Končí termín pro první kolo podávání přihlášek na střední školy
20. února 2024 (08:08)
Dnes končí termín podávání přihlášek pro první kolo přijímacího řízení na střední školy. Uchazeči mohou letos poprvé podat až tři přihlášky, nově se mohou hlásit elektronicky s využitím ověřené identity zákonného zástupce. Přihlášky mohou podávat také takzvanou hybridní formou, tedy kombinací tištěných přihlášek s podporou elektronického systému, případně stejně jako v předchozích letech papírovou formou. Uchazeči musí školám přiřadit priority, a tím určit, na kterou školu chtějí nejvíc.
Elektronický systém připravila státní organizace Cermat, která je odpovědná za přípravu jednotných přijímacích zkoušek. Systém měl Cermat původně spustit ve čtvrtek 1. února. Kvůli problémům s nahráváním příloh a následnému ověření bezpečnosti ho otevřel o den později. Systém také opakovaně čelil takzvaným DDoS kybernetickým útokům, při kterých se útočníci pokusili zahltit server velkým množstvím přístupů, a tím narušit fungování stránek.
Na střední školy by se letos mělo podle ministerstva hlásit asi 106.000 žáků devátých tříd základních škol a tisíce dalších uchazečů, například zájemců o víceletá gymnázia nebo studentů středních škol, kteří chtějí změnit obor. Celkem by se na střední školy letos mohlo hlásit asi 130.000 až 135.000 uchazečů.
Systém DiPSy vznikl s cílem zjednodušit proces přijímání na střední školy a omezit chaos, který přijímací zkoušky provázel v minulých letech. Proti předchozím rokům odpadne mimo jiné administrativa se zápisovými lístky a odvoláním. Přijímací zkoušky pro čtyřleté obory a obory nástavbového studia se konají 12. a 15. dubna, pro obory šestiletých a osmiletých gymnázií 16. a 17. dubna.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Radní Milan Vácha o sloučení příbramských gymnázií: Primárním cílem nebylo ušetřit, ale koncentrovat odborné kapacity
•Ve Středočeském kraji je přes 51.000 uprchlíků z Ukrajiny, práci má 21.210
•Žáci v Dobříši se zapojili do školního fóra, jejich nápady nezůstanou jen „na papíře“
Další články
Na Příbramsku znovu sněží, vyšší polohy jsou zasněžené po celý den
Odpolední teploty se dnes ve Středočeském kraji a v Praze pohybovaly většinou mezi 3 …
Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa
Mezinárodní vědomostní soutěž YPEF (Young People in European Forests – Mladí lidé v …
Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry
Po osmiměsíční pauze způsobené zraněním se Lucie Pudilová vrací do OKTAGONU. Česká …
Nový traktor v Rožmitále nahradil dva starší stroje, které byly v provozu desítky let
Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v modernizaci svých provozů. Technické služby …
V ulici Politických vězňů se střetl osobák s popeláři
V pondělí před 9. hodinou ranní se stala dopravní nehoda v Příbrami v ulici …
FOTO
Na Příbramsku hrozí ledovka až do poledne
Meteorologové varují, že přes naše území postupuje tlaková níže k severu. V noci …
Vláda chce omezit slevy v obchodech. Řetězce varují: Zdražíme. A zákazníci to pocítí jako první
Současná vládní koalice zvažuje úpravu pravidel pro slevové akce v supermarketech. …
Nepřehlédněte
Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu
Začátek roku má v posilovnách jedno společné. Plná parkoviště, obsazené stroje a …
Nejen Brdy pod závojem jinovatky: Zima letos ukazuje svou pravou tvář
Zima se letos vrátila v podobě, na kterou jsme v posledních letech téměř zapomněli. …
FOTOGALERIE
Internet je čím dál agresivnější. Blíží se konec anonymních účtů?
Sociální sítě zažívají v posledních letech prudký nárůst agresivity, radikalizace a …
Nepřehlédněte





