstvení byl okamžitě pozastaven výkon činnosti. 13. srpna 2020   (15:46) Řecko nebude požadovat testy na covid od českých občanů, oznámil Babiš Řecko nebude požadovat testy na covid od českých občanů, oznámil Babiš Odběrová místa, která byla kvůli očekávanému náporu turistů zmobilizována, podle Babiše mají zůstat v novém režimu, aby byla připravena na případný nárůst počtu nakažených. 13. srpna 2020   (15:35) Sloupky v Pražské ulici nereagovaly na sirénu záchranky Sloupky v Pražské ulici nereagovaly na sirénu záchranky Ve středu 12. srpna v odpoledních hodinách došlo k situaci, kdy nově instalované sloupky nereagovaly na sirénu vozidel záchranné služby. 13. srpna 2020   (14:03) V příštím týdnu má do Řecka letět asi 4800 Čechů, děti do deseti let na testy nemusí V příštím týdnu má do Řecka letět asi 4800 Čechů, děti do deseti let na testy nemusí Nepřehlédněte V pátek dorazí silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami, varují meteorologové V pátek dorazí silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami, varují meteorologové Každá třetí domácnost přišla o část příjmu, uvedl průzkum Každá třetí domácnost přišla o část příjmu, uvedl průzkum Pandemie koronaviru a s ní spojená vládní omezení zasáhla celou tuzemskou ekonomiku. 13. srpna 2020   (11:11) Zavedené hračkářství v Příbrami hledá nového provozovatele. Z časových důvodů nemohu pokračovat, říká majitelka obchodu Zavedené hračkářství v Příbrami hledá nového provozovatele. Z časových důvodů nemohu pokračovat, říká majitelka obchodu Před třemi lety bylo otevřelo v Příbrami (v Dlouhé ulici) neobyčejné hračkářství s kvalitními hračkami, které neobsahují plasty a zároveň rozvíjejí potenciál vašich dětí. Majitelka obchodu však z časových důvodů nemůže obchod dále provozovat. 13. srpna 2020   (09:01) Má malé děti a vlastní podnikání. Přesto věnuje svůj čas onkologicky nemocným pacientům Má malé děti a vlastní podnikání. Přesto věnuje svůj čas onkologicky nemocným pacientům
Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz