23. 10. svátek má Teodor
Odpadky se letos sbíraly i na Příbramsku. K veřejnému úklidu se připojili hasiči, sokolové nebo obce

11. prosince 2020   (06:35)
Odpadky se letos sbíraly i na Příbramsku. K veřejnému úklidu se připojili hasiči, sokolové nebo obce
foto: pribram.cz

Celorepublikovou iniciativu Ukliďme Česko omezila v letošním roce pandemie. Jarní termín úklidové akce je pro rok 2021 stanoven na 27. března.


Do jarního úklidu veřejných prostranství, který je organizován Českým svazem ochránců přírody a spolkem Ukliďme Česko, bylo v letošním roce zaregistrováno rekordních 2400 úklidů. Kvůli nouzovému stavu se společné jarní brigády nakonec neuskutečnily. „Část dobrovolníků uklízela individuálně, řada z nich i opakovaně. Podporu jsme se jim snažili poskytnout například formou zřizování ‚pytlomatů‘,“ uvedl za organizátory Radek Janoušek. Úklid se přesunul také do digitálního prostředí s cílem vyčistit zbytečná virtuální data a omezit tak spotřebu energie.
 

Náhradní termín veřejného úklidu pak proběhl na podzim. Ke 737 úklidovým skupinám v České republice se připojili i dobrovolníci na Příbramsku. V Příbrami uspořádalo úklid Nízkoprahové denní centrum, jehož klienti (lidé bez domova) se zúčastnili sběru odpadků v okolí příbramského Rynečku. Pět dobrovolníků „našlo“ deset kilogramů odpadu.
 
V osadě Brod vysbíralo 15 lidí 120 kg odpadu. „Úklid proběhl v okolí hald, hasičské nádrže, která se vyčistila, a po okolních cestách, kde ani 24 hodin nevydrží uklizená část a v neděli ráno jsou zde již pohozené nové odpadky,“ zní komentář k akci.
 
Hned několik pracovních skupin uklízelo v Novém Kníně a blízkém okolí. Místní Sokol zapojil do akce s názvem Lov odpadlíků VI necelou dvacítku dobrovolníků s výsledkem 240 kg sesbíraného odpadu. Úklid v Novém Kníně organizovali také dobrovolní hasiči (4 dobrovolníci, 170 kg) a město (100 dobrovolníků, 1200 kg).
 

Uklízelo se na mnoha dalších místech Příbramska, např. v obcích Chraštice, Kotenčice nebo Županovice. V Jincích bylo o tzv. Železné sobotě sesbíráno 4560 kg odpadu.
 
Do organizovaného nebo individuálního úklidu se v rámci celostátní akce můžete zapojit během dalšího jarního termínu. Největší úklidová brigáda v České republice se znovu uskuteční v sobotu 27. března.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Dle územního plánu je území zastavitelné bytovými a rodinnými domy. Je to klidná … Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Loni kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením nebyla příliš vysoká poptávka … ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech Bez elektřiny je v tuto chvíli přibližně 800 domácností a dalších odběrných … Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Koupání v přírodním koupališti Nový rybník se letos téměř celé léto nedoporučovalo, na … Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Příbram poskytne dárcům krve volné vstupenky na akce pořádané městem a jeho … Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Řidiče se nepodařilo nalézt. V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh O otevření samostatného covidového oddělení a dalších opatřeních se rozhodne v … Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Společnost ČEZ ve čtvrtek večer kvůli poruchám způsobeným větrem vyhlásila kalamitní … Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko O severské zemi v úterý 26. října povypráví fotograf a cestovatel Václav …
Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun. Do budoucna by stojanů v …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz