26. 10. svátek má Erik
Kvalita vody na Orlické a Slapské přehradě se zlepšila

9. srpna 2020   (07:21)
Kvalita vody na Orlické a Slapské přehradě se zlepšila
foto: pribram.cz

Hygienici se v tomto týdnu zaměřili na kvalitu koupacích vod v místech, ve kterých v minulém týdnu došlo ke zhoršení.


Přírodní koupaliště ve středních Čechách si většinou zachovávají čistou vodu. Lidé se tak nemusí obávat vyrazit za koupáním. Ubylo míst, kde vodu hygienici hodnotí třetím stupněm z pěti. Ještě v minulém týdnu kvůli zvýšenému obsahu sinic byl třetí stupeň v některých částech vodní nádrže Orlík a Slapy, nyní došlo ke zlepšení, vyplývá z informací na webu krajské hygienické stanice.

„V týdnu od 31.7.2020 do 7.8.2020 byly provedeny kontrolní odběry v lokalitách, ve kterých v minulém týdnu došlo ke zhoršení jakosti vody – šlo o koupací místa na Slapské a Orlické přehradě. Podle rozborů došlo ke zlepšení jakosti vody, a ta je hodnocena stupněm 2 – mírně zhoršená jakost v důsledku zbarvení. Na zlepšení kvality vody se velkou měrou podílela změna počasí počátkem tohoto týdne,“ uvedli hygienici s tím, že další rozbory budou provedeny počátkem příštího týdne.
Tropické teploty vydrží v Česku i v neděli, letní počasí bude pokračovat i v příštím týdnu 
Teplé počasí bude v Česku pokračovat i v neděli, meteorologové očekávají jasnou oblohu s teplotami nad 31 stupňů. Příští týden budou maximální denní teploty zpočátku kolem tropických 30 stupňů Celsia a jen zvolna budou klesat. Na konci týdne meteorologové očekávají spíše letní dny s teplotou kolem 26 stupňů. V dalších týdnech se pak mírně ochladí ke 24 stupňům, i na začátek školního roku by mělo být teplo. Vyplývá to z měsíčního 
výhledu počasí do 6. září, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Jakub Pečenka

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz