26. 10. svátek má Erik
Hasiči na Příbramsku kvůli bouři evakuovali dva tábory, Brzina dosáhla stupně ohrožení

15. července 2021   (08:39)
Hasiči na Příbramsku kvůli bouři evakuovali dva tábory, Brzina dosáhla stupně ohrožení
foto: Irena Kvěchová a Karla Jůnová / obě se souhlasem / Na třetím stupni byla před půlnocí říčka Brzina, která ústí do Vltavy pod kamýckou přehradou

V souvislosti s bouřkou měli hasiči téměř třikrát víc výjezdů než v noci na středu.


Hasiči měli v noci na čtvrtek v souvislosti s bouřkou téměř třikrát víc výjezdů než v úterý. V úterý zasahovali v 16 případech, v noci na dnešek se jednalo o 42 událostí. Po večerních bouřkách vystoupala voda v Brzině v Hrachově na Příbramsku na povodňový stupeň ohrožení. Hasiči museli kvůli rozvodněným tokům evakuovat dva dětské tábory. Při nočních událostech nedošlo k žádnému zranění.

Zatímco v úterý jednoznačně převažovalo odstraňování padlých stromů, ve středu večer výrazně stoupl podíl zásahů, při kterých hasiči odčerpávali vodu ze sklepů, níže položených míst či lokalit, kde aktuálně nestačila kapacita dešťové kanalizace. V souvislosti s rozvodněním místních říček evakuovali dětský tábor na Sedlčansku a u Krásné Hory nad Vltavou. „Kvůli rozvodněné Brzině jsme pomáhali s evakuací 19 dětí a deseti dospělých. Na Sedlčansku se jednalo o téměř 50 osob,“ řekla pribram.cz mluvčí hasičů Tereza Fliegerová s tím, že při nočních událostech nedošlo ke zranění osob.
Zatímco v úterý jednoznačně převažovalo …
foto: Irena Kvěchová a Karla Jůnová / obě se souhlasem / Na třetím stupni byla před půlnocí říčka Brzina, která ústí do Vltavy pod kamýckou přehradou

V obci Vletice uvázl jeden z řidičů na mostku, kdy z jedné strany byl padlý strom a z druhé rozvodněná Brzina. U Vysokého Chlumce v noci padl vzrostlý strom do drátů telefonního vedení. Další událost řešili hasiči u obce Chramosty. „Zde jsme jen monitorovali situaci. Na dětském táboře došlo k rozvodnění místního potoka, evakuovat jsme však nikoho nemuseli. Děti byly přesunuty do jiné budovy,“ doplnila Fliegerová.
V obci Vletice uvázl jeden z řidičů …
foto: Irena Kvěchová a Karla Jůnová / obě se souhlasem / Na třetím stupni byla před půlnocí říčka Brzina, která ústí do Vltavy pod kamýckou přehradou


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz