26. 10. svátek má Erik
Nejčtenější články roku 2020

Nepřehlédněte
2. ledna 2021   (08:07)
Nejčtenější články roku 2020
foto: pribram.cz

Vážení a milí čtenáři, pokud jste v loňském roce minuli některé články, přinášíme výběr těch, které zaujaly nejvíce čtenářů.


15. místo - počet zobrazení článku 56 211

Houbařská sezona je v plném proudu. Lidé nosí plné koše
Letošní houbařská sezona v Česku byla lepší než v minulých zhruba čtyřech letech, kdy bylo sucho. 
15. místo - počet zobrazení článku 56 …
foto: pribram.cz


14. místo - počet zobrazení článku 59 887

Tma, zakalená a ledová voda. Potápěči se na Orlíku vydávají do padesátimetrové hloubky, aby lidem našli jejich rodné domy
Orlík odhalil zatopené vesnice. Objevovaly se zbytky domů, celé jezy i pozůstatky elektráren z první republiky. Voda odkryla můstek se zbytky asfaltové cesty k bývalému řetězovému mostu u Podolska, zámeckou cestu u Chrástu, zajímavý pohled je na odhalenou Novomlýnskou elektrárnu protivínského pivovaru. Valná většina zatopených staveb však již nikdy světlo světa nespatří. Nachází se totiž ve více než padesátimetrové hloubce.
14. místo - počet zobrazení článku 59 …
foto: pribram.cz

13. místo - počet zobrazení článku 60 098

Policie zablokovala účty a asi bychom měli ukončit léčbu pacientů, říká jednatel Nemocnice na Pleši
Policie obvinila 58 lidí z podvodného vykazování zdravotní péče, kterou ve skutečnosti neposkytli. Šlo hlavně o lékaře a zdravotní sestry z nestátního zdravotnického zařízení ve středních Čechách. Zdravotním pojišťovnám vznikla škoda více než 19 milionů korun.

 
13. místo - počet zobrazení článku 60 …
foto: pribram.cz

12. místo - počet zobrazení článku 65 555

„Nezula se a dívala se do skříní,“ stěžují si na úředníky žadatelé o dávky v hmotné nouzi
Osoby, které mají nedostatečné příjmy k zajištění základních životních podmínek, mohou na příslušném úřadě práce požádat o pomoc v hmotné nouzi. Pokud úřad jejich žádost vyhodnotí jako oprávněnou, mohou tak získat příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení či mimořádnou okamžitou pomoc. Součástí rozhodovacího procesu příslušného úřadu jsou i osobní prohlídky v místě bydliště žadatele. A právě tyto prohlídky na sociálních sítích rozpoutaly diskuse.

 
12. místo - počet zobrazení článku 65 …
foto: pribram.cz


11. místo - počet zobrazení článku 69 975

Teenageři se shlukují na Nováku. Vulgárními výrazy a potyčkami obtěžují rodiny s malými dětmi
Vulgární nadávky a drobné potyčky mezi shlukujícími se teenagery obtěžovaly návštěvníky Nového rybníka v Příbrami. Do školy nemohli, tak se scházeli na Nováku, kde před přihlížejícími dívkami bojovali o pozornost. Rodiče dětí, kteří se svými ratolestmi tráví volné chvíle na přilehlém dětském hřišti se nestačili divit.
11. místo - počet zobrazení článku 69 …
foto: pribram.cz

10. místo - počet zobrazení článku 74 599

Co vás čeká a nemine v případě nakažení člena domácnosti koronavirem
Jak postupovat, když někdo ve společné domácnosti onemocní covidem? Čeká ho izolace od ostatních, což v praxi znamená žádné vycházky ani nákupy, vyčleněný prostor v domácnosti, dále je nutná dezinfekce prostor, zejména kuchyně a koupelny, a důkladné nakládání s odpadem. V domácnosti by nakažený měl zůstat pouze ve svém pokoji, do společných prostor vcházet minimálně a vždy s ochranou dýchacích cest.
10. místo - počet zobrazení článku 74 …
foto: pribram.cz

9. místo - počet zobrazení článku 78 888

Vzkaz z roku 1582 nyní znovu nabývá na významu
V neděli 13. května 1582 se na nebi objevila vlasatá kometa, z níž šel strach. V rudolfinských renesančních Čechách se hvězdám přisuzovala velká důležitost a lidé věřili, že přinášejí poselství. Tehdejší rektor pražské univerzity Petr Codicill z Tulechova, který pocházel ze Sedlčan, považoval toto strašlivé nebeské zjevení za předzvěst zkázy, proto o něm rychle sepsal několikastránkový výklad, nechal ho v Praze vytisknout a rozvézt po celé zemi jako varování. Porovnal tuto kometu s dřívějšími podobnými úkazy a předpověděl, že mor přijde kolem svátku apoštola Jakuba 1582, připadajícího na 25. červenec. 
9. místo - počet zobrazení článku 78 …
foto: pribram.cz

8. místo - počet zobrazení článku 87 008

Světová rarita na Příbramsku: Krávě se na ekofarmě narodila paterčata
Na Sedláčkově statku v Zadních Hájích se narodila paterčata. Jedná se sice o paterčata čtyřnohá, ale práce je i s telátky požehnaně. „Vůbec jsme to nečekali, nic tomu nenasvědčovalo. Čekali jsme jedno tele, ale když se po porodu dvou ukázala další kopýtka a s nimi zároveň hlava, bylo jasné, že nezůstane ani u tří. Nakonec jich bylo pět,“ řekl pribram.cz hrdý a spokojený mladý zemědělec Jan Sedláček.
8. místo - počet zobrazení článku 87 …
foto: pribram.cz

7. místo - počet zobrazení článku 100 099

Pozor na umístění obytného přívěsu na pozemku, stavební úřad by vás mohl pokutovat
Lidé se potýkají s problémy, jakmile na svůj pozemek jen tak umístí obytný přívěs. Přívěs je považován mnohdy za stavbu, stejně jako cihlový dům. Aby se člověk vyhnul případným peněžním postihům nebo sporům, měl by před umístěním výrobku na pozemek úřad kontaktovat.

 
7. místo - počet zobrazení článku 100 …
foto: pribram.cz

6. místo - počet zobrazení článku 122 142

Obrazem: Hasiči zveřejnili fotografie ze záchranné akce u Cukráku
K nehodě došlo ve Strakonické ulici na výjezdu z Prahy. Osobní automobil jedoucí směrem na Příbram vyjel mimo silnici, narazil do dopravní cedule a přes betonová svodidla byl vymrštěn do vzduchu.
6. místo - počet zobrazení článku 122 …
foto: pribram.cz

5. místo - počet zobrazení článku 148 456

Zdravotní sestra: S penězi jsem každý měsíc nevyšla, začala jsem se živit svým tělem
Lenka, rodačka z Příbrami, se zdravotní sestrou stala před třiatřiceti lety. Nyní pracuje v jedné pražské nemocnici. Před čtyřmi se rozvedla a začala mít finanční problémy. Jednoho dne se jí svěřila kolegyně z nemocnice, že si přivydělává svým tělem. Nejprve se obávala tento druh „živnosti“ provozovat, po čase zjistila, že mezi kolegyněmi je velká část žen, které obdobnou činnost vykonává. Podala si tehdy svůj první inzerát na erotický server...
5. místo - počet zobrazení článku 148 …
foto: pribram.cz

4. místo - počet zobrazení 156 008

Prodávají bavlněné roušky za 290 korun. A nestíhají šít
Oděvní firma z Březnice zařadila do svého sortimentu roušky z košiloviny a prodávala je za účelem zisku. Byla napadána, že profituje z bezradnosti druhých


 
4. místo - počet zobrazení 156 …
foto: pribram.cz

3. místo - počet zobrazení 279 440

Primář mikrobioologie: Podmínky pro šíření koronaviru v Číně jsou naprosto odlišné od podmínek v Evropě
Podmínky pro šíření onemocnění v Číně jsou naprosto odlišné od podmínek v Evropě. Vysoká koncentrace obyvatel a nízký stupeň hygieny zde tvoří velmi příznivé podmínky pro šíření takovýchto onemocnění...
3. místo - počet zobrazení 279 440

Primář …
foto: pribram.cz

2. místo - počet zobrazení článku 348 131

Spanilou jízdou uctili taxikáři památku svého kolegy i ostatních členů rodiny, kteří tragicky zemřeli ve Lhotě u Příbramě
Smuteční nálada, zapálené svíčky na hrázi rybníka a vyvěšený smuteční prapor na obecním úřadě. Obec Lhota u Příbramě se vzpamatovávála z tragédie, kdy po zásahu elektrickým proudem, pravděpodobně od ponorného čerpadla, zemřeli tři lidé.
1. místo - počet zobrazení článku 478 888

Policisté pátrají po muži, který vytáhl tonoucí holčičku na koupališti v Jincích
V neděli 19. července v 15:04 přijali příbramští policisté oznámení o tonutí malého dítěte v přírodním koupališti v Ohrazenické ulici v Jincích. Provedeným šetřením následně kriminalisté zjistili, že nezletilou osobu vytáhl a započal u ní s první pomocí neznámý muž.
1. místo - počet zobrazení článku 478 …
foto: pribram.cz


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz