30. 9. svátek má Jeroným

Zpravodajství   »   Ekologie, počasí, příroda

rubrika:   druh:   rozvržení:  

Celkem 2081 článků.
Zobrazeny články: 1621 - 1680

Ohnisko výskytu ptačí chřipky ve středních Čechách bylo zlikvidováno Ohnisko výskytu ptačí chřipky ve středních Čechách bylo zlikvidováno Veterináři prověřují další vzorky uhynulých ptáků. Souboj dvou destinací na Příbramsku Souboj dvou destinací na Příbramsku Přinášíme názor Ekologického centra Orlov na aktuální situaci ohledně dvou … TV pribram.cz: Komíny a kominíci v Příbrami TV pribram.cz: Komíny a kominíci v Příbrami Každá spalinová cesta musí být minimálně jednou ročně zkontrolována.
Foto dne: Příbram se probudila do mrazivého rána Foto dne: Příbram se probudila do mrazivého rána Na Šumavě naměřili dokonce mínus 34,5 stupně Celsia. ČR čekají silné mrazy, na západě může být až minus 18 stupňů ČR čekají silné mrazy, na západě může být až minus 18 stupňů Až do večera se mohou tvořit i sněhové jazyky. Technické služby dnes zahájily odvoz stromků, jak se dále využijí? Technické služby dnes zahájily odvoz stromků, jak se dále využijí? Stromky můžete odkládat přímo k popelnicím. V Brdech je rok po vyhlášení CHKO vyznačena třetina pěších tras V Brdech je rok po vyhlášení CHKO vyznačena třetina pěších tras Vyznačeno je zatím zhruba 70 kilometrů tras pro turisty. Na několika místech na Příbramsku nasadili silničáři sněhové frézy Na několika místech na Příbramsku nasadili silničáři sněhové frézy Sypače se od středy nezastavily. V příštích letech dojde ke generální opravě elektrárny Orlík V příštích letech dojde ke generální opravě elektrárny Orlík V minulých letech došlo i k rekonstrukci vodní elektrárny v Kamýku nad Vltavou. Ta … Hromadné kontroly kotlů v Příbrami nechystají Hromadné kontroly kotlů v Příbrami nechystají Kontroly neplánují ani další středočeská města.
V Brdech se příští rok označí stezky a trasy pro cyklisty V Brdech se příští rok označí stezky a trasy pro cyklisty Některé obce na značení žádají dotaci od ministerstva pro místní rozvoj. Pět březích ovcí našlo azyl v Ekologickém centru v Orlově Pět březích ovcí našlo azyl v Ekologickém centru v Orlově Ekologické centrum vzniklo v Orlově před šesti lety. Záchranáři varují před ledovkou, dnes už vyjížděli ke 40 případům Záchranáři varují před ledovkou, dnes už vyjížděli ke 40 případům Během vánočních svátků se má výrazně oteplit. Diamo představilo 4 varianty likvidace odvalů, kamenivo může převážet lanovka Diamo představilo 4 varianty likvidace odvalů, kamenivo může převážet lanovka O finální variantě zatím není rozhodnuto. V Příbrami se znovu řeší kácení lip v ulici 28. října V Příbrami se znovu řeší kácení lip v ulici 28. října V následujících týdnech by měla být realizována anketa. Příbram schválila založení Destinační společnosti Brdy Příbram schválila založení Destinační společnosti Brdy V diskuzi k bodu nechybělo několik emotivních výstupů. Foto dne: Vandalové? Ne, jenom silný vítr Foto dne: Vandalové? Ne, jenom silný vítr Vítr by měl postupem dne slábnout. Dům Natura ukrývá jednu z nejrozsáhlejších sbírek lišajů na světě Dům Natura ukrývá jednu z nejrozsáhlejších sbírek lišajů na světě Představen byl i projekt Destinační agentura Brdy. FOTOGALERIE Zastupitelé budou projednávat vznik Destinační společnosti Brdy Zastupitelé budou projednávat vznik Destinační společnosti Brdy Součástí bodu je i schvalování stanov. Prosinec bude teplotně průměrný, nejchladněji má být mezi svátky Prosinec bude teplotně průměrný, nejchladněji má být mezi svátky Nejvíce srážek bude v příštím týdnu.
Další asijské bistro mělo problémy s hygienou, tentokrát v Březnici Další asijské bistro mělo problémy s hygienou, tentokrát v Březnici Opakovanou kontrolou bylo ověřeno, že zjištěné závady byly odstraněny. FOTOGALERIE Některé brdské obce nechtějí do nové destinační agentury Některé brdské obce nechtějí do nové destinační agentury Destinační společnosti vznikají po celé zemi a rozvíjejí je obce spolu s podnikateli a … Foto dne: Ráno už přituhuje Foto dne: Ráno už přituhuje Ranní teploty klesají již hluboko pod bod mrazu. Ministerstvo chce podpořit cestovní ruch, uvolní 300 milionů korun Ministerstvo chce podpořit cestovní ruch, uvolní 300 milionů korun O část peněz se chce ucházet i město Příbram skrze plánovanou destinační … Dobrovolníci uklízeli v Brdech, odnesli mnoho pytlů s odpadky Dobrovolníci uklízeli v Brdech, odnesli mnoho pytlů s odpadky V sobotu ráno vyrazili dobrovolníci z několika míst, aby uklidili nepořádek v … FOTOGALERIE Květiny oživí některé travnaté plochy v Příbrami Květiny oživí některé travnaté plochy v Příbrami Květiny a jejich sadba vyjdou na 133 tisíc korun. V lesích můžete potkat strážce přírody. Jaká mají oprávnění? V lesích můžete potkat strážce přírody. Jaká mají oprávnění? Strážce přírody se považuje za veřejnou osobu. Může například zjišťovat totožnost nebo … Posezení s výběhem pro ovce je konečně v provozu Posezení s výběhem pro ovce je konečně v provozu S otevřením se počítalo již v létě, stavbu zdržely některé administrativní … FOTOGALERIE Vodné a stočné se zřejmě zdražovat nebude Vodné a stočné se zřejmě zdražovat nebude Částky bude muset odsouhlasit městské zastupitelstvo. Meteorologové varují: Silnice budou namrzat Meteorologové varují: Silnice budou namrzat Nejhorší situace by měla být na jihu Čech.
TV pribram: Uklízíte po svém čtyřnohém miláčkovi? TV pribram: Uklízíte po svém čtyřnohém miláčkovi? Technické služby ročně posbírají stovky kilogramů psích exkrementů. Destinační agentura Brdy zahájila svoji činnost Destinační agentura Brdy zahájila svoji činnost Celý projekt bude představen 9. prosince spolu s otevřením nových expozic Domu … V listopadu budou přes den teploty v průměru kolem pěti stupňů V listopadu budou přes den teploty v průměru kolem pěti stupňů Podle meteorologů bychom se již mohli dočkat i prvního sněhu. V Orlově se uskutečnily historicky první "chrtí" závody V Orlově se uskutečnily historicky první "chrtí" závody Závody vznikly ve spolupráci s Ekologickým centrem Orlov. FOTOGALERIE Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka V úterý 25.října začal první den výlovu jedné z vodních nádrží v současném CHKO … FOTOGALERIE TS rozmístí  20 kontejnerů na větší formáty papíru, kde by měly být? TS rozmístí 20 kontejnerů na větší formáty papíru, kde by měly být? Do kontejnerů s víkem lze vhazovat i větší krabice a kusy papíru. Příbram má mobilní aplikaci, pomůže s tříděním odpadu Příbram má mobilní aplikaci, pomůže s tříděním odpadu Pomocí aplikace lze nahlásit i poškozený nebo plný kontejner. Foto dne: Topná sezóna je v plném proudu Foto dne: Topná sezóna je v plném proudu Za fotografie děkujeme jednomu z našich pravidelných čtenářů. FOTO V Brdech byl potvrzen výskyt vzácného datlíka tříprstého V Brdech byl potvrzen výskyt vzácného datlíka tříprstého Datlík tříprstý patří mezi vážně ohrožené druhy. Těšíte se na lyže? Lyžařská centra připravují novinky a investují miliony Těšíte se na lyže? Lyžařská centra připravují novinky a investují miliony Skiareál Padák se ani v tomto roce neotevře.
Letošní září patřilo k nejteplejším za posledních 55 let Letošní září patřilo k nejteplejším za posledních 55 let Teplota vzduchu v některých dnech překračovala hranici 30 stupňů. Na říjen je opět naplánována úklidová akce, pomohou i školy a obyvatelé azylového domu Na říjen je opět naplánována úklidová akce, pomohou i školy a obyvatelé azylového domu Pro účastníky je připravena i drobná odměna. Poplatek za svoz odpadu se nezvýší, město očekává vyšší příjmy ze skládkování Poplatek za svoz odpadu se nezvýší, město očekává vyšší příjmy ze skládkování I příští rok zaplatíme 552 Kč za rok. Lyžařský areál Monínec začal se zasněžováním sjezdovky Lyžařský areál Monínec začal se zasněžováním sjezdovky Monínec má do této sezóny nové stroje na výrobu sněhu, kterým stačí i teploty nad … Ve středních Čechách přibude osm nových přírodních památek, jedna i na Příbramsku Ve středních Čechách přibude osm nových přírodních památek, jedna i na Příbramsku Přírodní památka u Líchov bude mít rozlohu přes 3 hektary. Houbaři našli v Brdech metrového leguána, asi ho někdo vyhodil Houbaři našli v Brdech metrového leguána, asi ho někdo vyhodil Zvíře bylo odvezeno do plzeňské záchranné stanice. V některých částech Příbrami zítra začíná dvoudenní odstávka vody V některých částech Příbrami zítra začíná dvoudenní odstávka vody Bez pitné vody se ocitne přibližně 2000 obyvatel. Do sedmi měsíců se lodě dostanou od Orlíku do Českých Budějovic Do sedmi měsíců se lodě dostanou od Orlíku do Českých Budějovic Splavnění Vltavy umožní velkým lodím využít až 100 kilometrů řeky. Silnice z Obecnice do Zaječova zůstane i nadále neprůjezdná Silnice z Obecnice do Zaječova zůstane i nadále neprůjezdná Výjimku mají jenom složky IZS, VLS a správa CHKO Brdy. Plzeňský kraj vydal první turistickou mapu Brd Plzeňský kraj vydal první turistickou mapu Brd Po dokončení pyrotechnického průzkumu bude mapa aktualizována.
Ve čtvrtek bude v Brdech probíhat cvičení, tématem bude pád letadla Ve čtvrtek bude v Brdech probíhat cvičení, tématem bude pád letadla Účastníci cvičení vyzkouší novou techniku včetně zakoupených dronů. Počasí slibuje teplé dny s teplotami kolem 24 stupňů Počasí slibuje teplé dny s teplotami kolem 24 stupňů Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek … Poplatek za odpad se zřejmě nezvýší, rada navrhuje částku 552 Kč Poplatek za odpad se zřejmě nezvýší, rada navrhuje částku 552 Kč Roční náklady města na odvoz odpadu se pohybují kolem 18,5 milionů korun. Město upozorňuje: Povinné kontroly kotlů musí být provedeny do konce roku Město upozorňuje: Povinné kontroly kotlů musí být provedeny do konce roku Hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun u fyzických osob. Do Brd by měly být instalovány hlásiče pro případy nehod Do Brd by měly být instalovány hlásiče pro případy nehod Podle představitelů Plzeňského kraje zatím v Brdech není tolik turistů, kolik bylo … Z dotací EU půjde na likvidaci ekologických zátěží 500 mil. Kč Z dotací EU půjde na likvidaci ekologických zátěží 500 mil. Kč Mezi regiony se zvýšenou ekologickou zátěží patří také Příbramsko. Od začátku roku byly v Brdech rozdány stovky pokut Od začátku roku byly v Brdech rozdány stovky pokut Nejčastějším přestupkem je neoprávněný vjezd do CHKO. V Příbrami se otevřel Dům Natura, od dnešního dne je k dispozici veřejnosti V Příbrami se otevřel Dům Natura, od dnešního dne je k dispozici veřejnosti Slavnostního otevření se zúčastnilo několik desítek hostů. FOTOGALERIE Chcete ze dozvědět o novinkách v Zelené úsporám? Chcete ze dozvědět o novinkách v Zelené úsporám? Beseda se koná v Jincích, Zaječově nebo Novém Kníně. PR Na kotlíkové dotace půjde dalších 50 milionů, poběží druhé kolo Na kotlíkové dotace půjde dalších 50 milionů, poběží druhé kolo Ve Středočeském kraji bylo podáno 4500 žádostí.


Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2022 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies