11. 8. svátek má Zuzana
Zpravodajství   »   Politika, samospráva

rubrika:   druh:   rozvržení:  

Celkem 3642 článků.
Zobrazeny články: 3181 - 3240

Příbram možná zakáže alkohol na veřejnosti Příbram možná zakáže alkohol na veřejnosti Vyhláška by měla rozšířit pravomoci strážníkům městské policie. Rada města se bude zabývat tím, jestli vyvěsí tibetskou vlajku Rada města se bude zabývat tím, jestli vyvěsí tibetskou vlajku Vyvěšením vlajky by se město připojilo k akci Vlajka pro Tibet. Ve středních Čechách v lednu stoupla nezaměstnanost na 6,5 pct Ve středních Čechách v lednu stoupla nezaměstnanost na 6,5 pct V meziročním porovnáním je nezaměstnanost v kraji o 0,8 procenta nižší.
Muž se propadl na ledě, hasiči ho zachránili Muž se propadl na ledě, hasiči ho zachránili Naštěstí se jednalo jenom cvičení SDH Příbram. FOTOGALERIE Šance pro Příbram požaduje důkladné vyšetření kauzy s vodou Šance pro Příbram požaduje důkladné vyšetření kauzy s vodou Přinášíme prohlášení Šance pro Příbram k případu neproplacených faktur za opravy … NÁZOR Starosta Vařeka: Snažení Farní charity jsem vždy osobně podporoval Starosta Vařeka: Snažení Farní charity jsem vždy osobně podporoval Starosta města Příbrami Jindřich Vařeka reaguje na článek Farní charity Příbram s … NÁZOR V Příbrami opravili mateřskou školu pod Svatou Horou V Příbrami opravili mateřskou školu pod Svatou Horou Školku navštěvuje 38 dětí. Farní charita: Z výroků pana starosty jsme rozčarováni Farní charita: Z výroků pana starosty jsme rozčarováni Přinášíme reakci Farní charity Příbram na výroky starosty Jindřicha Vařeky (ANO) při … NÁZOR Známe návrh rozpočtu. Kdo si polepší a kdo dostane méně? Známe návrh rozpočtu. Kdo si polepší a kdo dostane méně? Rozpočet letos počítá s mírným přebytkem. Ten bude použit na splátku úvěrů. Proč se má strategický plán podrobně zabývat cestovním ruchem v Brdech? Proč se má strategický plán podrobně zabývat cestovním ruchem v Brdech? Přinášíme názor starosty města Jindřicha Vařeky (ANO) na otázku zapracování aktuální … NÁZOR
Peněz do sportu půjde méně, nové komise připraví metodiku Peněz do sportu půjde méně, nové komise připraví metodiku Nové vedení města příliš nefandí ani půjčkám. Příbram se zřejmě dohodne s nemocnicí na přesunu záchytné stanice  Příbram se zřejmě dohodne s nemocnicí na přesunu záchytné stanice  Záchytná stanice by měla být umístěna v areálu nemocnice na Zdaboři. Město vypisuje další výběrová řízení na vedoucí pracovníky úřadu Město vypisuje další výběrová řízení na vedoucí pracovníky úřadu Zájemci o nové pozice se mohou hlásit do 19. února. Známe nové organizační schéma příbramské radnice Známe nové organizační schéma příbramské radnice Nové organizační schéma by mělo lépe prezentovat rozdělení kompetencí nového … Jak dlouho bude stát osud města na přeběhlících? Jak dlouho bude stát osud města na přeběhlících? Současná koalice má v zastupitelstvu stále jen 12 hlasů. NÁZOR Ukrajinské děti zamíří do Příbrami Ukrajinské děti zamíří do Příbrami Akce vznikla z iniciativy ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka. Příbram letos počítá s mírným přebytkem, má jít na splátky úvěrů Příbram letos počítá s mírným přebytkem, má jít na splátky úvěrů Vedení města nepočítá s žádnými rozprodeji majetku. Společnost Wheelabrator darovala nemocnici pomůcky pro polohování pacientů Společnost Wheelabrator darovala nemocnici pomůcky pro polohování pacientů Společnost se řadí mezi největší partnery příbramské nemocnice. Strategický plán – co na to Švenda a Řihák? Strategický plán – co na to Švenda a Řihák? Materiál nemusí vyjadřovat stanovisko redakce. NÁZOR Město o penězích pro sport: Škrty budou, ale existenci klubů neohrozí Město o penězích pro sport: Škrty budou, ale existenci klubů neohrozí Přinášíme reakci města na téma financování sportovních organizací.
Příbram kvůli nejasnostem nechce zaplatit 1.SčV práce za 6 mil.Kč Příbram kvůli nejasnostem nechce zaplatit 1.SčV práce za 6 mil.Kč Zastupitel Vladimír Král (Šance pro Příbram) upozornil, že v některých případech byla … Zákaz vstupu do lesních porostů někde potrvá ještě zhruba týden Zákaz vstupu do lesních porostů někde potrvá ještě zhruba týden V katastrálním území Trhových Dušnik je zákaz vstupu do lesů až do konce února. Většina středočeských nemocnic zvedne zaměstnancům platy Většina středočeských nemocnic zvedne zaměstnancům platy Příbramská nemocnice zvedla svým zaměstnancům platy o 5 procent. Zastupitelstvo je jako šachová partie, jen se po volbách prohodili černí s bílými Zastupitelstvo je jako šachová partie, jen se po volbách prohodili černí s bílými O aktuálních politických tématech jsme si povídali se dvěma představiteli hnutí Šance … ROZHOVOR Tři středočeské obce si dodatečně zvolily nové zastupitele Tři středočeské obce si dodatečně zvolily nové zastupitele Volby se konaly i v Bukovanech na Příbramsku. Nové průkazy OZP začne Úřad práce ČR vydávat od 1. dubna Nové průkazy OZP začne Úřad práce ČR vydávat od 1. dubna V textu se dozvíte i několik praktických rad pro vyřízení průkazu OZP. Příbramský volejbal se rozpadá, odcházejí 4 hráči Příbramský volejbal se rozpadá, odcházejí 4 hráči Volejbalový klub bude místo o play-off zřejmě bojovat o holé přežití. AKTUALIZOVÁNO Příbramáci málo třídí, nyní mají k dispozici nový sběrný dvůr Příbramáci málo třídí, nyní mají k dispozici nový sběrný dvůr Oproti Písku má Příbram o 62 procent více komunálního odpadu. FOTOGALERIE Vařeka o výběrových řízeních: Přihlašte se, žádná hra není prohraná Vařeka o výběrových řízeních: Přihlašte se, žádná hra není prohraná Přinášíme výzvu starosta Jindřicha Vařeky (ANO). Masokombinát by měl začít fungovat od února, v první vlně přijme 100 lidí Masokombinát by měl začít fungovat od února, v první vlně přijme 100 lidí Počítá se i s dalším rozšířením provozu a náborem dalších zaměstnanců.
Josef Vacek: Některá tvrzení radnice jsou na úrovni nepovedeného vtipu Josef Vacek: Některá tvrzení radnice jsou na úrovni nepovedeného vtipu Bývalý starosta Příbrami Josef Vacek (KDU-ČSL) v rozhovoru hodnotí pondělní jednání … ROZHOVOR Občané mohou získat dotace na výměnu domovních olověných rozvodů Občané mohou získat dotace na výměnu domovních olověných rozvodů Výše dotace je stanovena na maximální výši 20 tisíc korun. Sociální poradnu navštívilo vloni 1160 občanů Sociální poradnu navštívilo vloni 1160 občanů Poradna v Příbrami funguje od roku 2010. Rekonstrukce bitvy na Slivici bude 9. května Rekonstrukce bitvy na Slivici bude 9. května Město přislíbilo pomoc se zajištěním některých služeb na akci. Proklamace stranou - při sestavování komisí zvítězilo lustrování Proklamace stranou - při sestavování komisí zvítězilo lustrování Přinášíme názor zastupitele Juraje Molnára na tvorbu komisí rady města. NÁZOR Zastupitelstvo skončilo opět až po půlnoci Zastupitelstvo skončilo opět až po půlnoci Na programu jednání bylo tentokrát jen 15 bodů včetně úvodu a závěru. Středočeská města byla na vyhlášku o svozu bioodpadu připravena Středočeská města byla na vyhlášku o svozu bioodpadu připravena Problém nemá ani Příbram, kde byl před několika dny otevřen sběrný dvůr s … Příbramští zastupitelé neschválili strategický plán rozvoje města  Příbramští zastupitelé neschválili strategický plán rozvoje města  Dokument by měl být upraven podle aktuálních potřeb města. V Příbrami sloučí sociální a zdravotní služby do jedné organizace V Příbrami sloučí sociální a zdravotní služby do jedné organizace Jednání se opět protáhlo přes půlnoc. Město vypsalo výběrové řízení na vedoucí odborů, čas mají do 5. února Město vypsalo výběrové řízení na vedoucí odborů, čas mají do 5. února Celkem by kvůli reorganizaci mělo být vypsáno 14 výběrových řízení.
Sledujte s námi lednové zastupitelstvo Sledujte s námi lednové zastupitelstvo Schůze začíná v 17.00 a jako vždy vám nabídneme textový online přenos. ON-LINE PŘENOS Známe složení všech výborů a komisí (PŘEHLED) Známe složení všech výborů a komisí (PŘEHLED) Složení komisí bylo odsouhlaseno během minulého týdne. Zastupitelé dnes budou řešit například Centrum sociálních služeb Zastupitelé dnes budou řešit například Centrum sociálních služeb Zasedání můžete sledovat i prostřednictvím našeho textového online přenosu. Obecnice buduje multifunkční hřiště za 9 milionů Obecnice buduje multifunkční hřiště za 9 milionů Kvůli hlučnosti bude na jedné straně hřiště vybudována i protihluková zábrana. Centrum zdravotních a sociálních služeb by mělo rozšířit služby občanům Centrum zdravotních a sociálních služeb by mělo rozšířit služby občanům Zastupitelé se zřízením této instituce budou zabývat na pondělním zasedání. Vozíčkář v nesnázích? Dobrovolní hasiči jsou připraveni Vozíčkář v nesnázích? Dobrovolní hasiči jsou připraveni Činnost dobrovolných hasičů byla kladně hodnocena na jednání Bezpečnostní rady … Komise jsou schválené, v každé budou 3 zástupci opozice Komise jsou schválené, v každé budou 3 zástupci opozice Nově složené komise by měly plnit především poradní funkci. Nový sběrný dvůr od úterka slouží občanům, původní se v březnu zavře Nový sběrný dvůr od úterka slouží občanům, původní se v březnu zavře Součástí areálu je i kompostárna. Ta se spustí se začátkem vegetačního období. Město se připravuje na odbahnění Nového rybníka Město se připravuje na odbahnění Nového rybníka V plánu je i kompletní revitalizace areálu. O té se hovoří již zhruba 10 let. Brdské obce v Plzeňském kraji mohou převzít armádní majetek Brdské obce v Plzeňském kraji mohou převzít armádní majetek CHKO by měla být vyhlášena od 1. ledna 2016.
Některé sportovní kluby nevrací půjčky včas, město zvažuje změny Některé sportovní kluby nevrací půjčky včas, město zvažuje změny Mezi hříšníky z loňského roku patří 1. FK Příbram, Cykloklub Příbram a VK … Příbramský masokombinát změnil vlastníka a přijme nové pracovníky Příbramský masokombinát změnil vlastníka a přijme nové pracovníky Příbramská uzenina zaměstnávala téměř tři stovky lidí. Josef Řihák: Vytvoření Centra sociálních služeb je jen za účelem dosazení svých lidí Josef Řihák: Vytvoření Centra sociálních služeb je jen za účelem dosazení svých lidí Portál pribram.cz není autorem tohoto rozhovoru. ROZHOVOR Příbram chce letos investovat do obnovy silnic nebo do školek  Příbram chce letos investovat do obnovy silnic nebo do školek  Rozpočet by měl být schvalován na únorovém zastupitelstvu. Obec Milín darovala příbramské nemocnici přístroj na rychlou diagnostiku Obec Milín darovala příbramské nemocnici přístroj na rychlou diagnostiku Přístroj má hodnotu přibližně 40 tisíc korun. Příbramskou radnici čeká od dubna výrazná reorganizace Příbramskou radnici čeká od dubna výrazná reorganizace Počet zaměstnanců Městského úřadu Příbram se blíží dvěma stovkám. Příbramská záchytka by od března mohla být v nových prostorách Příbramská záchytka by od března mohla být v nových prostorách Záchytka by měla být umístěna v areálu na Zdaboři. AKTUALIZOVÁNO Sběrný dvůr je hotov, otevřít by se měl do konce ledna Sběrný dvůr je hotov, otevřít by se měl do konce ledna Areál kompostárny a sběrného dvora leží na Balonce v blízkosti čistírny odpadních … V Příbrami budou znovu jednat o přejmenování ulice po Vojířovi V Příbrami budou znovu jednat o přejmenování ulice po Vojířovi Živnostenský odbor by měl k celé věci příští týden předložit svou analýzu. Škody v městských lesích jsou dvojnásobné oproti odhadům Škody v městských lesích jsou dvojnásobné oproti odhadům Škoda způsobená větrem odpovídá půlroční plánované těžbě dřeva.


Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2022 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies