vývoj COVID-19
21. 1. 2021
Bezděkov 4
Bohostice 6
Bohutín 11
Borotice 6
Březnice 46
Buková u Pb 9
Bukovany 2
Čenkov 4
Cetyně 2
Chotilsko 5
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 9
Daleké Dušníky 1
Dlouhá Lhota 1
Dobříš 110
Dolní Hbity 16
Drahenice 1
Drahlín 14
Drásov 5
Drevníky 1
Dubenec 5
Dublovice 7
Dubno 2
Háje 8
Hluboš 3
Hlubyně 2
Hřiměždice 9
Hudčice 2
Hvožďany 13
Jablonná 6
Jesenice 11
Jince 16
Kamýk n. V. 8
Klučenice 8
Kňovice 1
Korkyně 3
Kosova H. 7
Kotenčice 1
Koupě 2
Kozárovice 3
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 4
Lazsko 3
Lešetice 3
Lhota u Pb 5
M. Hraštice 15
Milín 28
Modřovice 1
Mokrovraty 16
Nalžovice 6
Narysov 7
Nechvalice 12
Nečín 6
Nedrahovice 4
Nepomuk 3
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 5
Nové Dvory 7
Nový Knín 18
Občov 4
Obecnice 23
Obořiště 10
Obory 1
Ohrazenice 1
Osečany 1
Ostrov 4
Ouběnice 2
Petrovice 17
Pičín 6
Počaply 2
Počepice 4
Podlesí 15
Příbram 317
Příčovy 4
Prosen. L. 1
Radětice 1
Rosovice 7
Rožmitál p. T. 46
Sádek 4
Sedlčany 42
Sedlec-Prč. 33
Smolotely 5
Solenice 15
Stará Huť 8
Štětkovice 2
Svaté Pole 2
Svatý Jan 4
Svojšice 3
Tochovice 18
Třebsko 9
Trhové Dušníky 1
Tušovice 1
Velká Lečice 1
Věšín 6
Višňová 7
Volenice 6
Voznice 7
Vrančice 1
Vranovice 4
Vševily 2
Vys. Chlumec 5
Vysoká u Příbramě 3
Zalužany 8
Zduchovice 1
Nejčtenější články roku 2020

Nepřehlédněte
2. ledna 2021   (08:07)
Nejčtenější články roku 2020

Vážení a milí čtenáři, pokud jste v loňském roce minuli některé články, přinášíme výběr těch, které zaujaly nejvíce čtenářů.


15. místo - počet zobrazení článku 56 211

Houbařská sezona je v plném proudu. Lidé nosí plné koše
Letošní houbařská sezona v Česku byla lepší než v minulých zhruba čtyřech letech, kdy bylo sucho. 
15. místo - počet zobrazení článku 56 …

14. místo - počet zobrazení článku 59 887

Tma, zakalená a ledová voda. Potápěči se na Orlíku vydávají do padesátimetrové hloubky, aby lidem našli jejich rodné domy
Orlík odhalil zatopené vesnice. Objevovaly se zbytky domů, celé jezy i pozůstatky elektráren z první republiky. Voda odkryla můstek se zbytky asfaltové cesty k bývalému řetězovému mostu u Podolska, zámeckou cestu u Chrástu, zajímavý pohled je na odhalenou Novomlýnskou elektrárnu protivínského pivovaru. Valná většina zatopených staveb však již nikdy světlo světa nespatří. Nachází se totiž ve více než padesátimetrové hloubce.
14. místo - počet zobrazení článku 59 …
13. místo - počet zobrazení článku 60 098

Policie zablokovala účty a asi bychom měli ukončit léčbu pacientů, říká jednatel Nemocnice na Pleši
Policie obvinila 58 lidí z podvodného vykazování zdravotní péče, kterou ve skutečnosti neposkytli. Šlo hlavně o lékaře a zdravotní sestry z nestátního zdravotnického zařízení ve středních Čechách. Zdravotním pojišťovnám vznikla škoda více než 19 milionů korun.

 
13. místo - počet zobrazení článku 60 …
12. místo - počet zobrazení článku 65 555

„Nezula se a dívala se do skříní,“ stěžují si na úředníky žadatelé o dávky v hmotné nouzi
Osoby, které mají nedostatečné příjmy k zajištění základních životních podmínek, mohou na příslušném úřadě práce požádat o pomoc v hmotné nouzi. Pokud úřad jejich žádost vyhodnotí jako oprávněnou, mohou tak získat příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení či mimořádnou okamžitou pomoc. Součástí rozhodovacího procesu příslušného úřadu jsou i osobní prohlídky v místě bydliště žadatele. A právě tyto prohlídky na sociálních sítích rozpoutaly diskuse.

 
12. místo - počet zobrazení článku 65 …

11. místo - počet zobrazení článku 69 975

Teenageři se shlukují na Nováku. Vulgárními výrazy a potyčkami obtěžují rodiny s malými dětmi
Vulgární nadávky a drobné potyčky mezi shlukujícími se teenagery obtěžovaly návštěvníky Nového rybníka v Příbrami. Do školy nemohli, tak se scházeli na Nováku, kde před přihlížejícími dívkami bojovali o pozornost. Rodiče dětí, kteří se svými ratolestmi tráví volné chvíle na přilehlém dětském hřišti se nestačili divit.
11. místo - počet zobrazení článku 69 …
10. místo - počet zobrazení článku 74 599

Co vás čeká a nemine v případě nakažení člena domácnosti koronavirem
Jak postupovat, když někdo ve společné domácnosti onemocní covidem? Čeká ho izolace od ostatních, což v praxi znamená žádné vycházky ani nákupy, vyčleněný prostor v domácnosti, dále je nutná dezinfekce prostor, zejména kuchyně a koupelny, a důkladné nakládání s odpadem. V domácnosti by nakažený měl zůstat pouze ve svém pokoji, do společných prostor vcházet minimálně a vždy s ochranou dýchacích cest.
10. místo - počet zobrazení článku 74 …
9. místo - počet zobrazení článku 78 888

Vzkaz z roku 1582 nyní znovu nabývá na významu
V neděli 13. května 1582 se na nebi objevila vlasatá kometa, z níž šel strach. V rudolfinských renesančních Čechách se hvězdám přisuzovala velká důležitost a lidé věřili, že přinášejí poselství. Tehdejší rektor pražské univerzity Petr Codicill z Tulechova, který pocházel ze Sedlčan, považoval toto strašlivé nebeské zjevení za předzvěst zkázy, proto o něm rychle sepsal několikastránkový výklad, nechal ho v Praze vytisknout a rozvézt po celé zemi jako varování. Porovnal tuto kometu s dřívějšími podobnými úkazy a předpověděl, že mor přijde kolem svátku apoštola Jakuba 1582, připadajícího na 25. červenec. 
9. místo - počet zobrazení článku 78 …
8. místo - počet zobrazení článku 87 008

Světová rarita na Příbramsku: Krávě se na ekofarmě narodila paterčata
Na Sedláčkově statku v Zadních Hájích se narodila paterčata. Jedná se sice o paterčata čtyřnohá, ale práce je i s telátky požehnaně. „Vůbec jsme to nečekali, nic tomu nenasvědčovalo. Čekali jsme jedno tele, ale když se po porodu dvou ukázala další kopýtka a s nimi zároveň hlava, bylo jasné, že nezůstane ani u tří. Nakonec jich bylo pět,“ řekl pribram.cz hrdý a spokojený mladý zemědělec Jan Sedláček.
8. místo - počet zobrazení článku 87 …
7. místo - počet zobrazení článku 100 099

Pozor na umístění obytného přívěsu na pozemku, stavební úřad by vás mohl pokutovat
Lidé se potýkají s problémy, jakmile na svůj pozemek jen tak umístí obytný přívěs. Přívěs je považován mnohdy za stavbu, stejně jako cihlový dům. Aby se člověk vyhnul případným peněžním postihům nebo sporům, měl by před umístěním výrobku na pozemek úřad kontaktovat.

 
7. místo - počet zobrazení článku 100 …
6. místo - počet zobrazení článku 122 142

Obrazem: Hasiči zveřejnili fotografie ze záchranné akce u Cukráku
K nehodě došlo ve Strakonické ulici na výjezdu z Prahy. Osobní automobil jedoucí směrem na Příbram vyjel mimo silnici, narazil do dopravní cedule a přes betonová svodidla byl vymrštěn do vzduchu.
6. místo - počet zobrazení článku 122 …
5. místo - počet zobrazení článku 148 456

Zdravotní sestra: S penězi jsem každý měsíc nevyšla, začala jsem se živit svým tělem
Lenka, rodačka z Příbrami, se zdravotní sestrou stala před třiatřiceti lety. Nyní pracuje v jedné pražské nemocnici. Před čtyřmi se rozvedla a začala mít finanční problémy. Jednoho dne se jí svěřila kolegyně z nemocnice, že si přivydělává svým tělem. Nejprve se obávala tento druh „živnosti“ provozovat, po čase zjistila, že mezi kolegyněmi je velká část žen, které obdobnou činnost vykonává. Podala si tehdy svůj první inzerát na erotický server...
5. místo - počet zobrazení článku 148 …
4. místo - počet zobrazení 156 008

Prodávají bavlněné roušky za 290 korun. A nestíhají šít
Oděvní firma z Březnice zařadila do svého sortimentu roušky z košiloviny a prodávala je za účelem zisku. Byla napadána, že profituje z bezradnosti druhých


 
4. místo - počet zobrazení 156 …
3. místo - počet zobrazení 279 440

Primář mikrobioologie: Podmínky pro šíření koronaviru v Číně jsou naprosto odlišné od podmínek v Evropě
Podmínky pro šíření onemocnění v Číně jsou naprosto odlišné od podmínek v Evropě. Vysoká koncentrace obyvatel a nízký stupeň hygieny zde tvoří velmi příznivé podmínky pro šíření takovýchto onemocnění...
3. místo - počet zobrazení 279 440

Primář …
2. místo - počet zobrazení článku 348 131

Spanilou jízdou uctili taxikáři památku svého kolegy i ostatních členů rodiny, kteří tragicky zemřeli ve Lhotě u Příbramě
Smuteční nálada, zapálené svíčky na hrázi rybníka a vyvěšený smuteční prapor na obecním úřadě. Obec Lhota u Příbramě se vzpamatovávála z tragédie, kdy po zásahu elektrickým proudem, pravděpodobně od ponorného čerpadla, zemřeli tři lidé.
1. místo - počet zobrazení článku 478 888

Policisté pátrají po muži, který vytáhl tonoucí holčičku na koupališti v Jincích
V neděli 19. července v 15:04 přijali příbramští policisté oznámení o tonutí malého dítěte v přírodním koupališti v Ohrazenické ulici v Jincích. Provedeným šetřením následně kriminalisté zjistili, že nezletilou osobu vytáhl a započal u ní s první pomocí neznámý muž.
1. místo - počet zobrazení článku 478 …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Buďte nám věrní a po koronaviru opět přijďte, píše příbramský Sokol svým členům Buďte nám věrní a po koronaviru opět přijďte, píše příbramský Sokol svým členům V dopise zaslaném cvičencům a jejich rodičům tělovýchovná organizace vyčísluje loňskou ztrátu na více než jeden milion korun. Ztrátovost musí příbramský Sokol řešit úvěrem. 21. ledna 2021   (17:04) Lidé vzali příbramské lékárny útokem a vykoupili respirátory Lidé vzali příbramské lékárny útokem a vykoupili respirátory Příbramská policie obvinila muže z prodeje drog, hrozí mu 10 let Příbramská policie obvinila muže z prodeje drog, hrozí mu 10 let Mladík drogy prodával především v okolí Dobříše a Sedlčan. 21. ledna 2021   (12:16) Další příbramský „expert“ si neuvědomil, že po krádeži jsou vidět ve sněhu stopy Další příbramský „expert“ si neuvědomil, že po krádeži jsou vidět ve sněhu stopy Za ukradená lízátka a krmení pro psy může skončit až na osm let ve vězení. 21. ledna 2021   (10:52) Bilance CHKO Brdy 2020: Naučná stezka na Jordánu nebo nové biotopy pro obojživelníky Bilance CHKO Brdy 2020: Naučná stezka na Jordánu nebo nové biotopy pro obojživelníky V Brdech i v roce 2020 pokračovaly pravidelné aktivity – pastva, sečení či výsadba. Pozornosti neunikly invazní druhy ryb a mývalové. Správa Chráněné krajinné oblasti Brdy vyčíslila náklady na téměř pět a půl milionu korun. 21. ledna 2021   (08:49) Přibližně každý třetí. Taková je úspěšnost pro přijetí na osmiletá gymnázia v Dobříši a Příbrami Přibližně každý třetí. Taková je úspěšnost pro přijetí na osmiletá gymnázia v Dobříši a Příbrami Školy lépe poznáte na Facebooku nebo díky virtuální prohlídce. Termín pro podání přihlášky ke studiu na gymnáziích končí 1. března. 21. ledna 2021   (06:32) Příbram darovala Budějovicím penaltu a o gól prohrála Příbram darovala Budějovicím penaltu a o gól prohrála "Z naší strany to byla v některých případech nezodpovědnost hráčů a třeba u Kingueho to nebylo poprvé. Chyby k fotbalu patří, ale někdy je třeba vlastní ego podřídit mužstvu," řekl po utkání trenér Příbrami Pavel Horváth. 20. ledna 2021   (20:17) Glosa: Někdy taková menší bouřka pročistí vzduch a lépe se dýchá Glosa: Někdy taková menší bouřka pročistí vzduch a lépe se dýchá "Dovolte mi krátkou glosu k pondělnímu zastupitelstvu. Píši ji s odstupem dvou dnů, ve chvíli, kdy už snad ty největší emoce opadly a ukazatele politického klimatu v našem městě se vrátily do běžných hodnot," říká starosta Příbrami Jan Konvalinka. 20. ledna 2021   (18:27) Příbram rozšířila informační systém pro návštěvníky města Příbram rozšířila informační systém pro návštěvníky města Ve městě přibylo šest pultových informačních panelů s mapou a fotografiemi a dvě informační tabule. Radnice je dala osadit u kostela svatého Jakuba na náměstí T. G. Masaryka, u Zámečku-Ernestina, poblíž Arnoštových sadů, v Jiráskových sadech, na rohu ulic V Brance a Dlouhé, u kulturního domu a u vstupu na hřbitov z parku V Zátiší. 20. ledna 2021   (16:49)
Další důležitá stopa k dopadení žhářů pizzerie v Příbrami. Na videu jsou vidět oba pachatelé Další důležitá stopa k dopadení žhářů pizzerie v Příbrami. Na videu jsou vidět oba pachatelé
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz