Zítra ráno můžete posnídat v trávě svatohorského sadu
12. května 2017 (19:00)
Zítra ráno se v Příbrami ve svatohorském sadu uskuteční piknikový happening na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů – Férová snídaně NaZemi. Příbram se tak přidá k více než stovce míst, kde se ve stejný čas sejdou tisíce lidí, aby vyjádřily svůj zájem o pěstitele a pěstitelky, jejichž plodiny se dostávají na náš stůl. Akce se koná v Čechách již posedmé, a to vždy na Světový den pro fair trade, který se slaví každoročně druhou květnovou sobotu. V Příbrami proběhne popáté, a to od 10 hodin ve svatohorském sadu v pomyslném prodloužení ulice Alešova.
„Těším se na tu příjemnou atmosféru, kdy společně s přáteli posnídáme pod ovocnými stromy svatohorského sadu. Pro děti máme připraveny fairtradové omalovánky. Loni se nás sešlo více než osmdesát a já doufám, že i letos společná snídaně v trávě přiláká mnoho lidí. I letos bychom chtěli posbírat recepty od účastníků snídaně a uveřejnit je na našem facebooku“ uvádí jeden z organizátorů příbramské snídaně Martin Šperl ze spolku Jiná krajina.
Princip snídaně je jednoduchý. Účastníci si přinesou vlastní dobroty, ať už fairtradové nebo lokální. Může to být salát z fairtradové quinoi, fairtradový čaj či káva, bábovka s fairtradovým cukrem a kakaem či fairtradové banány. To vše mohou doplnit lokálními produkty, jako jsou vajíčka, mléko, sýry či zelenina od místních zemědělců.
Společným piknikem na veřejném místě tak vyjádří podporu nejen místním pěstitelům a pěstitelkám, ale i producentům a producentkám ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky zapojených do systému fair trade. Ti pak mohou pěstovat s ohledem na životní prostředí, jejich děti mohou chodit do školy a za svoji práci dostávají spravedlivě zaplaceno.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: red
autor: RC
Další články
I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží
Každý rok 4. dubna patří zvířeti, které většina z nás zná spíš z rychlých stínů u …
ZVÍŘATA
Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí
Minule jsme se věnovali nejběžnější sově naší krajiny – puštíku obecnému. Tentokrát …
POZNÁVÁME BRDY
Zvrácené peklo v rodině: zneužíval svou i nevlastní dcery, pomáhala i přítelkyně
Krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání 29letého muže, kterého viní ze závažné …
AKTUÁLNĚ
Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes?
Velikonoce nejsou jen o volných dnech a dobrotách. Patří mezi nejstarší a …
ZAJÍMAVOSTI
Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 42,50 …
AKTUÁLNĚ
V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více
Při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji zemřelo v březnu osm lidí, …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit
Tento víkend se můžete těšit na tradiční hudební večery v restauraci Na Hradbách a …
AKTUÁLNĚ
Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony
Na provoz protialkoholních záchytných stanic vyhradil Středočeský kraj pro letošní rok …
Favorit? Na ledě to tak nevypadalo. Příbram znovu trápila Prostějov
Příbram odehrála druhé semifinále 2. hokejové ligy proti Prostějovu a znovu ukázala, …
SPORT
Prokletá sláma ve Zduchovicích: Hasiči se po čtyřech dnech vrátili ke stejnému požáru
Jen čtyři dny klidu dopřál hasičům na Příbramsku požár uskladněné slámy ve …
AKTUALIZOVÁNO





