30. 9. svátek má Jeroným

Zpravodajství   »   Ekologie, počasí, příroda

rubrika:   druh:   rozvržení:  

Celkem 2081 článků.
Zobrazeny články: 1561 - 1620

Rozhodnutí pokácet část stromů v ulici 28. října čelí kritice Rozhodnutí pokácet část stromů v ulici 28. října čelí kritice Stromy jsou už označené. Nahradí je ale téměř čtyřicítka jiných dřevin. AKTUALIZOVÁNO Schváleno: Kraj vypisuje druhé kolo kotlíkových dotací Schváleno: Kraj vypisuje druhé kolo kotlíkových dotací Tentokrát již nebude možné žádat o příspěvek na pořízení kotle na uhlí. Vítr zaměstnal hasiče, podepsal se i na lesním požáru Vítr zaměstnal hasiče, podepsal se i na lesním požáru Ve středních Čechách bylo ve čtvrtek zaznamenáno hned 125 událostí. FOTOGALERIE
Středočeský kraj založí vlastní agenturu na rozvoj Brd Středočeský kraj založí vlastní agenturu na rozvoj Brd Vedení kraje nedávno řešilo spor dvou příbramských destinačních organizací. FOTO DNE: Vítr trápí Česko, převrací zastávky i trampolíny FOTO DNE: Vítr trápí Česko, převrací zastávky i trampolíny Večer by měl vítr slábnout. Vícezrnný bochník může obsahovat kovové částice, nabízí ho Lidl Vícezrnný bochník může obsahovat kovové částice, nabízí ho Lidl Pečivo je vyrobeno pekárnou Rusina na Slovensku. Rekonstrukce Nováku začne pěkně „od podlahy“, měnit se budou inženýrské sítě Rekonstrukce Nováku začne pěkně „od podlahy“, měnit se budou inženýrské sítě Hodnota zakázky je 2,7 milionů korun. Dětské vodní hřiště na Nováku vyjde na 1,1 milionu Dětské vodní hřiště na Nováku vyjde na 1,1 milionu Zakázka byla zadána společnosti Hřiště hrou. Aby vás fotografie mohla živit, musí vás hlavně bavit Aby vás fotografie mohla živit, musí vás hlavně bavit Přinášíme druhou část rozhovoru s fotografem Petrem Bambouskem. ROZHOVOR V Domě Natura se povedl první letošní odchov hadů V Domě Natura se povedl první letošní odchov hadů Jedná se o užovky obojkové. Vráceny budou do volné přírody.
Ve středočeských areálech ubylo lyžařů, důvodem je počasí Ve středočeských areálech ubylo lyžařů, důvodem je počasí Na Příbramsku a Táborsku začínají jarní prázdniny. FOTO DNE: Vítr převrátil i autobusovou zastávku FOTO DNE: Vítr převrátil i autobusovou zastávku Silný vítr dnes komplikuje dopravu v celé ČR. FOTO Král končí v Ekologickém centru Orlov, chce zamezit možnému střetu zájmů Král končí v Ekologickém centru Orlov, chce zamezit možnému střetu zájmů Nového ředitele určí výběrové řízení. Kraj: Dohoda mezi destinačními společnostmi v Brdech není možná Kraj: Dohoda mezi destinačními společnostmi v Brdech není možná Podle Víta Rakušana jsou pozitivní a negativní stránky na obou stranách. Co může pro ochranu přírody udělat motokros? Budete se divit Co může pro ochranu přírody udělat motokros? Budete se divit Další beseda v Domě Natura se uskuteční již tento pátek. Sezóna pomalu končí, lyžařské areály ve středních Čecháh hlásí úbytek návštěvníků Sezóna pomalu končí, lyžařské areály ve středních Čecháh hlásí úbytek návštěvníků Ilustrační foto: Sezónu chtějí areály zakončit na konci března. Dům Natura nabízí nově i občerstvení. A upravuje otevírací dobu Dům Natura nabízí nově i občerstvení. A upravuje otevírací dobu Už se nemusíte bát toho, že přijdete v době polední přestávky. Letošní zima se prodražila, technické služby musely přikoupit 200 tun soli Letošní zima se prodražila, technické služby musely přikoupit 200 tun soli Náklady na zimní údržbu se navýšily zhruba o jeden milion korun. Rada rozhodla: Stromořadí v ulici 28. října se částečně vykácí Rada rozhodla: Stromořadí v ulici 28. října se částečně vykácí K úpravám by mělo dojít ještě do konce března tohoto roku. Orlickou přehradu čeká rekonstrukce skoro za miliardu korun Orlickou přehradu čeká rekonstrukce skoro za miliardu korun S pracemi se začne v roce 2019.
Prezident podepsal protikuřácký zákon, platit bude od konce května Prezident podepsal protikuřácký zákon, platit bude od konce května Zákaz kouření se bude týkat vnitřních prostor restaurací, divadel či kin. Středočeské lyžařské areály měly o víkendu slušnou návštěvnost Středočeské lyžařské areály měly o víkendu slušnou návštěvnost Ve většině středisek se bude lyžovat i během března. Destinační agentura Brdy připravila cyklotrasy v Brdech Destinační agentura Brdy připravila cyklotrasy v Brdech Délka navržených tras přesahuje 500 kilometrů. Kraj chce nový přivadeč pitné vody z jihu, zásobovat bude i Příbramsko Kraj chce nový přivadeč pitné vody z jihu, zásobovat bude i Příbramsko Přivaděč z jižních Čech bude dlouhý 62 kilometr a povede v koridoru budoucí dálnice … Ve středočeských areálech se už nestojí fronty, podmínky jsou dobré Ve středočeských areálech se už nestojí fronty, podmínky jsou dobré V provozu jsou zatím všechny vleky. Kraj dá dalších 52 milionů na kotlíkovou dotaci Kraj dá dalších 52 milionů na kotlíkovou dotaci Program bude realizován ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí ČR. Lidé se v anketě přiklonili ke kácení v ulici 28. října Lidé se v anketě přiklonili ke kácení v ulici 28. října Další postup bude předmětem jednání rady města. Oblíbená beseda s fotografem Jirouškem bude tentokrát o Brdech Oblíbená beseda s fotografem Jirouškem bude tentokrát o Brdech První besedy se zúčastnilo více než 100 lidí. Využití řízených požárů  při ochraně přírody se stává uznávanou praxí Využití řízených požárů při ochraně přírody se stává uznávanou praxí Česká republika byla zastoupena Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR. V Blatné dnes kvůli ptačí chřipce utratí 17 tisíc kusů drůbeže V Blatné dnes kvůli ptačí chřipce utratí 17 tisíc kusů drůbeže Společnost hospodaří i na rybnících na Příbramsku.
Navzdory pololetním prázdninám hlásí středočeské lyžařské areály úbytek návštěvníků Navzdory pololetním prázdninám hlásí středočeské lyžařské areály úbytek návštěvníků Všechny areály hlásí ideální lyžařské podmínky. Příbramský Padák je již několik sezón … V Blatné potvrdili veterináři další nákazu ptačí chřipkou V Blatné potvrdili veterináři další nákazu ptačí chřipkou V chovu je 20 tisíc kusů drůbeže. Středočeské skiareály mají na víkend ideální podmínky Středočeské skiareály mají na víkend ideální podmínky Podle provozovatelů areálů se bude lyžovat minimálně do března. Do středních Čech se vrátil smog, kraj doporučuje určitá omezení Do středních Čech se vrátil smog, kraj doporučuje určitá omezení Situace v Příbrami patří k nejlepším v kraji. AKTUALIZOVÁNO Fotograf Petr Bambousek: To, že by mě zvířata honila po lese, se nestává Fotograf Petr Bambousek: To, že by mě zvířata honila po lese, se nestává Příbramák Petr Bambousek patří mezi světovou špičku mezi fotografy přírody. ROZHOVOR Ekologické centrum Orlov zahájilo první projekt z evropských fondů pro region Brdy Ekologické centrum Orlov zahájilo první projekt z evropských fondů pro region Brdy Účastníci setkání v Ankaře, čtvrtá zleva Mgr. A. Ilčíková ECO Orlov. Ve středočeských areálech mírně ubylo lyžařů, i kvůli mrazu Ve středočeských areálech mírně ubylo lyžařů, i kvůli mrazu V lyžařských areálech je stále dostatek sněhu. Destinační agentura Brdy chce vypracovat návrh Brdské magistrály Destinační agentura Brdy chce vypracovat návrh Brdské magistrály Poslední slovo bude mít správa CHKO. Letošní sezonu si středočeská lyžařská střediska chválí Letošní sezonu si středočeská lyžařská střediska chválí O víkendu budou panovat ideální lyžařské podmínky. Na likvidaci chovu v Blatné se podílely hasičské jednotky téměř z celého kraje Na likvidaci chovu v Blatné se podílely hasičské jednotky téměř z celého kraje Jednalo se již o čtvrtý zásah jihočeských hasičů u likvidaci chovu v tomto týdnu.
Nová aplikace doporučí turistické trasy v Brdech a Ralsku Nová aplikace doporučí turistické trasy v Brdech a Ralsku Aplikace jsou k dispozici pro dvě největší mobilní platformy Android a iOS. Ptačí chřipka u Blatné: Zítra se zlikviduje 6500 kachen Ptačí chřipka u Blatné: Zítra se zlikviduje 6500 kachen Veterináři zjišťují, jak se choroba dostala do uzavřeného chovu. Zastupitelé debatovali o zimní údržbě, lidé mohou volat dispečera Zastupitelé debatovali o zimní údržbě, lidé mohou volat dispečera Předmětem sváru byla především údržba Pražské ulice. Do středočeských středisek přijely navzdory smogu tisíce lyžařů Do středočeských středisek přijely navzdory smogu tisíce lyžařů Lyžařský areál Padák v Příbrami je už několik sezon zavřený. Smogová situace trvá, lidé by měli omezit pohyb venku Smogová situace trvá, lidé by měli omezit pohyb venku Ve středních Čechách kvůli smogu stále trvá vyhlášená regulace. Vojenské lesy a statky vyjdou částečně vstříc běžkařům Vojenské lesy a statky vyjdou částečně vstříc běžkařům Na konci textu najdete vyjádření VLS k připomínkám běžkařů. Dobříš plánuje rozsáhlou obnovu městské zeleně Dobříš plánuje rozsáhlou obnovu městské zeleně Náklady jsou odhadovány na 12 milionů. Město chce získat dotaci. Město varuje před ptačí chřipkou, vydává preventivní doporučení Město varuje před ptačí chřipkou, vydává preventivní doporučení Ptačí chřipka zatím nebyla na území města zaznamenána. Zeptali jsme se na to, co vás zajímá o CHKO Brdy Zeptali jsme se na to, co vás zajímá o CHKO Brdy Na naše otázky odpovídal Bohumil Fišer, vedoucí Správy CHKO Brdy. ROZHOVOR V pátek do Příbrami zavítá Ekotopfilm, vstupné je zdarma V pátek do Příbrami zavítá Ekotopfilm, vstupné je zdarma Promítání v Příbrami se uskuteční 27. ledna od 16 hodin.
Co vzkazuje sportující veřejnost ministru Stropnickému? Co vzkazuje sportující veřejnost ministru Stropnickému? Přinášíme plné znění dopisu, který sportující veřejnost v Brdech zasílá ministru … FOTOGALERIE Ve Středočeském kraji byla vyhlášena smogová situace Ve Středočeském kraji byla vyhlášena smogová situace Smogová situace platí do odvolání. Destinační management v Brdech může být podle kraje jen jeden Destinační management v Brdech může být podle kraje jen jeden Jednání mezi Středočeským krajem a představitelem Ekologického centra Orlov proběhne v … Fotograf Jiroušek bude besedovat o focení z motorového padáku Fotograf Jiroušek bude besedovat o focení z motorového padáku Beseda se uskuteční příští pátek od 18 hodin v Domě Natura. ČR čekají další mrazivé dny, v noci může být i kolem minus 20 st. ČR čekají další mrazivé dny, v noci může být i kolem minus 20 st. Dnes ráno se teploty v Příbrami pohybovaly kolem mínus 15 stupňů Celsia. Lyžařské stopy v Brdech: Běžkaři jednají s Vojenskými lesy Lyžařské stopy v Brdech: Běžkaři jednají s Vojenskými lesy O problematice včera jednal starosta města Příbram s ředitelem Vojenských lesů. Hasiči loni v Brdech neměli náročné zásahy, přálo jim počasí Hasiči loni v Brdech neměli náročné zásahy, přálo jim počasí V Brdech nebylo tolik turistů, kolik se očekávalo. Vlekaři si mnou ruce. Mají nejlepší zimu za čtyři roky Vlekaři si mnou ruce. Mají nejlepší zimu za čtyři roky Příbramský Padák zůstává i letos zavřený. Sedlčany mají dostatek pitné vody, ceny vodného a stočného se nezvyšují Sedlčany mají dostatek pitné vody, ceny vodného a stočného se nezvyšují Město využívá i podzemní zdroj Solopysky. Víte, kolik stojí provoz veřejného osvětlení v Příbrami za jeden den? Víte, kolik stojí provoz veřejného osvětlení v Příbrami za jeden den? Technické služby týdně opravují kolem 30 závad.


Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2022 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies