26. 10. svátek má Erik
Ideální zimní počasí přilákalo do přírody davy lidí

10. ledna 2021   (15:56)
Ideální zimní počasí přilákalo do přírody davy lidí
foto: pribram.cz

Pobytem na čerstvém vzduchu si krátily volný čas stovky lidí.


Velké množství sněhu a jasná nebo polojasná obloha. Ideální podmínky přilákaly nejen do Brd davy lidí, kteří si užívali pobyt na čerstvém vzduchu. Někteří lidé vyrazili na běžkách, jiní na procházku. Najít parkovací místo tak bylo mnohdy nadlidským úkolem.
Velké množství sněhu a jasná nebo polojasná …
foto: pribram.cz


Vládní nařízení o omezení pohybu vyhnalo opět lidi z měst do lesů. Pobyt v přírodě je nyní jednou z mála aktivit, na níž se nevztahují restrikce související s epidemií covidu-19. Lidé vyrazili na běžky, na procházku lesem se svými ratolestmi, k vidění bylo i několik cyklistů. Většina parkovišť se v Orlově či Nepomuku v průběhu dne zcela obsadila, někteří řidiči tak parkovali přímo na okraji silnic.
Vládní nařízení o omezení pohybu vyhnalo opět …
foto: pribram.cz

Davy skotačících dětí byly k vidění snad na každém zasněženém kopci v regionu. Ideální počasí pro zimní radovánky má podle meteorologů pokračovat i v následujících dvou týdnech, kdy denní teploty budou pod bodem mrazu. Čerstvý sníh by měl napadnout v první polovině příštího týdne.
Davy skotačících dětí byly k vidění snad …
foto: pribram.cz

Přestože koronavirus s sebou přinesl velkou spoustu problémů, v něčem dokázal zapůsobit i pozitivně. Zavření obchodních center, restaurací, zákaz kulturních akcí a další omezení přitáhlo lidi do přírody. Klid, který se lidem zpátky vrací, se podle psychologů přirozeně projevuje v otevřeném prostoru, tedy v přírodě a na procházkách.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz