20. 1. svátek má Ilona

Na Příbramsku se letos počítá s opravou tří krajských mostů. Budou zbořeny a postaveny znovu

12. ledna 2020   (06:57)
Na Příbramsku se letos počítá s opravou tří krajských mostů. Budou zbořeny a postaveny znovu

Na seznamu mostů k likvidaci a následnému znovupostavení se neobjevila dobříšská replika Karlova mostu


Středočeský kraj má v roce 2020 v plánu opravit na svém území 44 mostů. Všechny stavby jsou nyní v projekční přípravě, případně v soutěži na zhotovitele stavebních prací. Celkové náklady by měly přesáhnout 720 milionů korun.

V příbramském regionu se počítá s opravou tří krajských mostů. Podle informace od tiskové mluvčí Středočeského kraje Heleny Frintové budou všechny tyto mosty zbořeny a poté na jejich místě postaveny nové. Na nové přemostění se mohou těšit obyvatelé Tochovic a Sychrova. 

Na seznamu mostů k likvidaci a následnému znovupostavení se neobjevil dobříšský most přes Pilský potok, který byl poslední dobou tolik diskutován. Most byl postaven jako miniaturní kopie Karlova mostu v Praze a jedná se o poslední klasický kamenný most v Dobříši, který vydržel do současnosti. Lidé sepsali petici proti jeho zboření. Ta se začátkem prosince 2019 dostala na Ministerstvo kultury, které most nechalo posoudit Národním památkovým ústavem. V případě, že bude vykazovat památkové hodnoty, měl by NPÚ vypracovat řádný odborný podnět na prohlášení za kulturní památku a podklady zaslat ministerstvu.

Most ev.č. 114-017 v Dobříši přes Pilský potok se v letošním roce nebude ani bourat ani opravovat. Zpracovává se projektová dokumentace a projednává se, zda je možné most opravit v původním stavu, a nebo ho zbourat a nahradit mostem novým. Jednání probíhají a ještě nebyla dohodnuta ani oprava ani výměna stávajícího mostu," potvrdila Helena Frintová.

Tip redakce: 
Historický most v Dobříši má být zbořen. Lidé se bouří

Dobříš přijde o historický kamenný most. Byl postaven jako zmenšená replika Karlova mostu

Cenná socha z kamenného mostu v Dobříši nebyla zničena opilci, ale při záměrné bezpečnostní akci

Miniaturní replice Karlova mostu svitla naděje. Petice na záchranu se dostala k památkářům

Středočeský kraj má v roce 2020 …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: Miloslava Ritschlová, foto pixabayDalší články

Sledujte s námi dnešní zastupitelstvo, program má jen 8 bodů Sledujte s námi dnešní zastupitelstvo, program má jen 8 bodů Klidný a rychlý průběh může narušit diskuze o rekonstrukci akvaparku, která oficiálně zatím není na programu. 20. ledna 2020   (15:48) Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Nechtěl uposlechnout výzvy policie 20. ledna 2020   (14:02) V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na  -8 °C V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na -8 °C V noci na úterý se vytvoří četné mrznoucí mlhy. Během úterního dne se mohou přechodně rozpustit a v noci na středu znovu vytvořit. 20. ledna 2020   (12:08) Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji S klesajícími teplotami přibývá bezdomovců v místech, kde to ostatním lidem není příjemné. Navíc se do Příbrami vrátilo několik lidí bez domova, kteří byli mezi svátky propuštěni z psychiatrických léčeben. Teď jsou na ulici. 20. ledna 2020   (09:30) Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Vybudování parkourového hřiště nic nebrání. Volejbalové hřiště komplikuje ochranné pásmo Příbramského potoka 20. ledna 2020   (06:20) Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Po dlouhých 18 letech od schválení územního plánu města Příbrami, kde byla trasa obchvatu zanesena a schválena, byl udělán důležitý krok pro jeho realizaci. 19. ledna 2020   (19:47) Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům V rámci rekonstrukce hlediště dojde k instalaci speciální zvukové smyčky pro nedoslýchavé 19. ledna 2020   (12:26) Blíží se konec platnosti dálničních známek Blíží se konec platnosti dálničních známek Platnost loňských dálničních známek k poslednímu lednovému dni končí. Od roku 2021 budou už jen elektronické 19. ledna 2020   (09:23) Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Spravovat ho budou Sportovní zařízení města ve spolupráci s Městským kulturním centrem. 19. ledna 2020   (06:56)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz