23. 10. svátek má Teodor
Výměna kotlů bude pokračovat, ministerstvo pošle 600 milionů korun

3. prosince 2020   (10:47)
Výměna kotlů bude pokračovat, ministerstvo pošle 600 milionů korun
foto: pribram.cz

Projekty výměny kotlů, které zůstaly v zásobnících z předchozích vln státní podpory, by mohly být už od začátku roku realizovány díky další finanční injekci.


Podle aktuální zprávy Českého hydrometeorologického ústavu bylo ovzduší v loňském roce nejčistější za posledních jedenáct let. Za poklesem koncentrací jednotlivých látek stojí více faktorů, hlavně však nižší množství emisí a také příznivé teplotní a rozptylové podmínky roku 2019.
 

Jako další pozitiva přispívající ke zlepšení kvality ovzduší jsou uváděna opatření jako výměny kotlů, postupující obnova vozového parku nebo technické realizace pro snižování emisí některých zdrojů.
 
Nejvýznamnější zdroj škodlivého benzo[a]pyrenu a polétavých prachových částic představují domácí kotle. Na tuto skutečnost nově reaguje ministerstvo životního prostředí. „Rozhodli jsme, že z prostředků operačního programu Životní prostředí pošleme krajům ještě dalších 600 milionů korun na projekty v zásobnících. Lidé tak budou moci dotace okamžitě čerpat a kotle rychle měnit. Tyto peníze budou k výplatě na začátku příštího roku,“ řekl ministr Richard Brabec.
 
Dalších devět miliard na ekologické zdroje vytápění plánuje ministerstvo nabídnout od roku 2021, a to z nových finančních nástrojů Evropské unie. Na obměnu kotlů v domácnostech ministerstvo přispívá od roku 2015 prostřednictvím programu takzvaných kotlíkových dotací.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Dle územního plánu je území zastavitelné bytovými a rodinnými domy. Je to klidná … Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Loni kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením nebyla příliš vysoká poptávka … ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech Bez elektřiny je v tuto chvíli přibližně 800 domácností a dalších odběrných … Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Koupání v přírodním koupališti Nový rybník se letos téměř celé léto nedoporučovalo, na … Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Příbram poskytne dárcům krve volné vstupenky na akce pořádané městem a jeho … Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Řidiče se nepodařilo nalézt. V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh O otevření samostatného covidového oddělení a dalších opatřeních se rozhodne v … Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Společnost ČEZ ve čtvrtek večer kvůli poruchám způsobeným větrem vyhlásila kalamitní … Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko O severské zemi v úterý 26. října povypráví fotograf a cestovatel Václav …
Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun. Do budoucna by stojanů v …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz