V neděli zemřelo osm lidí s koronavirem, další člověk zemřel dnes
6. dubna 2020 (08:55)
foto: pribram.cz, ČTK
V šesti případech šlo o seniory ve věku nad 60 let, jeden spadal do kategorie 50 až 59 let a zbylým dvěma bylo méně než 50 let.
V Česku je k dnešnímu ránu 4591 lidí nakažených koronavirem. Za neděli stoupl jejich počet o 115, zatímco v sobotu bylo 282 nově odhalených případů. Ve srovnání se sobotou ale klesl počet provedených testů z 6134 na 4710. Celkem už zdravotníci v Česku provedli 85.014 testů. Počet úmrtí nakažených koronavirem stoupl oproti údajům z nedělního podvečera o pět na 72 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.
V neděli zemřelo osm lidí nakažených koronavirem, další člověk zemřel pod údajů na webu ministerstva dnes. V šesti případech šlo o seniory ve věku nad 60 let, jeden spadal do kategorie 50 až 59 let a zbylým dvěma bylo méně než 50 let.
Nejhorší situace je v Praze, kde na 100.000 obyvatel připadá více než 85 nakažených koronavirem. Druhý je Olomoucký kraj s téměř 67 případy na 100.000 obyvatel.
V nemocnicích bylo v neděli 391 nakažených koronavirem. U 84 z nich mělo onemocnění těžký průběh. Proti sobotě tak přibylo osm hospitalizovaných. Přibližně třetina lidí nakažených koronavirem, kteří byli v nemocnici, se uzdravila, nebo byla propuštěna do domácí karantény.
Tip redakce: Na lidech je vidět, že jsou vyděšení, úzkostní a mají strach z nakažení koronavirem, říká odběrová sestra
foto: pribram.cz, ČTK
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“
Otakar Brousek mladší, v hereckém prostředí přezdívaný Ťulda, patří k nejvýraznějším …
ROZHOVOR
Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek
Možná jste si toho všimli na sociálních sítích, v podcastech o zdraví nebo u známých: …
ZAJÍMAVOSTI
Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní
V polovině dubna budou zahájeny stavební práce ve vnitrobloku v Riegrově ulici, který …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí
Je Příbram bezpečným městem? Na tuto otázku odpovídali naši čtenáři v nedávné anketě – …
NÁZOR
Blechy, prádlo a zákaz práce: Velikonoční týden má temnější tradice, než čekáte.
Velikonoce jsou svátky vajec, jara a nových začátků.
Ať už je vnímáme duchovně, …
VELIKONOCE
Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali
Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními …
PŘÍRODA
Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami
Policie České republiky z Územního odboru Příbram se i letos zapojila do preventivního …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent
Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března
Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na …
ZMĚNA ČASU
Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou.
Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra …
FOTOGALERIE





