14. 8. svátek má Alan

K popelnici kdosi vyhodil koťata jako odpadky, nálezci nechal vzkaz

18. července 2020   (09:22)
K popelnici kdosi vyhodil koťata jako odpadky, nálezci nechal vzkaz

Štěstí v neštěstí měla tři koťátka, která někdo neváhal vyhodit k popelnicím na Rynečku v Příbrami. Naštěstí je tam ale objevila kolemjdoucí žena, která na nic nečekala, a zavolala městské strážníky.


Není tomu ani týden, kdy jsme přinesli článek o krkavci, který se dostal do záchranné stanice poté, co byl ochočen člověkem. Jelikož je velmi chytrý, brzy se nudil a vymýšlel si zábavu, která jeho majiteli zábavná nepřipadala, ničil nábytek. V té chvíli se stal nepohodlný a byl odložen.

V pátek odpoledne našla pro změnu kolemjdoucí žena na Rynečku v Příbrami tři odložená koťata u popelnice v krabici. Nejprve nemohla věřit vlastním očím, že někdo dokáže nechat právě narozené kočky napospas životu, ale poté, co si přečetla přiložený vzkaz, zavolala na místo strážníky městské policie.
„Prosím, předejte tato koťata Spolku pro kočku. Nejsou očkovaná ani odčervená a jsou ráda schovaná pod nějakou pokrývkou,“ bylo nalepeno na boku krabice.
Strážníci hladová koťata spolku předali a poděkovali nálezkyni, která jim tímto zachránila život. Pokud by o ně měl kdokoliv zájem, může se obrátit na e-mail spolekprokockupribram@gmail.com.
Strážníci hladová koťata spolku předali a …

Spolek má  v současnosti pouze dva depozity pro osm koček. Vzhledem k počtu toulavých koček je kapacita silně nedostačující. Zatímco toulavého psa se většinou podaří včas umístit do útulku, s kočkami je to komplikovanější. „Když mi lidé dají dvakrát za sebou po pěti kočkách v krabicích, nemáme je kam dát. Nedokážeme jim bohužel ani poskytnout takový servis jako v útulcích. Většinou je tedy vykastrované a vyléčené vracíme zpět. Ve městech se dožívají zhruba pěti až šesti let,“ řekla nedávno v rozhovoru pro pribram.cz Alena Synková.    
Spolek v minulosti požádal Příbram o zřízení útulku, ta však nedisponuje žádným vhodným objektem. Jakmile se naskytne příležitost, bude město, podle vyjádření starosty Jana Konvalinky, ochotno útulek zřídit.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Městská policie Příbram

autor: Jakub Pečenka

Další články

Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V občerstvení byl okamžitě pozastaven výkon činnosti. 13. srpna 2020   (15:46) Řecko nebude požadovat testy na covid od českých občanů, oznámil Babiš Řecko nebude požadovat testy na covid od českých občanů, oznámil Babiš Odběrová místa, která byla kvůli očekávanému náporu turistů zmobilizována, podle Babiše mají zůstat v novém režimu, aby byla připravena na případný nárůst počtu nakažených. 13. srpna 2020   (15:35) Sloupky v Pražské ulici nereagovaly na sirénu záchranky Sloupky v Pražské ulici nereagovaly na sirénu záchranky Ve středu 12. srpna v odpoledních hodinách došlo k situaci, kdy nově instalované sloupky nereagovaly na sirénu vozidel záchranné služby. 13. srpna 2020   (14:03) V příštím týdnu má do Řecka letět asi 4800 Čechů, děti do deseti let na testy nemusí V příštím týdnu má do Řecka letět asi 4800 Čechů, děti do deseti let na testy nemusí Nepřehlédněte V pátek dorazí silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami, varují meteorologové V pátek dorazí silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami, varují meteorologové Každá třetí domácnost přišla o část příjmu, uvedl průzkum Každá třetí domácnost přišla o část příjmu, uvedl průzkum Pandemie koronaviru a s ní spojená vládní omezení zasáhla celou tuzemskou ekonomiku. 13. srpna 2020   (11:11) Zavedené hračkářství v Příbrami hledá nového provozovatele. Z časových důvodů nemohu pokračovat, říká majitelka obchodu Zavedené hračkářství v Příbrami hledá nového provozovatele. Z časových důvodů nemohu pokračovat, říká majitelka obchodu Před třemi lety bylo otevřelo v Příbrami (v Dlouhé ulici) neobyčejné hračkářství s kvalitními hračkami, které neobsahují plasty a zároveň rozvíjejí potenciál vašich dětí. Majitelka obchodu však z časových důvodů nemůže obchod dále provozovat. 13. srpna 2020   (09:01) Má malé děti a vlastní podnikání. Přesto věnuje svůj čas onkologicky nemocným pacientům Má malé děti a vlastní podnikání. Přesto věnuje svůj čas onkologicky nemocným pacientům
Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz