12. 7. svátek má Bořek

Obrazem: Hasiči zveřejnili fotografie ze záchranné akce u Cukráku

5. července 2020   (09:20)
Obrazem: Hasiči zveřejnili fotografie ze záchranné akce u Cukráku
foto: pribram.cz, HZS Středočeského kraje

K nehodě došlo ve Strakonické ulici na výjezdu z Prahy. Osobní automobil jedoucí směrem na Příbram vyjel ze zatím neznámých příčin mimo silnici, narazil do dopravní cedule a přes betonová svodidla byl vymrštěn do vzduchu.


Dopravní nehoda dvou osobních automobilů na odpočívadle silnice I/4 pod vysílačem Cukrák ve směru z Prahy do Strakonic byla středočeským hasičům nahlášena v sobotu 4. července několik minut po třinácté hodině.

K události s nutností vyproštění zaklíněné osoby vyjeli profesionální hasiči ze stanice Řevnice a v rámci mezikrajské spolupráci i jejich kolegové z HZS hl. m. Prahy ze stanice HS-8 Radotín.
Po příjezdu na místo velitel zásahu upřesnil, že osobní automobil se dvěma osobami u nájezdu na parkoviště najel na betonové svodidlo, které jej vymrštilo do vzduchu. Při dopadu na zem pak vozidlo narazilo na prázdné zaparkované auto stojící na odpočívadle a skončilo převrácené na střechu.
Řidič byl při příjezdu hasičů už mimo kabinu vozu v péči posádky zdravotnické záchranné služby. Hasiči proto hned zahájili záchranu spolujezdkyně za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení. Za necelých deset minut náročné práce byla žena ze zdemolovaného auta vyproštěna. Po prvotním ošetření a stabilizaci zdravotního stavu byla následně přeložena do vrtulníku, který nechal přivolat lékař zdravotnické záchranné služby.

Na nezbytně nutnou dobu musela být silnice ve směru do Strakonic uzavřena, po odletu vrtulníku policie provoz obnovila.
Hasiči na místo povolali silničáře, aby zajistili poškozenou velkoformátovou dopravní značku u vjezdu na parkoviště, do které vodidlo také narazilo.

Po vyšetření nehody jednotky otočily vůz zpět na kola, uklidily parkoviště a asistovaly odtahové službě při nakládání havarovaných automobilů na podvalníky. Krátce po půl páté odpoledne bylo místo zásahu předáno pracovníkům Střediska správy a údržby dálnic a hasiči se vrátili na své základny.
Hasiči na místo povolali silničáře, aby …
foto: pribram.cz, HZS Středočeského kraje
foto: pribram.cz, HZS Středočeského kraje
foto: pribram.cz, HZS Středočeského kraje

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
HZS Středočeského kraje
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník Vážná dopravní nehoda, při které se těžce zranil starší řidič motocyklu, zalarmovala v … AKTUÁLNĚ Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho se v České republice dál prohlubuje. Podle aktuálních údajů projektu InterSucho … AKTUÁLNĚ Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Ve dnech 13.–16. července 2026 proběhne na vodní nádrži Orlík odborný monitoring … Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Na českých silnicích začínají rozsáhlé dopravně-bezpečnostní kontroly zaměřené na … DOPRAVA Čtrnáctiletá Helenka z Příbramska píše básně, moderuje akce a natáčí film o šikaně Čtrnáctiletá Helenka z Příbramska píše básně, moderuje akce a natáčí film o šikaně Ve čtrnácti letech má za sebou zkušenosti, které mnozí získávají až v dospělosti. … ZAJÍMAVOSTI Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitele před konzervovanými vepřovými … AKTUÁLNĚ Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova Holubi patří dlouhodobě mezi nejčastější městské živočišné problémy. Ve větších … NEPŘEHLÉDNĚTE Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Čeští vědci z CEITEC Masarykovy univerzity a Přírodovědecké fakulty MU oznámili … ZDRAVOTNICTVÍ Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Za těch několik let jsme v kanceláři REMAX Nova vyslechli stovky příběhů. Jeden z nich … PR
Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Návštěvu letních pohádek v Lesním divadle Skalka usnadní rodinám s dětmi bezplatná … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz