Roušky jsou zpět na scéně: Na vnitřních akcích nad 100 lidí jsou povinné
25. července 2020 (07:28)
foto: pribram.cz, ČTK
V celém Česku platí ode dneška povinnost nosit roušky na vnitřních hromadných akcích nad 100 lidí, jde o kulturní a sportovní akce, ale také svatby a pohřby uvnitř budov.
V celém Česku platí ode dneška povinnost nosit roušky na vnitřních hromadných akcích nad 100 lidí, jde o kulturní a sportovní akce, ale také svatby a pohřby uvnitř budov. Od pondělí pak bude omezena kapacita těchto akcí na 500 osob, nyní činí 1000 lidí. Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku od pondělí stoupá, v posledních třech dnech byl denní nárůst vyšší než 200.
Počty případů podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) sice rostou, ale není zasažená riziková skupina starších 65 let a nepřibývá vážných případů, které vyžadují hospitalizaci. Stát nechce zavádět žádná opatření, která by omezovala ekonomiku nebo volný pohyb osob. Přijatá opatření vycházejí z informací krajských hygienických stanic podle jejich zkušeností s novými ohnisky, řekl ministr.
Opatření ohledně nošení roušek se netýká obchodů nebo restaurací, ale sportovních a kulturních akcí. Podle Vojtěcha není možné bary a diskotéky, kde se podávají třeba nápoje, vydělit z provozoven stravování, pro která opatření neplatí. Musí jít o organizovanou akci s omezeným počtem návštěvníků v jednom čase a na jednom místě.
Účinnost přijatých opatření se bude podle ministra vyhodnocovat, zřejmě po dvou týdnech. V příštím týdnu bude také připravený několikastupňový takzvaný semafor, který bude doporučovat hygienikům, jaká opatření přijmout při zhoršené epidemické situace. V pondělí ho ministr předloží Bezpečnostní radě státu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Silvestr v zooparku: splašený vůl, útěk daňků a sousedské napětí. Majitel kritizuje postup policie
Silvestrovská noc v ZOOparku jeleni Homole u Dobříše se podle majitele Antonína Hejny …
FOTOGALERIE
Opakovaná krádež na zámku Hluboš. Zloděj ukradl předměty spojené s osobností T. G. Masaryka a českou historií
V noci z 31. prosince 2025 na 1. ledna 2026 došlo k další krádeži na zámku Hluboš, …
Středočeský kraj bude letos stavět obchvaty a vybere železničního dopravce
Středočeský kraj bude stavět obchvaty měst a společně s Prahou vybere dopravce na …
I první víkend v roce přinese typické zimní počasí
V závěru tohoto týdne bude podle předpovědi sněžit především na horách a vítr bude …
Stavební uzávěra na Fantově louce? Rozhodnutí je v rukou Rady města Příbrami
Lednové jednání Rady města Příbrami bude patřit mezi nejdůležitější události začátku …
AKTUÁLNĚ
Policie řešila vysoký počet oznámení kvůli pyrotechnice: Praha a Středočeský kraj v čele
V průběhu sledovaného období bylo na území celé České republiky zaznamenáno celkem 501 …
Středočeské lyžařské areály hlásí ideální podmínky a velký zájem lyžařů
Ve středních Čechách se na konci roku lyžovalo ve všech čtyřech zimních areálech. …
Středočeští záchranáři na silvestra ošetřili sedm lidí zraněných pyrotechnikou
Silvestrovské oslavy ve středních Čechách opět poznamenaly úrazy od petard a dělbuchů, …
Oddíl Mohawk má za sebou další pestrý skautský rok
Skautský oddíl Mohawk má za sebou další rok plný výprav, schůzek a společných zážitků. …
Novoroční předsevzetí bez stresu: Jak letos opravdu vydržet
Novoroční kocovina je dávno pryč, nevhodné vánoční dárky mají nové majitele a velká …




