2. 12. svátek má Blanka
Nobelia
OBJEDNEJTE SI PIZZU
Nejčtenější články roku 2020

Nepřehlédněte
2. ledna 2021   (08:07)
Nejčtenější články roku 2020
foto: pribram.cz

Vážení a milí čtenáři, pokud jste v loňském roce minuli některé články, přinášíme výběr těch, které zaujaly nejvíce čtenářů.


15. místo - počet zobrazení článku 56 211

Houbařská sezona je v plném proudu. Lidé nosí plné koše
Letošní houbařská sezona v Česku byla lepší než v minulých zhruba čtyřech letech, kdy bylo sucho.
15. místo - počet zobrazení článku 56 …
foto: pribram.cz

14. místo - počet zobrazení článku 59 887

Tma, zakalená a ledová voda. Potápěči se na Orlíku vydávají do padesátimetrové hloubky, aby lidem našli jejich rodné domy
Orlík odhalil zatopené vesnice. Objevovaly se zbytky domů, celé jezy i pozůstatky elektráren z první republiky. Voda odkryla můstek se zbytky asfaltové cesty k bývalému řetězovému mostu u Podolska, zámeckou cestu u Chrástu, zajímavý pohled je na odhalenou Novomlýnskou elektrárnu protivínského pivovaru. Valná většina zatopených staveb však již nikdy světlo světa nespatří. Nachází se totiž ve více než padesátimetrové hloubce.
14. místo - počet zobrazení článku 59 …
foto: pribram.cz
13. místo - počet zobrazení článku 60 098

Policie zablokovala účty a asi bychom měli ukončit léčbu pacientů, říká jednatel Nemocnice na Pleši
Policie obvinila 58 lidí z podvodného vykazování zdravotní péče, kterou ve skutečnosti neposkytli. Šlo hlavně o lékaře a zdravotní sestry z nestátního zdravotnického zařízení ve středních Čechách. Zdravotním pojišťovnám vznikla škoda více než 19 milionů korun.

13. místo - počet zobrazení článku 60 …
foto: pribram.cz
12. místo - počet zobrazení článku 65 555

„Nezula se a dívala se do skříní,“ stěžují si na úředníky žadatelé o dávky v hmotné nouzi
Osoby, které mají nedostatečné příjmy k zajištění základních životních podmínek, mohou na příslušném úřadě práce požádat o pomoc v hmotné nouzi. Pokud úřad jejich žádost vyhodnotí jako oprávněnou, mohou tak získat příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení či mimořádnou okamžitou pomoc. Součástí rozhodovacího procesu příslušného úřadu jsou i osobní prohlídky v místě bydliště žadatele. A právě tyto prohlídky na sociálních sítích rozpoutaly diskuse.

12. místo - počet zobrazení článku 65 …
foto: pribram.cz

11. místo - počet zobrazení článku 69 975

Teenageři se shlukují na Nováku. Vulgárními výrazy a potyčkami obtěžují rodiny s malými dětmi
Vulgární nadávky a drobné potyčky mezi shlukujícími se teenagery obtěžovaly návštěvníky Nového rybníka v Příbrami. Do školy nemohli, tak se scházeli na Nováku, kde před přihlížejícími dívkami bojovali o pozornost. Rodiče dětí, kteří se svými ratolestmi tráví volné chvíle na přilehlém dětském hřišti se nestačili divit.
11. místo - počet zobrazení článku 69 …
foto: pribram.cz
10. místo - počet zobrazení článku 74 599

Co vás čeká a nemine v případě nakažení člena domácnosti koronavirem
Jak postupovat, když někdo ve společné domácnosti onemocní covidem? Čeká ho izolace od ostatních, což v praxi znamená žádné vycházky ani nákupy, vyčleněný prostor v domácnosti, dále je nutná dezinfekce prostor, zejména kuchyně a koupelny, a důkladné nakládání s odpadem. V domácnosti by nakažený měl zůstat pouze ve svém pokoji, do společných prostor vcházet minimálně a vždy s ochranou dýchacích cest.
10. místo - počet zobrazení článku 74 …
foto: pribram.cz
9. místo - počet zobrazení článku 78 888

Vzkaz z roku 1582 nyní znovu nabývá na významu
V neděli 13. května 1582 se na nebi objevila vlasatá kometa, z níž šel strach. V rudolfinských renesančních Čechách se hvězdám přisuzovala velká důležitost a lidé věřili, že přinášejí poselství. Tehdejší rektor pražské univerzity Petr Codicill z Tulechova, který pocházel ze Sedlčan, považoval toto strašlivé nebeské zjevení za předzvěst zkázy, proto o něm rychle sepsal několikastránkový výklad, nechal ho v Praze vytisknout a rozvézt po celé zemi jako varování. Porovnal tuto kometu s dřívějšími podobnými úkazy a předpověděl, že mor přijde kolem svátku apoštola Jakuba 1582, připadajícího na 25. červenec.
9. místo - počet zobrazení článku 78 …
foto: pribram.cz
8. místo - počet zobrazení článku 87 008

Světová rarita na Příbramsku: Krávě se na ekofarmě narodila paterčata
Na Sedláčkově statku v Zadních Hájích se narodila paterčata. Jedná se sice o paterčata čtyřnohá, ale práce je i s telátky požehnaně. „Vůbec jsme to nečekali, nic tomu nenasvědčovalo. Čekali jsme jedno tele, ale když se po porodu dvou ukázala další kopýtka a s nimi zároveň hlava, bylo jasné, že nezůstane ani u tří. Nakonec jich bylo pět,“ řekl pribram.cz hrdý a spokojený mladý zemědělec Jan Sedláček.
8. místo - počet zobrazení článku 87 …
foto: pribram.cz
7. místo - počet zobrazení článku 100 099

Pozor na umístění obytného přívěsu na pozemku, stavební úřad by vás mohl pokutovat
Lidé se potýkají s problémy, jakmile na svůj pozemek jen tak umístí obytný přívěs. Přívěs je považován mnohdy za stavbu, stejně jako cihlový dům. Aby se člověk vyhnul případným peněžním postihům nebo sporům, měl by před umístěním výrobku na pozemek úřad kontaktovat.

7. místo - počet zobrazení článku 100 …
foto: pribram.cz
6. místo - počet zobrazení článku 122 142

Obrazem: Hasiči zveřejnili fotografie ze záchranné akce u Cukráku
K nehodě došlo ve Strakonické ulici na výjezdu z Prahy. Osobní automobil jedoucí směrem na Příbram vyjel mimo silnici, narazil do dopravní cedule a přes betonová svodidla byl vymrštěn do vzduchu.
6. místo - počet zobrazení článku 122 …
foto: pribram.cz
5. místo - počet zobrazení článku 148 456

Zdravotní sestra: S penězi jsem každý měsíc nevyšla, začala jsem se živit svým tělem
Lenka, rodačka z Příbrami, se zdravotní sestrou stala před třiatřiceti lety. Nyní pracuje v jedné pražské nemocnici. Před čtyřmi se rozvedla a začala mít finanční problémy. Jednoho dne se jí svěřila kolegyně z nemocnice, že si přivydělává svým tělem. Nejprve se obávala tento druh „živnosti“ provozovat, po čase zjistila, že mezi kolegyněmi je velká část žen, které obdobnou činnost vykonává. Podala si tehdy svůj první inzerát na erotický server...
5. místo - počet zobrazení článku 148 …
foto: pribram.cz
4. místo - počet zobrazení 156 008

Prodávají bavlněné roušky za 290 korun. A nestíhají šít
Oděvní firma z Březnice zařadila do svého sortimentu roušky z košiloviny a prodávala je za účelem zisku. Byla napadána, že profituje z bezradnosti druhých


4. místo - počet zobrazení 156 …
foto: pribram.cz
3. místo - počet zobrazení 279 440

Primář mikrobioologie: Podmínky pro šíření koronaviru v Číně jsou naprosto odlišné od podmínek v Evropě
Podmínky pro šíření onemocnění v Číně jsou naprosto odlišné od podmínek v Evropě. Vysoká koncentrace obyvatel a nízký stupeň hygieny zde tvoří velmi příznivé podmínky pro šíření takovýchto onemocnění...
3. místo - počet zobrazení 279 440

Primář …
foto: pribram.cz
2. místo - počet zobrazení článku 348 131

Spanilou jízdou uctili taxikáři památku svého kolegy i ostatních členů rodiny, kteří tragicky zemřeli ve Lhotě u Příbramě
Smuteční nálada, zapálené svíčky na hrázi rybníka a vyvěšený smuteční prapor na obecním úřadě. Obec Lhota u Příbramě se vzpamatovávála z tragédie, kdy po zásahu elektrickým proudem, pravděpodobně od ponorného čerpadla, zemřeli tři lidé.
1. místo - počet zobrazení článku 478 888

Policisté pátrají po muži, který vytáhl tonoucí holčičku na koupališti v Jincích
V neděli 19. července v 15:04 přijali příbramští policisté oznámení o tonutí malého dítěte v přírodním koupališti v Ohrazenické ulici v Jincích. Provedeným šetřením následně kriminalisté zjistili, že nezletilou osobu vytáhl a započal u ní s první pomocí neznámý muž.
1. místo - počet zobrazení článku 478 …
foto: pribram.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články

Péče ve středočeských nemocnicích je zajištěná, několik operací odloženo Péče ve středočeských nemocnicích je zajištěná, několik operací odloženo V příbramské nemocnici bude v prosinci zajištěna akutní péče ve všech oborech včetně … Vyhrajte s pribram.cz a prodejnou ZEMAN maso – uzeniny celé prase Vyhrajte s pribram.cz a prodejnou ZEMAN maso – uzeniny celé prase Soutěž trvá od dnešního dne do 20. 12. 2023. Losování proběhne 21. 12. 2023. Komerční sdělení Varování meteorologů se potvrdilo, silné sněžení komplikuje dopravu. Situaci sledujeme ON-LINE Varování meteorologů se potvrdilo, silné sněžení komplikuje dopravu. Situaci sledujeme ON-LINE Podle meteorologů má na Příbramsku během pátku a soboty napadnout až 35 cm nového … Nehoda tří aut uzavřela silnici mezi Trhovými Dušníky a Hluboší, jeden zraněný Nehoda tří aut uzavřela silnici mezi Trhovými Dušníky a Hluboší, jeden zraněný Komunikace byla obousměrně uzavřena hodinu, před půl třetí byl provoz obnoven … Hasiči v Příbrami likvidovali požár bytu v panelovém domě, jeden muž se nadýchal zplodin Hasiči v Příbrami likvidovali požár bytu v panelovém domě, jeden muž se nadýchal zplodin Muž nechal na posteli zapnutý vysoušeč vlasů a z místnosti odešel, načež došlo k … Lidé loni omezili spotřebu potravin, jedli méně masa i vajec Lidé loni omezili spotřebu potravin, jedli méně masa i vajec Podle statistiků se loni zastavil několikaletý růst spotřeby potravin, domácnosti tak … Na stavbě D4 u Milína končí velká uzavírka Na stavbě D4 u Milína končí velká uzavírka Na stavbě dálnice D4 Via Salis, která je prvním českým PPP projektem v oblasti … Vánoční pohádkové poklady české kinematografie vedou do středních Čech Vánoční pohádkové poklady české kinematografie vedou do středních Čech Vánoční svátky jsou neodmyslitelně spjaté s pohádkami. Televizní stanice i streamovací … Financování sportu: Inspirativní návštěva Tábora přinesla řadu podnětů i otazníků Financování sportu: Inspirativní návštěva Tábora přinesla řadu podnětů i otazníků Ve snaze načerpat inspiraci a získat užitečné podněty v oblasti sportovní … ROZHOVOR
Domácí adventní atmosféra a šichta na Štědrý na den. Hornické muzeum vás vrátí o století zpět Domácí adventní atmosféra a šichta na Štědrý na den. Hornické muzeum vás vrátí o století zpět Akce s dobovou vánoční tematikou pro širokou veřejnost se konají o druhém prosincovém …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Rosalota, s.r.o. zakázáno.
2014 - 2023 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies