vývoj COVID-19
26. 2. 2021
Bohostice 1
Bohutín 14
Borotice 6
Bratkovice 1
Březnice 57
Buková u Pb 1
Bukovany 7
Čenkov 5
Cetyně 1
Chotilsko 3
Chrást 1
Chraštice 1
Čím 2
Dlouhá Lhota 6
Dobříš 111
Dolní Hbity 9
Drahenice 2
Drahlín 8
Drásov 3
Drevníky 3
Drhovy 6
Dubenec 1
Dublovice 10
Dubno 9
Háje 13
Hluboš 10
Hlubyně 1
Horčápsko 2
Hřiměždice 5
Hudčice 7
Hvožďany 10
Jablonná 11
Jesenice 5
Jince 31
Kamýk n. V. 18
Klučenice 6
Kňovice 4
Kosova H. 14
Krásná H. 7
Křepenice 2
Křešín 1
Láz 5
Lazsko 3
Lešetice 1
Lhota u Pb 4
M. Hraštice 16
Milešov 8
Milín 24
Modřovice 1
Mokrovraty 22
Nalžovice 15
Narysov 7
Nechvalice 8
Nečín 8
Nedrahovice 2
Nová Ves p. P. 17
Nové Dvory 2
Nový Knín 33
Obecnice 30
Obořiště 6
Ohrazenice 3
Osečany 6
Ostrov 3
Ouběnice 4
Pečice 9
Petrovice 13
Pičín 6
Počepice 5
Podlesí 16
Příbram 475
Prosen. L. 20
Řadíč 3
Rosovice 8
Rožmitál p. T. 28
Rybníky 3
Sádek 4
Sedlčany 72
Sedlec-Prč. 32
Sedlice 3
Smolotely 1
Solenice 7
Stará Huť 21
Štětkovice 1
Suchodol 1
Svaté Pole 10
Svatý Jan 3
Svojšice 3
Tochovice 4
Třebsko 8
Trhové Dušníky 2
Tušovice 4
Velká Lečice 2
Věšín 8
Višňová 12
Volenice 8
Voznice 8
Vrančice 4
Vranovice 2
Vševily 1
Vys. Chlumec 11
Vysoká u Příbramě 2
Zalužany 3
Zbenice 2
Zduchovice 8
Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu

15. ledna 2021   (15:27)
Dalších 11 fotografií v galeriiVideo: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu

V mrazivém dni se dobrovolně stal figurantem jeden z hasičů v akci, kdy skupina záchranářů předvedla, jak vyprostit člověka z probořené zamrzlé vodní plochy.


V pátek dopoledne příbramští profesionální hasiči cvičili na Novém Rybníku záchranu osob z ledu. Celé akci v terénu předcházela příprava a školení na záchranné stanici. Takzvaný suchý oblek, který měli hasiči na sobě, je vodotěsné odlehčené pracovní oblečení, určené pro zásahy na vodě. Je vhodné pro pracovní zásahy hasičů v drsných klimatických podmínkách. 
V pátek dopoledne příbramští …

Hasiči trénovali několika metodami. „Vytahovali jsme v rámci cvičení propadlou osobu z ledové vody pomocí záchranných saní, lana, páteřové desky, ale i s nastavovacím žebříkem,“ řekl pribram.cz velitel zásahu Petr Zemek.
Hasiči trénovali několika metodami. …
Podobné cvičení absolvují příbramští hasiči pravidelně. „Je pro nás velmi důležité, abychom byli na podobné případy pravidelně proškolováni. Pokud totiž vyjíždíme k obdobným zásahům, jde o vteřiny,“ vysvětlil Zemek.
Na otázku, zda je vhodné v těchto dnech bruslit na Novém rybníku, odpověděl velitel záporně. „Není to bezpečné, vrstva ledu není dostatečná. Osobně bych to nedoporučoval,“ upozornil.
 

Jak se zachovat v případě, že se pod vámi propadne led?
Nejdůležitější ze všeho je zachovat klid, protože každá vteřina, ztracená panikou, vás může stát život. Poté je důležité dostat se co nejrychleji z vody. Pokud je v dosahu plovoucí kus čehokoliv, vylezte na něj, i kdyby jen polovinou těla. Dále zbytečně neplavat. Jestli vám plavání nedá šanci zajistit to, že se dostanete z vody ven, tak to nedělejte. Důležité je v tomto případě hlasitě volat o pomoc.

Fotogalerie

Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu () Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu (1) Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu (2) Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu (3) Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu (4) Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu (5) Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu (6) Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu (7) Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu (8) Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu (9) Video: Příbramští hasiči trénovali záchranu osob z ledu (10)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto + video: Jakub Pečenka

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Březen odstartuje sérií teplých dní, víkend ale bude opět studený Březen odstartuje sérií teplých dní, víkend ale bude opět studený Srážkově bude letošní březen nanejvýš průměrný, možná i mírně sušší. Vláda zavřela školy a školky, omezila pohyb na procházky jen v místě bydliště. Dohlížet bude kromě policie i armáda Vláda zavřela školy a školky, omezila pohyb na procházky jen v místě bydliště. Dohlížet bude kromě policie i armáda Omezení bude platné tři týdny. Středočeský kraj přidá školám 100 milionů korun Středočeský kraj přidá školám 100 milionů korun Většina z peněz půjde na pořízení počítačů, software, stojů určených pro výuku, na … Příbram osadí po městě stojany na kola a chystá nové cyklotrasy Příbram osadí po městě stojany na kola a chystá nové cyklotrasy Lidé v Příbrami si podle cyklistické koncepce přejí lepší propojení s okolními … Lucie (38) o koronaviru: Nemohla jsem dýchat a ztrácela vědomí, převoz do nemocnice si nepamatuji Lucie (38) o koronaviru: Nemohla jsem dýchat a ztrácela vědomí, převoz do nemocnice si nepamatuji Koronavirus Lucii změnil pohled na svět. Nabádá i ostatní, ať nehazardují se svým … Janeček: Závody nejsou zavřené proto, že Babiš vlastnil v minulosti Agrofert, jemuž tak nechce škodit Janeček: Závody nejsou zavřené proto, že Babiš vlastnil v minulosti Agrofert, jemuž tak nechce škodit Místo nouze vyslovte vládě nedůvěru, vyzývá poslance Chcípl PES V Příbrami začne v březnu výstavba nového domova pro seniory V Příbrami začne v březnu výstavba nového domova pro seniory Zařízení bude zaměřené na seniory, kteří vyžadují větší míru ošetřovatelské … Možná budeme opakovat ročník, říká ředitel učiliště v Hluboši Možná budeme opakovat ročník, říká ředitel učiliště v Hluboši Střední odborné učiliště nedaleko Příbrami se vedle teoretické on-line výuky věnuje na … Pokud nebudou návštěvníci Nováku respektovat nařízení vlády, objekt bude uzavřen Pokud nebudou návštěvníci Nováku respektovat nařízení vlády, objekt bude uzavřen V areálu Nový rybník nadále platí nastavená opatření v souvislosti s pandemií …
Přechod v Březnické ulici je osvětlen Přechod v Březnické ulici je osvětlen Nového osvětlení jsme se v tomto týdnu dočkali u přechodu v Březnické ulici. Již nyní …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz