6. 12. svátek má Mikuláš

Školy v přírodě se letos rušily i na Příbramsku. Nyní mohou provozovatelé žádat o finanční kompenzaci

13. prosince 2020   (15:05)
Školy v přírodě se letos rušily i na Příbramsku. Nyní mohou provozovatelé žádat o finanční kompenzaci
foto: pribram.cz

Ministerstvo pro místní rozvoj uvolnilo pro ztrátová rekreační zařízení 65 milionů korun.


Podle ministerstva pro místní rozvoj letos na plánované školy v přírodě nakonec neodjelo 100 000 dětí. Obvyklý počet žáků, kteří se těchto aktivit účastní, je přitom 220 000. „To představuje nezanedbatelný výpadek příjmů u mnoha rekreačních zařízení, která jsou pro děti speciálně přizpůsobena a vybavena. Ukončení jejich činnosti by způsobilo nenahraditelné škody na celé generaci dětí,“ sdělila ministryně Klára Dostálová.
 

Stoprocentní výpadek z důvodů rušení škol v přírodě postihl také penzion Strnadovský mlýn u Sedlčan. „Vzniklé finanční ztráty jsme dosud žádným způsobem nevykrývali,“ uvedl Tomáš Kocman ze Strnadovského mlýna. Vzhledem k současné situaci lze očekávat, že školy budou při plánování výjezdů dětí do přírody opatrné také v příštím roce. K rušení některých pobytů žáků pro rok 2021 přistupují i základní školy v Příbrami.
 
Ministerstvo nyní přichází s finanční kompenzací pro dotčená zařízení. V záchranném programu Covid – Školy v přírodě, který bude spuštěn 10. prosince, je pro provozovatele ubytovacích zařízení připraveno 65 milionů korun. Výše podpory bude činit maximálně 27 procent z nasmlouvaných a neuskutečněných pobytů v období mimořádného opatření, tj. od 25. května do 29. června 2020. Příjem žádostí o dotaci skončí 12. února příštího roku.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok. Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při … Švenda: Podpora bytové výstavby není o tom, že někam prostě nechám plácnout dům Švenda: Podpora bytové výstavby není o tom, že někam prostě nechám plácnout dům V Seifertově ulici naproti poliklinice Ravak by mohly vyrůst nové bytové domy. O … Opilá řidička nabourala do stromu, její spolujezdkyně nepřežila Opilá řidička nabourala do stromu, její spolujezdkyně nepřežila Policisté prošetřují okolnosti tragické nehody, která se stala v neděli v noci na … Čeká nás pravé zimní počasí, celý týden bude mrznout i sněžit Čeká nás pravé zimní počasí, celý týden bude mrznout i sněžit Meteorologové upozorňují na to, že v noci a ráno se může ojediněle tvořit náledí nebo … Řezníci odtajnili recept na nejlepší zabijačkový guláš Řezníci odtajnili recept na nejlepší zabijačkový guláš Blíží se doba tradičních domácích zabijaček. Bez čeho by se ale ta pravá jistě … Komerční sdělení V příbramské firmě se chystají testovat i očkované zaměstnance V příbramské firmě se chystají testovat i očkované zaměstnance Od 22. listopadu platí pro zaměstnavatele povinnost testovat pracovníky bez očkovaní. Krejčí: Zasněžování na Monínci bude pokračovat a před Vánoci bude sjezdovka v provozu po celé délce Krejčí: Zasněžování na Monínci bude pokračovat a před Vánoci bude sjezdovka v provozu po celé délce Lyžování na Monínci o víkendu přilákalo stovky lidí.
Je bronzová neděle, čas zapálit dvě svíce na adventním věnci Je bronzová neděle, čas zapálit dvě svíce na adventním věnci Druhá adventní neděle neboli bronzová reprezentuje lásku a Ježíškovy jesličky, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz