6. 12. svátek má Mikuláš

Zpravodajství   »   Ekologie, počasí, příroda

rubrika:   druh:   rozvržení:  

Celkem 1665 článků.
Zobrazeny články: 1261 - 1320
1 2 3 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Od začátku roku byly v Brdech rozdány stovky pokut Od začátku roku byly v Brdech rozdány stovky pokut Nejčastějším přestupkem je neoprávněný vjezd do CHKO. V Příbrami se otevřel Dům Natura, od dnešního dne je k dispozici veřejnosti V Příbrami se otevřel Dům Natura, od dnešního dne je k dispozici veřejnosti Slavnostního otevření se zúčastnilo několik desítek hostů. FOTOGALERIE Chcete ze dozvědět o novinkách v Zelené úsporám? Chcete ze dozvědět o novinkách v Zelené úsporám? Beseda se koná v Jincích, Zaječově nebo Novém Kníně. PR
Na kotlíkové dotace půjde dalších 50 milionů, poběží druhé kolo Na kotlíkové dotace půjde dalších 50 milionů, poběží druhé kolo Ve Středočeském kraji bylo podáno 4500 žádostí. Během rekonstrukce Nováku bude třeba vyřešit i kvalitu vody Během rekonstrukce Nováku bude třeba vyřešit i kvalitu vody Do areálu a nejbližšího okolí se má v příštím roce investovat 25 milionů korun. Uranová halda u Příbrami se podle radnice zatím těžit nebude Uranová halda u Příbrami se podle radnice zatím těžit nebude Proti těžbě haldy se bouřily okolní obce. Ve středních Čechách byla letos horší voda na Slapech Ve středních Čechách byla letos horší voda na Slapech Kvalita vody byla nejhorší v minulém roce, kdy byl mimořádně velký výskyt sinic. V Příbrami včera naměřili rekord. Bylo 28,9 stupně Celsia V Příbrami včera naměřili rekord. Bylo 28,9 stupně Celsia Dosavadní maximum bylo z let 1911 a 1928. Tomáš Melichar o Ekocentru: Naše organizace je apolitická, zajímá nás pouze odbornost Tomáš Melichar o Ekocentru: Naše organizace je apolitická, zajímá nás pouze odbornost Ekologické centrum Orlov popsalo během svého působení již více než 70 nových … ROZHOVOR Turistický ruch v Brdech bude mít na starosti destinační agentura Turistický ruch v Brdech bude mít na starosti destinační agentura Destinační management má ve svém poslání i nově vznikající Dům Natura.
Na Monínci bude možné zasněžovat i při teplotách nad nulou, sezona se prodlouží Na Monínci bude možné zasněžovat i při teplotách nad nulou, sezona se prodlouží Do nové technologie areál investoval zhruba 50 milionů korun. Voda na Slapech se zlepšila, na Orlíku naopak Voda na Slapech se zlepšila, na Orlíku naopak Předpověď počasí na víkend láká k relaxování u vody. Dům Natura se otevírá již 20. září, co všechno nabídne? Dům Natura se otevírá již 20. září, co všechno nabídne? Pro zájemce bude otevřeno 7 dní v týdnu od 9 do 17 hodin. FOTOGALERIE V Příbrami padl rekord, naměřili 32,3 stupně Celsia V Příbrami padl rekord, naměřili 32,3 stupně Celsia Nejtepleji bylo v Tuhani, kde naměřili 33,6 stupně. Podle předpovědí budou nadprůměrně teplé i další dva týdny Podle předpovědí budou nadprůměrně teplé i další dva týdny Včera padl na čtvrtině stanic teplotní rekord. Návštěvnost venkovního bazénu bude nejnižší za poslední roky Návštěvnost venkovního bazénu bude nejnižší za poslední roky V pátek 2. září budou prostory vnitřního bazénu otevřeny jen od 6-8 hodin. Je … Teploty lákají k vodě. Jaká je její kvalita? Teploty lákají k vodě. Jaká je její kvalita? Většina lokalit je vhodná ke koupání. Příbramská ČSSD se vrhla na úklid dětského hřiště Příbramská ČSSD se vrhla na úklid dětského hřiště Při úklidu našli dobrovolníci i několik střepů, které mohou být na dětském hřišti … Konec prázdnin bude teplý až horký, ochlazovat se začne v září Konec prázdnin bude teplý až horký, ochlazovat se začne v září Příští víkend se v Příbrami koná hned několik zajímavých akcí. Voda ve slapské přehradě má stále zhoršenou kvalitu kvůli sinicím Voda ve slapské přehradě má stále zhoršenou kvalitu kvůli sinicím Nový rybník hlásí výbornou kvalitu vody.
Teploty už tropickou třicítku zřejmě nepřekročí Teploty už tropickou třicítku zřejmě nepřekročí Úspěšnost měsíčního výhledu se pohybuje kolem 75 procent. Kraj přispěl deseti miliony na Dům Natury, který vznikne v Příbrami Kraj přispěl deseti miliony na Dům Natury, který vznikne v Příbrami Ekologické centrum v Orlově navštívilo již přes 30 tisíc lidí. Policie řešila několik případů rozdělávání ohňů v CHKO Brdy Policie řešila několik případů rozdělávání ohňů v CHKO Brdy Táboření i rozdělávání ohňů je v CHKO Brdy mimo vyhrazená místa zakázáno. Již od zítra budou dobře pozorovatelné Perseidy Již od zítra budou dobře pozorovatelné Perseidy Průměrně bude možné spatřit 70 meteorů za hodinu. Kraj žádá dalších 100 milionů na „kotlíkovou dotaci“ Kraj žádá dalších 100 milionů na „kotlíkovou dotaci“ Středočeský kraj žádá Státní fond životního prostředí o zvýšení dotace na výměnu … Kovohutě Příbram investovaly nové filtrace plynů, zlepší ochranu prostředí v okolí Kovohutě Příbram investovaly nové filtrace plynů, zlepší ochranu prostředí v okolí Nový filtr stál 35 milionů korun. Kvalita vody je v přírodních koupalištích je i nadále dobrá Kvalita vody je v přírodních koupalištích je i nadále dobrá Teplota vody v přehradě Orlík dosahuje přibližně 24 stupňů Celsia. Množství sváženého bioodpadu ve středočeských městech stoupá Množství sváženého bioodpadu ve středočeských městech stoupá Obyvatelé často do bioodpadu vyhazují i věci, které tam nepatří. Teploty i srážky v srpnu budou průměrné, nejtepleji příští týden Teploty i srážky v srpnu budou průměrné, nejtepleji příští týden Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje kolem 75 procent. Česko v neděli zasáhnou velmi silné bouřky, budou padat kroupy Česko v neděli zasáhnou velmi silné bouřky, budou padat kroupy Nejvážnější situace by měla být na východě republiky.
Kvalita vody ve středočeských koupalištích se výrazně zlepšila Kvalita vody ve středočeských koupalištích se výrazně zlepšila Víkendové teploty by se měly přiblížit ke 30 stupňům. Lidé v Příbrami zopakovali své výhrady k těžbě uranové haldy Lidé v Příbrami zopakovali své výhrady k těžbě uranové haldy Diamo i včera potvrdilo, že se společností Ekototalbau smlouvu neuzavře. Brabec čeká verdikt EIA k těžbě u Příbrami do dvou až tří měsíců Brabec čeká verdikt EIA k těžbě u Příbrami do dvou až tří měsíců V úterý proběhne v Příbrami veřejné projednání. Na jihu a západě Čech se dnes a v neděli vyskytnou silné bouřky Na jihu a západě Čech se dnes a v neděli vyskytnou silné bouřky Výstraha platí i pro Příbramsko. Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Horší jakost vody je hlášena jen z Trhovek a Podskalí. Město chce v příštím roce do Nováku a okolí investovat 25 milionů Město chce v příštím roce do Nováku a okolí investovat 25 milionů Část Zelené páteře si ministři Brabec a Babiš za doprovodu starosty Vařeky projeli na … Před vydáním stanoviska k těžbě haldy zbývá už jen veřejné projednání Před vydáním stanoviska k těžbě haldy zbývá už jen veřejné projednání Veřejné projednání se uskuteční v úterý 26. července od 15 hodin v příbramské … Vystřídají cyklisty, turisty nákladní auta, prach a drtička na kameny z uranových dolů Vystřídají cyklisty, turisty nákladní auta, prach a drtička na kameny z uranových dolů Přinášíme stanovisko Josefa Hovorky a Petra Štěpánka (předseda osadního výboru) z … NÁZOR Nejdříve se oteplí, začátek srpna ale bude chladnější Nejdříve se oteplí, začátek srpna ale bude chladnější Od čtvrtka se můžete opět těšit na teploty nad 30 stupňů. Kvalita vody se mírně zhoršila na Trhovkách a v Podskalí Kvalita vody se mírně zhoršila na Trhovkách a v Podskalí Po koupání hygienici doporučují osprchování.
Kauza uranové haldy u Příbrami spěje do závěrečné fáze Kauza uranové haldy u Příbrami spěje do závěrečné fáze S posudky nesouhlasí Středočeský kraj ani město Příbram. Kotlíková dotace je vyčerpaná, další žádosti už kraj nepřijímá Kotlíková dotace je vyčerpaná, další žádosti už kraj nepřijímá Celkem bylo rozděleno zhruba 500 milionů korun. Těžba kameniva z odvalu šachty č. 15: Příbram nesouhlasí se závěry posudku Těžba kameniva z odvalu šachty č. 15: Příbram nesouhlasí se závěry posudku Podle vedení města nebyl dostatečně posouzen vliv na pohodu bydlení a dopravní … Během víkendu navštívilo venkovní bazén skoro tisíc lidí Během víkendu navštívilo venkovní bazén skoro tisíc lidí Drtivá většina návštěvníků přišla během neděle. Česko dnes zasáhnou silné bouřky, ochladí se až o 15 stupňů Česko dnes zasáhnou silné bouřky, ochladí se až o 15 stupňů Bouřky zřejmě přinesou i krupobití. Z území kovohutí v Mníšku p. B. by měla zmizet ekologická zátěž Z území kovohutí v Mníšku p. B. by měla zmizet ekologická zátěž Sanace potrvá zhruba 5 let. Voda ve středočeských koupalištích je stále vhodná ke koupání Voda ve středočeských koupalištích je stále vhodná ke koupání V loňském roce byl již touto dobou zvýšený výskyt sinic v nádrži Orlík. Voda ve středočeských koupalištích je stále bez závad Voda ve středočeských koupalištích je stále bez závad Uškodit kvalitě vody na Orlíku může příchod vysokých teplot. V Příbrami vznikne dům přírody, zaměstná až 30 lidí V Příbrami vznikne dům přírody, zaměstná až 30 lidí Dům Natury, jak se nový projekt oficiálně jmenuje, by měl být otevřený v září tohoto … Zastupitelé odmítli vznik destinační agentury Brdy Zastupitelé odmítli vznik destinační agentury Brdy Roční provoz by vyšel zhruba na 2-3 miliony korun.
Včera padly teplotní rekordy na 90 procentech stanic Včera padly teplotní rekordy na 90 procentech stanic Vysoké teploty vydrží i dnes. Voda ve středočeských přírodních koupalištích je bez závad Voda ve středočeských přírodních koupalištích je bez závad I zítra mají teploty vyrůst nad 30 stupňů Celsia. Nový minerál se jmenuje Příbramit, nalezli ho na odvalu šachty 16 Nový minerál se jmenuje Příbramit, nalezli ho na odvalu šachty 16 Ilustrační foto. Objev uznala mezinárodní komise ve Stockholmu. Do České republiky přichází vedra, zítra se ještě oteplí Do České republiky přichází vedra, zítra se ještě oteplí Pro veřejnost je již otevřen venkovní bazén. Brdy by mohly mít svojí destinační agenturu Brdy by mohly mít svojí destinační agenturu Bodem se budou zabývat zastupitelé na pondělním jednání. Kvalita vody ve středočeských koupalištích je stále velmi dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích je stále velmi dobrá V loňském roce byla už v tuto chvíli situace na několika místech špatná. Ministři Stropnický s Brabec osadili v Brdech první rozcestník Ministři Stropnický s Brabec osadili v Brdech první rozcestník Rozcestník je nedaleko nádrže Pilská. FOTOGALERIE Silnice na Rynečku připomínaly řeku Silnice na Rynečku připomínaly řeku Za fotografie děkujeme našim čtenářům. FOTOGALERIE Včerejší smršť ve fotografiích Včerejší smršť ve fotografiích Za fotografie děkujeme našim čtenářům. FOTOGALERIE Prudká bouře zaplavila několik silnic v Příbrami Prudká bouře zaplavila několik silnic v Příbrami Pokud máte zajímavé fotografie, pošlete nám je na e-mail redakce@pribram.cz nebo do … FOTOGALERIE
1 2 3 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz