Vladimír Král: Současná situace aquaparku nenahrává, v tomto projektu bychom nepokračovali
ROZHOVOR
7. září 2022 (10:51)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Podle Vladimíra Krále (Šance pro Příbram) je třeba především zlepšit atmosféru na radnici.
Na základě volební ankety, které se zúčastnilo více než 7 tisíc čtenářů portálu pribram.cz, jsme připravili sérii předvolebních rozhovorů s lídry stran a hnutí, které by se podle výsledků ankety dostaly do městského zastupitelstva. Všem jsme kladli stejné dotazy a vy si tak sami můžete poslechnout, který z nich na vás působí nejlépe.
Dalším hostem našeho předvolebního rozhovoru byl lídr hnutí Šance pro Příbram Vladimír Král. Ten se domnívá, že jedním z nejdůležitějších úkolů nového vedení radnice je zlepšit zdejší atmosféru. „Musím zdůraznit, že chceme především změnit atmosféru, a to vůči občanům i v rámci radnice. Jsme na scéně osm let a vždy jsme měli občany na prvním místě a chceme to tak nechat. I množství odchodů pracovníků z radnice, kterých je kolem deseti za rok, o něčem vypovídá,“ říká Král.
Šance pro Příbram je od roku 2014, kdy vstoupila do politiky, stále v opozici. Nedovede si představit spolupráci s komunisty ani s hnutím ANO.
Co se týče aquaparku, v současné chvíli nechtějí v projektu pokračovat. Raději by zvolili výstavbu nového plaveckého bazénu po vzoru města Louny nebo Sušice na zelené louce, který by podle Krále vyšel zhruba na polovinu oproti současnému řešení. Aktuální budovu aquaparku by využil pro budoucí stavbu sportovního areálu.
Cyklostezku u Drkolnova považuje za nebezpečnou, ale je zastáncem výstavby cyklostezek, které pomohou řešit dopravu ve městě. Stejně jako parkovací zóny, u kterých ovšem trvá na tom, že každá příbramská rodina bude mít minimálně jedno auto nezpoplatněné. Podporuje také výstavbu parkovacích domů.
Kromě čistírny odpadních vod a plaveckého bazénu na zelené louce by investice měly směřovat do modernizace škol.
Kromě čistírny odpadních vod a plaveckého bazénu na zelené louce by investice měly směřovat do modernizace škol.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Z očí do očí. Lídři stran a hnutí se sejdou u jednoho stolu, otázky můžete pokládat i vy
•Martin Buršík: Rádi bychom vytvořili samostatnou organizaci pro opravy chodníků a silnic
•Bilancující rozhovor se starostou: Je za námi spousta práce, covidu navzdory
Další články
Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle
Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho ze tří soustrojí opět v plné síle. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz
Růst cen ropy a dalších komodit začíná dopadat i na Příbram. Město v posledních …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel!
Tento víkend, konkrétně v sobotu 11. dubna, bude v Příbrami oficiálně zahájena …
KULTURA
Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše
V pátek 10. dubna dopoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě v katastru obce …
FOTOGALERIE
Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon
Triatlonová sezona se rozjíždí a hned zkraje nabídne pořádně zajímavou podívanou. V …
SPORT
Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě
Ve čtvrtek 9. dubna po 9. hodině ráno byl ohlášen nález munice v katastru obce …
NEPŘEHLÉDNĚTE
V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce
V Prokopské ulici na Březových Horách se chystají další úpravy. Město zde nechá …
AKTUÁLNĚ
Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina
Hokejisté HC Baník Příbram vstoupili do rozhodujícího utkání přesně tak, jak …
SPORT
Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte do čtvrtka v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 43,90 Kč …
AKTUÁLNĚ
Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog
Během letošních velikonočních svátků a prodlouženého víkendu prováděli policisté ve …
DOPRAVA




