26. 10. svátek má Erik
Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu

15. ledna 2021   (15:27)
Dalších 11 fotografií v galeriiVideo: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu
foto: Jakub Pečenka

V mrazivém dni se dobrovolně stal figurantem jeden z hasičů v akci, kdy skupina záchranářů předvedla, jak vyprostit člověka z probořené zamrzlé vodní plochy.


V pátek dopoledne příbramští profesionální hasiči cvičili na Novém Rybníku záchranu osob z ledu. Celé akci v terénu předcházela příprava a školení na záchranné stanici. Takzvaný suchý oblek, který měli hasiči na sobě, je vodotěsné odlehčené pracovní oblečení, určené pro zásahy na vodě. Je vhodné pro pracovní zásahy hasičů v drsných klimatických podmínkách. 
V pátek dopoledne příbramští …
foto: Jakub Pečenka


Hasiči trénovali několika metodami. „Vytahovali jsme v rámci cvičení propadlou osobu z ledové vody pomocí záchranných saní, lana, páteřové desky, ale i s nastavovacím žebříkem,“ řekl pribram.cz velitel zásahu Petr Zemek.
Hasiči trénovali několika metodami. …
foto: Jakub Pečenka

Podobné cvičení absolvují příbramští hasiči pravidelně. „Je pro nás velmi důležité, abychom byli na podobné případy pravidelně proškolováni. Pokud totiž vyjíždíme k obdobným zásahům, jde o vteřiny,“ vysvětlil Zemek.
Na otázku, zda je vhodné v těchto dnech bruslit na Novém rybníku, odpověděl velitel záporně. „Není to bezpečné, vrstva ledu není dostatečná. Osobně bych to nedoporučoval,“ upozornil.
 

Jak se zachovat v případě, že se pod vámi propadne led?
Nejdůležitější ze všeho je zachovat klid, protože každá vteřina, ztracená panikou, vás může stát život. Poté je důležité dostat se co nejrychleji z vody. Pokud je v dosahu plovoucí kus čehokoliv, vylezte na něj, i kdyby jen polovinou těla. Dále zbytečně neplavat. Jestli vám plavání nedá šanci zajistit to, že se dostanete z vody ven, tak to nedělejte. Důležité je v tomto případě hlasitě volat o pomoc.

Fotogalerie

Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu () Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu (1) Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu (2) Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu (3) Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu (4) Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu (5) Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu (6) Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu (7) Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu (8) Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu (9) Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu (10)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
video: Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz