vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno: 18. 9. 2020
Bohutín 2
Březnice 6
Chotilsko 1
Dobříš 16
Dolní Hbity 2
Drásov 1
Drevníky 1
Háje 5
Hluboš 1
Jablonná 1
Jince 1
Kamýk nad Vlt. 6
Klučenice 1
Lazsko 1
Lešetice 1
Malá Hraštice 2
Mokrovraty 1
Narysov 2
Nechvalice 6
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 1
Nový Knín 1
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 2
Podlesí 2
Příbram 91
Příčovy 2
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 7
Rybníky 2
Sedlčany 6
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 2
Stará Huť 2
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Trhové Dušníky 2
Višňová 1
Zbenice 1
Zduchovice 1
Teenageři se shlukují na Nováku. Vulgárními výrazy a potyčkami obtěžují rodiny s malými dětmi

14. května 2020   (06:21)
Teenageři se shlukují na Nováku. Vulgárními výrazy a potyčkami obtěžují rodiny s malými dětmi

„Pokud nebudou lidé dodržovat základní pravidla slušného chování, je možné, že časem bude vstup na Nový rybník umožněn pouze platícím návštěvníkům,“ řekl Jan Slaba, ředitel Sportovních zařízení města Příbram.


Vulgární nadávky a drobné potyčky mezi shlukujícími se teenagery obtěžují návštěvníky Nového rybníka v Příbrami. Do školy nemohou, tak se scházejí na Nováku, kde před přihlížejícími dívkami bojují o pozornost. Rodiče dětí, kteří se svými ratolestmi tráví volné chvíle na přilehlém dětském hřišti se nestačí divit. „Radši jsem se synem odešla, nechtěla jsem, aby mé dítě poslouchalo vulgarismy v partičce nevychovaných mladíků,“ řekla maminka, která se smíšenými pocity odcházela s plačícím dítětem pryč.

„Problém řešíme prakticky denně. Ačkoliv jsou již v areálu pracovníci ostrahy, nic si z nich nedělají. Chodí je upozorňovat na slušné chování snad každých třicet minut. Na chvíli se zklidní, ale po pár minutách začínají opět s nadávkami,“ sdělil redakci Jan Slaba, ředitel Sportovních zařízení města Příbram.
Kromě vulgárních projevů teenagerů je také problém s bezpečností na trampolíně. V jednu chvíli jich předvádí své atletické schopnosti několik najednou, prakticky po celé ploše. Děti od sedmi let, pro které je atrakce určena, tak mají smůlu. Bohužel v blízkosti této atrakce je dětské hřiště. Na něm tráví volné chvíle především děti předškolního věku.  
Areál Nového rybníka by měl sloužit všem, jak dětem, tak i dospělým k odpočinku. Za této situace je však relaxace mnohdy nemožná. „Zakázat vstup nikomu nemůžeme, alespoň ne kvůli slovním přestřelkám. Jedinou možností by bylo oddělit místo dětského hřiště s trampolínou, což by bylo finančně velmi nákladné, tedy v době, kdy kvůli koronaviru poklesly příjmy, zcela nemožné,“ uvedl Slaba.

Další možnou restrikcí se nabízí zpoplatnění vstupu do areálu. „Diskutujeme o této možnosti každý rok. Pokud nebudou lidé dodržovat základní pravidla slušného chování, je možné, že časem bude vstup umožněn pouze platícím návštěvníkům,“ dodal Slaba.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Ředitel nemocnice: Strach z koronaviru nemám, léta se umírá i na chřipku Ředitel nemocnice: Strach z koronaviru nemám, léta se umírá i na chřipku Příbramská nemocnice bude zdarma testovat seniory, půjde ale jen o orientační rychlotest Příbramská nemocnice bude zdarma testovat seniory, půjde ale jen o orientační rychlotest Aktivita je koordinovaná v rámci všech nemocnic, které vlastní Středočeský kraj. 20. září 2020   (15:32) Příbram chystá výstavbu dvou parkovacích domů Příbram chystá výstavbu dvou parkovacích domů Navzdory suchu houby stále rostou. Jak je uskladnit na zimu? Navzdory suchu houby stále rostou. Jak je uskladnit na zimu? Prodejci sledují výrazný růst zájmu o sušičky hub Prodejci sledují výrazný růst zájmu o sušičky hub Nepřehlédněte Mladí rybáři závodili na Sedlčanském cejnovi Mladí rybáři závodili na Sedlčanském cejnovi Buršík: Vypíšeme výběrové řízení na projektovou dokumentaci aquaparku ještě tento měsíc Buršík: Vypíšeme výběrové řízení na projektovou dokumentaci aquaparku ještě tento měsíc Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Následující čtyři týdny budou teplotně nadprůměrné 19. září 2020   (15:29) Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků "My jsme narazili na to, že díky příspěvku 20.000 korun na jednoho kantora, který dává vláda, je už dneska na trhu velice těžké získat notebooky nebo PC takové kvality, které by školy potřebovaly." uvedla místostarostka 19. září 2020   (12:03)
Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Za fatální chybu považuje, že se odkládalo znovuzavedení roušek 19. září 2020   (09:23) Nepřehlédněte
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz