29. 9. svátek má Michal

Nová pravidla koupání na rybníku Papež zvedla na Dobříši vlnu nevole

24. července 2021   (18:40)
Nová pravidla koupání na rybníku Papež zvedla na Dobříši vlnu nevole
foto: MěÚ Dobříš

Nařízení se stala terčem řady vtipů a ironických komentářů.


Rybník Papež a jeho okolí patří na Dobříši k nejoblíbenějším lokalitám pro rekreaci a odpočinek u vody. I když jej místní využívají pro koupání, majitel, kterým je rod Colloredo-Mannsfeldů, rybník využívá pro chov trofejních ryb a rybolov, což nejde příliš dohromady. Po dohodě s městem byla zveřejněna nová, přísnější pravidla pro koupání. To se samozřejmě stalo terčem ostré kritiky obyvatel Dobříše.

Nově je například prostor pro koupání vymezen bójkami. Ostatní plocha je určena právě pro lov ryb. Vstup do vody je nyní také možný jen skrze břeh kolem Papežanky. Zakázána je konzumace alkoholických a omamných látek, kouření, nebo využívání plavidel s výjimkou nafukovacích lehátek. Omezen je i čas, po který se může v daném měsíci pláž využívat.
„Běda jak se budete chtít v létě koupat večer. A mimo bójky Vás rovnou zastřelí ne, uvádí v internetové diskuzi ironicky paní Kateřina. Obdobných kritických komentářů lze ale na sociální síti Facebook najít mnohem víc.
Situace se nelíbí ani starostovi města Pavlu Svobodovi, který má ale pro majitele rybníka pochopení a je si vědom toho, že omezení způsobili lidé sami svým nevhodným chováním. „Jsem také jeden z těch, kterým se omezení nelíbí. Rád jsem plaval napříč celým rybníkem, a to ve vybójkovaném prostoru už nepůjde. Respektuji ale přání vlastníka. A jsem si vědom, že jeho postoj jsme ovlivnili my.“
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na nově vznikající … Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Ptačí chřipka se nyní vyskytla v obci Trhové Dušníky. V okolí ohniska se vytyčí … Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Ohnisko je v malochovu v obci Trhové Dušníky. V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále pod Třemšínem se konal v sobotu 25. září další ročník Myslivecko-rybářské … Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína V kalendáři na svátek Václava připadá Den české státnosti. Proč se vůbec slaví a jaké … Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Nejchladnější byl v tomto období rok 1972, kdy průměr klesl na šest stupňů. Naopak v … ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota Provoz bude řízený kyvadlově. K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření Čas na vyplnění a odevzdání dotazníku je do 31. října 2021. Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční v pátek 8. října a v sobotu 9. října.
Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Zcela nejpřirozenějším lidským pohybem je chůze. Aniž bychom o tom přemýšleli, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz