28. 1. svátek má Otýlie

Zpravodajství   »   Ekologie, počasí, příroda

rubrika:   druh:   rozvržení:  

Celkem 1731 článků.
Zobrazeny články: 1381 - 1440
1 2 3 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Brdy by mohly mít svojí destinační agenturu Brdy by mohly mít svojí destinační agenturu Bodem se budou zabývat zastupitelé na pondělním jednání. Kvalita vody ve středočeských koupalištích je stále velmi dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích je stále velmi dobrá V loňském roce byla už v tuto chvíli situace na několika místech špatná. Ministři Stropnický s Brabec osadili v Brdech první rozcestník Ministři Stropnický s Brabec osadili v Brdech první rozcestník Rozcestník je nedaleko nádrže Pilská. FOTOGALERIE
Silnice na Rynečku připomínaly řeku Silnice na Rynečku připomínaly řeku Za fotografie děkujeme našim čtenářům. FOTOGALERIE Včerejší smršť ve fotografiích Včerejší smršť ve fotografiích Za fotografie děkujeme našim čtenářům. FOTOGALERIE Prudká bouře zaplavila několik silnic v Příbrami Prudká bouře zaplavila několik silnic v Příbrami Pokud máte zajímavé fotografie, pošlete nám je na e-mail redakce@pribram.cz nebo do … FOTOGALERIE V Příbrami opět „nasněžilo“ V Příbrami opět „nasněžilo“ Nedávný příval krup poničil několik vozů a nemovitostí na Milínsku a Hořovicku. FOTOGALERIE Ve středních Čechách přibude deset chráněných území Ve středních Čechách přibude deset chráněných území Cílem je zachování chráněných druhů. Houby na řadě míst rostou, bude záležet na množství deště Houby na řadě míst rostou, bude záležet na množství deště Houby se dají najít například na Příbramsku a v jižních Čechách. V případě deště pojmou pivní stany několik tisíc lidí V případě deště pojmou pivní stany několik tisíc lidí Pivní vůz přijede i z partnerského města Freiberg.
Ve čtvrtek se otevírá venkovní bazén, saunování jen do konce týdne Ve čtvrtek se otevírá venkovní bazén, saunování jen do konce týdne Venkovní bazén bude otevřený pouze v případě hezkého počasí. Koupací sezóna klepe na dveře, kvalita vody je většinou dobrá Koupací sezóna klepe na dveře, kvalita vody je většinou dobrá Výskyt sinic mohou lidé zjistit jednoduchým testem. Středočeský kraj schválil již 1800 „kotlíkových dotací“ Středočeský kraj schválil již 1800 „kotlíkových dotací“ Celkově je evidováno přes 4 tisíce žádostí. Příbramské městské lesy více než zdvojnásobily zisk na 1,3 mil.Kč Příbramské městské lesy více než zdvojnásobily zisk na 1,3 mil.Kč Hospodářský výsledek je ovlivně i množstvím těženého dřeva a jeho aktuální … Středočeské obce postižené krupobitím mohou požádat o pomoc kraj Středočeské obce postižené krupobitím mohou požádat o pomoc kraj Silné krupobití zažili například obyvatelé obce Milín a Dubenec. Kamýcká elektrárna je po odstávce opět v provozu Kamýcká elektrárna je po odstávce opět v provozu Elektrárna za svou historii vyrobila přes 3,6 miliardy kWh elektřiny. Kroupy páchaly škody zejména na Berounsku a Příbramsku Kroupy páchaly škody zejména na Berounsku a Příbramsku Hasiči měli během pondělí 167 zásahů. Kroupy včera zasypaly hned několik míst na Příbramsku Kroupy včera zasypaly hned několik míst na Příbramsku Největší škody jsou hlášeny z Milína, Dubence a Hořovicka. VIDEO Foto dne: Přes Milín se přehnaly kroupy, zničily několik aut Foto dne: Přes Milín se přehnaly kroupy, zničily několik aut Situace v Příbrami tak dramatická nebyla. VIDEO O dotace na zalesňování žádají středočeské firmy, obce i lidé O dotace na zalesňování žádají středočeské firmy, obce i lidé Mezi regiony z největším počtem žádostí se řadí i Příbram.
Vodohospodáři varují: Hygienické potřeby do kanalizace nepatří Vodohospodáři varují: Hygienické potřeby do kanalizace nepatří O problémech s ucpáváním kanalizace píše mluvčí společnosti 1. SčV. V Příbrami se piknikovalo na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů V Příbrami se piknikovalo na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů O akci píše její organizátor Martin Šperl. Řízený požár v Brdech má napomoci k zachování unikátní vegetace Řízený požár v Brdech má napomoci k zachování unikátní vegetace Uvnitř článku se můžete podívat na video přímo z akce. Bez rozšíření bude skládka naplněna nejdéle za rok Bez rozšíření bude skládka naplněna nejdéle za rok Druhá etapa skládky Bytíz by měla nabídnout dostatečnou kapacitu zhruba na 30 let … Město plánuje cyklostezku do Brd Město plánuje cyklostezku do Brd Na projekt se vedení radnice pokusí získat dotaci. Chcete se férově nasnídat? Co třeba příští sobotu? Chcete se férově nasnídat? Co třeba příští sobotu? Akce se koná 14. května od 10 hodin. V Brdech včera začalo vyznačování hranic chráněné krajinné oblasti V Brdech včera začalo vyznačování hranic chráněné krajinné oblasti Instalováno bude 103 hraničníků. Poplatek za ukládání odpadu se bude výrazně navyšovat Poplatek za ukládání odpadu se bude výrazně navyšovat Za navýšením stojí Ministerstvo životního prostředí. Příbram odkoupí pozemky pro rozšíření skládky Bytíz Příbram odkoupí pozemky pro rozšíření skládky Bytíz Celá záležitost by se měla vyřešit během několika měsíců. Příbram začíná sekat zelené plochy ve městě Příbram začíná sekat zelené plochy ve městě V textu najdete i harmonogram sekání.
Jak vypadají Brdy 4 měsíce po otevření? Jak vypadají Brdy 4 měsíce po otevření? Většina fotografií je z okolí Pilského rybníka. FOTOGALERIE Ukliďme svět, ukliďme Česko v Příbrami: uklízel se komunální odpad, pneumatiky, či plasty Ukliďme svět, ukliďme Česko v Příbrami: uklízel se komunální odpad, pneumatiky, či plasty Do sobotní celorepublikové akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ se zapojili i obyvatelé … Smutný pohled. To vše plave v Příbramském potoce Smutný pohled. To vše plave v Příbramském potoce V okolí má vést tzv. „Zelená páteř města“. FOTOGALERIE V lesoparku Litavka vznikne zoo-koutek se zastřešeným ohništěm V lesoparku Litavka vznikne zoo-koutek se zastřešeným ohništěm Rozpočet projektu ve výší 100 - 200 tisíc budou hradit Městské lesy Příbram. Přednášku o Brdech doprovodí výstava Jiřího Jirouška Přednášku o Brdech doprovodí výstava Jiřího Jirouška Fotograf Jiroušek je známý svými leteckými fotografiemi. Ve středních Čechách přibudou další úseky cyklostezek Ve středních Čechách přibudou další úseky cyklostezek V Brdech prozatím žádné nové cyklotrasy nevznikly. V příštím týdnu se vrátí teplo a mělo by vydržet do května V příštím týdnu se vrátí teplo a mělo by vydržet do května Srážek spadne v následujících čtyřech týdnech průměrné nebo mírně nadprůměrné … Značení turistických tras v Brdech stále nezačalo, chybí povolení Značení turistických tras v Brdech stále nezačalo, chybí povolení V plánu je 170 km pěších tras. V Příbram padl teplotní rekord, byl starý 124 let V Příbram padl teplotní rekord, byl starý 124 let V Příbrami bylo 24,3 stupně Celsia Psí útulek v Lazci nabízí k adopci téměř 20 psů Psí útulek v Lazci nabízí k adopci téměř 20 psů V útulku se nachází i několik nalezených psů.
Příbram se zapojí do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko Příbram se zapojí do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko Dobrovolníkem se můžete stát i vy. V Příbrami byl včera přepsán teplotní rekord V Příbrami byl včera přepsán teplotní rekord Rekordy padly jen na pěti stanicích. Středočeské zimní areály mají za sebou opět podprůměrnou sezonu Středočeské zimní areály mají za sebou opět podprůměrnou sezonu Podle provozovatelů byly poslední tři zimy spíše slabší. Dana Drábová navštívila Příbram, hovořila především o haldách Dana Drábová navštívila Příbram, hovořila především o haldách V případě těžby odvalů trvá Drábová na co nejšetrnějším postupu. Od pátku můžete využít velké kontejnery na bioodpad Od pátku můžete využít velké kontejnery na bioodpad Do kontejnerů patří pouze bioodpad ze zahrad. Ve středních Čechách se už nelyžuje, o víkendu možná otevře Monínec Ve středních Čechách se už nelyžuje, o víkendu možná otevře Monínec Horní kotva na Monínci by mohla být zadarmo. V areálu Nového rybníka se pokácí 27 topolů V areálu Nového rybníka se pokácí 27 topolů Topoly jsou přestárlé a mají suché větve, které padají. Kotlíková dotace se zřejmě vyčerpá již v prvním kole Kotlíková dotace se zřejmě vyčerpá již v prvním kole Uspokojeno by mělo být přibližně 3500 žadatelů. Pojišťovny kvůli sněžení hlásí stovky škod za desítky milionů Pojišťovny kvůli sněžení hlásí stovky škod za desítky milionů Většinu škod evidují pojišťovny ve Středočeském kraji a v Praze. Sněžení lyžařským areálům příliš nepomohlo, některé ukončí sezónu Sněžení lyžařským areálům příliš nepomohlo, některé ukončí sezónu Monínec hlásí zhruba 40 cm sněhu.
ČEZ odvolal kalamitní stav i v okresech Příbram a Praha-západ ČEZ odvolal kalamitní stav i v okresech Příbram a Praha-západ Drtivá většina poruch by již měla být opravena. Místostarosta Švenda to „schytal“ na Facebooku Místostarosta Švenda to „schytal“ na Facebooku V diskuzi bylo více než 200 komentářů. V části středních Čech stále platí kalamitní stav vyhlášený ČEZ V části středních Čech stále platí kalamitní stav vyhlášený ČEZ Situace na Příbramsku se již výrazně zlepšila. Město varuje: Do lesa jen s maximální obezřetností Město varuje: Do lesa jen s maximální obezřetností Kvůli těžkému sněhu už spadlo velké množství stromů a větví. Hasiči měli kvůli sněžení už přes 120 událostí Hasiči měli kvůli sněžení už přes 120 událostí Okres Příbram byl sněhem zasažen nejvíce v celém Středočeském kraji. FOTOGALERIE Švenda: Technické služby se se sněhem vypořádaly se ctí Švenda: Technické služby se se sněhem vypořádaly se ctí Technické služby měly v akci veškerou techniku a personál. ČEZ na Příbramsku vyhlásil kalamitní stav, mnoho domácností je bez proudu ČEZ na Příbramsku vyhlásil kalamitní stav, mnoho domácností je bez proudu V okrese stále leží desítky popadaných stromů. Vařeka: Vybudování zelené páteře je úkol na generace Vařeka: Vybudování zelené páteře je úkol na generace Kvůli zelené páteři bude město vykupovat i některé pozemky. Ve středních Čechách se podmínky k lyžování nezlepšily Ve středních Čechách se podmínky k lyžování nezlepšily Monínec zůstává nadále otevřený, leží zde ale už jen 20cm sněhu. Lesopark na Březových Horách by měl být letos předán zpět městu Lesopark na Březových Horách by měl být letos předán zpět městu Na území probíhá sanace po bývalé důlní a úpravárenské činnosti.
1 2 3 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2022 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies