2. 8. svátek má Gustav
Hasiči na Příbramsku kvůli bouři evakuovali dva tábory, Brzina dosáhla stupně ohrožení

15. července 2021   (08:39)
Hasiči na Příbramsku kvůli bouři evakuovali dva tábory, Brzina dosáhla stupně ohrožení
foto: Irena Kvěchová a Karla Jůnová / obě se souhlasem / Na třetím stupni byla před půlnocí říčka Brzina, která ústí do Vltavy pod kamýckou přehradou

V souvislosti s bouřkou měli hasiči téměř třikrát víc výjezdů než v noci na středu.


Hasiči měli v noci na čtvrtek v souvislosti s bouřkou téměř třikrát víc výjezdů než v úterý. V úterý zasahovali v 16 případech, v noci na dnešek se jednalo o 42 událostí. Po večerních bouřkách vystoupala voda v Brzině v Hrachově na Příbramsku na povodňový stupeň ohrožení. Hasiči museli kvůli rozvodněným tokům evakuovat dva dětské tábory. Při nočních událostech nedošlo k žádnému zranění.

Zatímco v úterý jednoznačně převažovalo odstraňování padlých stromů, ve středu večer výrazně stoupl podíl zásahů, při kterých hasiči odčerpávali vodu ze sklepů, níže položených míst či lokalit, kde aktuálně nestačila kapacita dešťové kanalizace. V souvislosti s rozvodněním místních říček evakuovali dětský tábor na Sedlčansku a u Krásné Hory nad Vltavou. „Kvůli rozvodněné Brzině jsme pomáhali s evakuací 19 dětí a deseti dospělých. Na Sedlčansku se jednalo o téměř 50 osob,“ řekla pribram.cz mluvčí hasičů Tereza Fliegerová s tím, že při nočních událostech nedošlo ke zranění osob.
Zatímco v úterý jednoznačně převažovalo …
foto: Irena Kvěchová a Karla Jůnová / obě se souhlasem / Na třetím stupni byla před půlnocí říčka Brzina, která ústí do Vltavy pod kamýckou přehradou

V obci Vletice uvázl jeden z řidičů na mostku, kdy z jedné strany byl padlý strom a z druhé rozvodněná Brzina. U Vysokého Chlumce v noci padl vzrostlý strom do drátů telefonního vedení. Další událost řešili hasiči u obce Chramosty. „Zde jsme jen monitorovali situaci. Na dětském táboře došlo k rozvodnění místního potoka, evakuovat jsme však nikoho nemuseli. Děti byly přesunuty do jiné budovy,“ doplnila Fliegerová.
V obci Vletice uvázl jeden z řidičů …
foto: Irena Kvěchová a Karla Jůnová / obě se souhlasem / Na třetím stupni byla před půlnocí říčka Brzina, která ústí do Vltavy pod kamýckou přehradou


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz