3. 2. svátek má Blažej
Zpravodajství   »   Ekologie, počasí, příroda

rubrika:   druh:   rozvržení:  

Celkem 2238 článků.
Zobrazeny články: 2041 - 2100
1 2 3 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38

Město neví co s lyžováním na Padáku. Ptá se na názor občanů Město neví co s lyžováním na Padáku. Ptá se na názor občanů Poslední dvě sezony nebyl lyžařský svah otevřený. Občané Brodu děkují za řešení problému s těžbou odvalu Občané Brodu děkují za řešení problému s těžbou odvalu Povolení pro těžbu získali další haldy, které poskytují zásobu na desítky let. Příbramáci za loňský rok vytřídili 2200 tun odpadu Příbramáci za loňský rok vytřídili 2200 tun odpadu Jeden kontejner s plasty dokáže uspořit až třicet litrů ropy.
Mimořádné zastupitelstvo k haldám zřejmě nebude, na září se ale chystá beseda Mimořádné zastupitelstvo k haldám zřejmě nebude, na září se ale chystá beseda Podle Vařeky je v tuto chvíli těžba odvalu šachty č. 15 vyřešena. Co dál s uranovými odvaly? Beseda s odborníky se uskuteční 16. září Co dál s uranovými odvaly? Beseda s odborníky se uskuteční 16. září Beseda se uskuteční v zasedací síni Úřadu práce. Kvalita vody na Orlíku se zlepšila Kvalita vody na Orlíku se zlepšila Léto se o tomto víkendu rozloučí teplotami přes 30 stupňů. O víkendu můžete na venkovní bazén, od půlky září začíná bruslení O víkendu můžete na venkovní bazén, od půlky září začíná bruslení Teploty by opět měly překonat 30 stupňů. Starosta Příbrami se sejde s Brabcem kvůli uranovým haldám Starosta Příbrami se sejde s Brabcem kvůli uranovým haldám Schůzka proběhne v úterý v Praze. Technické služby sváží bioodpad každý čtvrtek Technické služby sváží bioodpad každý čtvrtek Občané si mohou z kompostárny kompost odvézt zdarma. Zastupitelé Šance pro Příbram chtějí otevřít téma těžby hald na zastupitelstvu Zastupitelé Šance pro Příbram chtějí otevřít téma těžby hald na zastupitelstvu Klub zastupitelů zaslal dopis do rukou starosty Příbrami Jindřicha Vařeky.
Nakoukněte s námi do útrob vodní elektrárny Orlík Nakoukněte s námi do útrob vodní elektrárny Orlík V pátek se konala mimořádná večerní prohlídka, o kterou byl velký zájem. FOTOGALERIE Voda na Orlíku není ani na konci sezony bez problémů Voda na Orlíku není ani na konci sezony bez problémů Lidé by se měli vysprchovat i po koupání v březnickém koupališti. Sezona na koupalištích ve středních Čechách byla nadprůměrná Sezona na koupalištích ve středních Čechách byla nadprůměrná Venkovní bazén v Příbrami má téměř dvojnásobnou návštěvnost oproti loňsku. Nezkolaudovaný přivaděč zachránil Sedlčany před nedostatkem pitné vody Nezkolaudovaný přivaděč zachránil Sedlčany před nedostatkem pitné vody Všechny hygienické zkoušky dopadly úspěšně. Na většině měřicích stanic opět padly teplotní rekordy Na většině měřicích stanic opět padly teplotní rekordy Vysoké teploty by se měly konečně snížit. Ve středních Čechách je nejhorší voda v jezeře Ostrá Ve středních Čechách je nejhorší voda v jezeře Ostrá Zcela v pořádku je voda na Slapech, Orlík je na tom hůře. Hejtman Petera: Nakládejme s vodou hospodárně Hejtman Petera: Nakládejme s vodou hospodárně Kvůli suchu stále platí i zákaz rozdělávání ohňů. Město Příbram nesouhlasí s těžbou a úpravou kameniva z odvalu šachty č. 15 Město Příbram nesouhlasí s těžbou a úpravou kameniva z odvalu šachty č. 15 Přinášíme stanovisko města Příbram k aktuálnímu tématu. Město Příbram zakazuje odběry povrchových vod Město Příbram zakazuje odběry povrchových vod Zákaz platí do odvolání. Sucha Příbram netrápí, pitné vody je dostatek Sucha Příbram netrápí, pitné vody je dostatek Vodárenské nádrže v Brdech by vystačily zhruba na půl roku.
Zástupci kraje se setkali s místními kvůli odvalu č. 15, projednávali další postup Zástupci kraje se setkali s místními kvůli odvalu č. 15, projednávali další postup V nejbližších měsících by se měl uskutečnit seminář o problematice hald. Ve středních Čechách opět padly rekordy na všech stanicích Ve středních Čechách opět padly rekordy na všech stanicích V Příbrami naměřili 38,7 stupně. Kvalita vody na Orlíku se do konce sezony zřejmě nezlepší Kvalita vody na Orlíku se do konce sezony zřejmě nezlepší Sinice mohou způsobit různé zdravotní komplikace. Diamo je proti těžbě haldy u Příbrami, s firmou neuzavře smlouvu  Diamo je proti těžbě haldy u Příbrami, s firmou neuzavře smlouvu  Halda by se za 20 let snížila přibližně o polovinu. Letošní červenec byl čtvrtý nejteplejší za posledních 241 let Letošní červenec byl čtvrtý nejteplejší za posledních 241 let Několik teplotních rekordů bylo překonáno i v Příbrami. Obyvatelé Příbrami vyjadřují nesouhlas s těžbou odvalu č. 15, vznikla i petice Obyvatelé Příbrami vyjadřují nesouhlas s těžbou odvalu č. 15, vznikla i petice Přinášíme názor Petra Štěpánka a Josefa Hovorky z osady Brod na těžbu odvalu č. … NÁZOR Sucha pokračují, v Mníšku vyhlásili úsporná opatření Sucha pokračují, v Mníšku vyhlásili úsporná opatření Zakázáno je například i napouštění bazénů. Ministr Brabec vidí ve vzniku CHKO příležitost pro podnikatele Ministr Brabec vidí ve vzniku CHKO příležitost pro podnikatele Otevření Brd může být impuls pro snížení nezaměstnanosti. ČHMÚ vydal varování, teploty opět vystoupí vysoko nad 30 ČHMÚ vydal varování, teploty opět vystoupí vysoko nad 30 Při takto teplých dnech je vhodné dodržovat některá pravidla, která se dočtete v … Firma chce u Příbrami těžit uranovou haldu, místní jsou proti Firma chce u Příbrami těžit uranovou haldu, místní jsou proti Za 20 let těžby se halda měla snížit zhruba na polovinu.
Ve středních Čechách je nejhorší voda na Orlíku a v Bakově Ve středních Čechách je nejhorší voda na Orlíku a v Bakově Z Popelíků je hlášena již nevyhovující kvalita vody. Radnice chystá veřejnou diskuzi, týkat se bude odvalu šachty č. 15 Radnice chystá veřejnou diskuzi, týkat se bude odvalu šachty č. 15 Těžba by měla trvat několik desítek let. Kraj nesouhlasí s těžbou haldy č. 15 Kraj nesouhlasí s těžbou haldy č. 15 Přinášíme vyjádření krajského zastupitele Josefa Řiháka (ČSSD) k potencionální těžbě … NÁZOR Kvalita vody ve středočeských koupalištích je většinou dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích je většinou dobrá Voda na Orlíku se nějak výrazně nezměnila. Včerejšek byl nejteplejším dnem v roce, Příbram naměřila více než 35 stupňů Včerejšek byl nejteplejším dnem v roce, Příbram naměřila více než 35 stupňů Nejtepleji bylo v Husinci-Řeži u Prahy, kde bylo naměřeno 39,2 stupně. Středočeský hejtman Miloš Petera vyhlásil zákaz rozdělávání ohňů Středočeský hejtman Miloš Petera vyhlásil zákaz rozdělávání ohňů Zákaz platí až do odvolání. Hrozí pokuta až 25 tisíc korun. V Příbrami včera padl další teplotní rekord V Příbrami včera padl další teplotní rekord Vlna veder by měla zítra skončit. V Příbrami padl další teplotní rekord V Příbrami padl další teplotní rekord Rekord byl v našem městě překonám druhý den po sobě. Jaká je kapacita a technický stav vodohospodářských sítí? Jaká je kapacita a technický stav vodohospodářských sítí? Průměrná denní spotřeba člověka je v Příbrami 60 litrů vody. V Příbrami včera naměřili 35,9 stupňů Celsia, je to nový rekord V Příbrami včera naměřili 35,9 stupňů Celsia, je to nový rekord Teplo zůstane během celého víkendu.
Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je dobrá Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je dobrá Čechy čeká opět další tropický víkend s teplotami kolem 30 stupňů Celsia. V Brdech vzniknou příští rok nové turistické trasy V Brdech vzniknou příští rok nové turistické trasy U Brd vzniknou i nová záchytná parkoviště. Kvalita vody v Orlíku se zlepšila, ale stále v ní jsou sinice Kvalita vody v Orlíku se zlepšila, ale stále v ní jsou sinice Voda vhodná ke koupání je na Popelíkách a Lavičkách. V sobotu bylo na bazénu 850 lidí V sobotu bylo na bazénu 850 lidí Bouře polámala větve v areálu Nového rybníka. Bouře vyvracela stromy i na Příbramsku Bouře vyvracela stromy i na Příbramsku Stromy spadly na cestu například u Višňové u Příbrami. V Příbrami byl překonán teplotní rekord, včera naměřili 34,8 stupňů V Příbrami byl překonán teplotní rekord, včera naměřili 34,8 stupňů Dnes by se teploty mohly vyšplhat ještě výše. Voda ve středočeských koupalištích je dobrá, kromě Orlíku Voda ve středočeských koupalištích je dobrá, kromě Orlíku Sinice mohou způsobit některé zdravotní problémy. Chybí vám teplá sprcha? Možnost máte v Aquaparku Chybí vám teplá sprcha? Možnost máte v Aquaparku Cena za 20 minut je stanovena na 20 Kč. Dobříš plánuje rozsáhlou obnovu městské zeleně Dobříš plánuje rozsáhlou obnovu městské zeleně Práce by mohly vyjít až na 20 milionů korun. Voda v Orlické přehradě je stále plná sinic Voda v Orlické přehradě je stále plná sinic Obsah sinic by mohl kvůli chladnějšímu počasí mírně klesnout.
O zeleň středočeských měst se starají firmy i technické služby O zeleň středočeských měst se starají firmy i technické služby V drtivé většině zeleň v Příbrami upravují místní technické služby. Spotřeba vody ve městě pozvolna klesá Spotřeba vody ve městě pozvolna klesá Největší problémy má Příbram s obsahem dusíku. Příbram chce za pomoci ministerstva vytvořit „zelenou páteř“ Příbram chce za pomoci ministerstva vytvořit „zelenou páteř“ Ministr Richard Brabec by měl přijet do Příbrami na začátku prázdnin. Voda v v Orlické přehradě stále není vhodná ke koupání Voda v v Orlické přehradě stále není vhodná ke koupání Voda je nevhodná na všech koupacích místech na Orlické přehradě. Ministr Stropnický jednal v Jincích se starosty o Brdech Ministr Stropnický jednal v Jincích se starosty o Brdech Starosta Vařeka deklaroval připravenost města poskytnout správě CHKO odpovídající … Výstavba přivaděče vody na Benešovsku má zpoždění Výstavba přivaděče vody na Benešovsku má zpoždění Na přivaděč čekají i Sedlčany na Příbramsku. Kovohutě Příbram loni utržily přes 2,1 miliardy Kč, o 3 pct více Kovohutě Příbram loni utržily přes 2,1 miliardy Kč, o 3 pct více Kovohutě dosáhly nejvyšší roční produkce v historii. Před napouštěním velkého bazénu se poraďte s vodohospodářem Před napouštěním velkého bazénu se poraďte s vodohospodářem Možné je objednat i vodu dovezenou cisternou. Středočeští hygienici nedoporučují koupání v Orlické přehradě Středočeští hygienici nedoporučují koupání v Orlické přehradě Koupání není zakázáno, voda ale podle hygieniků není vhodná ke koupání. V CHKO Brdy by měla být omezena rychlost na 50 km/h V CHKO Brdy by měla být omezena rychlost na 50 km/h Schůzka probíhala dnes v Jincích.
1 2 3 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38


Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Rosalota, s.r.o. zakázáno.
2014 - 2023 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies