Rallycross Cup pokračuje v Kotlině, poté se závodníci přesunou na tratě v zahraničí
16. srpna 2023 (18:12)
Další 2 fotografie v galerii
foto: Daniel Kříž / se souhlasem
Poslední podnik seriálu na domácí trati v Sedlčanech se koná v sobotu 19. srpna.
Pátým podnikem sezony pokračuje v sobotu 19. srpna seriál Rallycross Cup. Jezdci se s českými tratěmi rozloučí v domácích Sedlčanech a pak už je čekají dva zahraniční podniky.
V nejobsazenější divizi mladoboleslavské značky dosud bodovalo přes třicet jezdců a šampionát v divizi Škoda Cup aktuálně vede Tomáš Martan. V divizi je přihlášen spolu s šestnácti jezdci, kteří se budou snažit jeho další bodový zisk zmařit. V „eNkových“ třídách registrují pořadatelé přes dvacet přihlášek. Divizi s objemem do 1400 cm³ vede suverénní Tomáš Čapek, v kategorii do 1600 cm³ stojí v čele Karel Ovčáček. Nejsilnější divizi, rozdělenou dále podle technických specifik vozů, táhne Petr Crhák.
Stále oblíbenější a velmi vyrovnaná je divize speciálů s objemem do 1400 cm³, v níž časově a následně i bodově jezdci dojíždí jen s minimálními rozdíly. Slabší zastoupení má v tomto závodě divize speciálů s objemem do 1600 cm³. Při absenci speciálů s náhonem všech čtyř kol supluje v seriálu královskou divizi ta s objemem nad 1600 cm³. Šampionátu nyní kraluje Jiří Kazil, se stejným bodovým ziskem však do Sedlčan přijede bojovat Jan Marek mladší. Na startu je pak doplní dalších šest jezdců, kteří budou chtít do celkového pořadí také zasáhnout.
Sobotní program začíná v tréninky v 8.00, rozjížďky startují v 9.00. Jako rozloučení se sezonou v České republice pořadatelé připravují společné pečení buřtů, na které zvou příznivce seriálu v pátek 18. srpna od 19.00.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Daniel Kříž
autor: Daniel Kříž, Magdalena Rezková (redakční úprava)
Související
•V Zalánech oslaví 230. výročí založení obce. Připomenou i 100 let od postavení kapličky
•Technoparty u Cetyně podle policie zásadním způsobem noční klid nenarušila
•V Dobříši je nová pumptracková dráha, město ji dalo postavit na návrh lidí
Další články
Umění v jídelně bývalého lágru: Vojna ožila divadelním festivalem
Do Památníku Vojna Lešetice zavítaly o minulém víkendu desítky návštěvníků na Festival …
Strážníci v Příbrami našli pohřešovaného chlapce s autismem
Ve středu ráno přijala Městská policie Příbram oznámení o pohřešovaném chlapci s …
ZOD Starosedlský Hrádek: moderní zemědělský areál v okrese Příbram představil farmu za účasti ministra
Zemědělsko obchodní družstvo Starosedlský Hrádek patří mezi nejvýznamnější podniky v …
VIDEO
Místostarosta Peterka: Podpora sportu musí růst spolu s dětmi i náklady klubů
Příbramský sport roste, podpora ne. Místostarosta Miroslav Peterka (ODS) chce na …
Příbramský Bobcats nezastavil ani tým ze Slovenska. A mají další titul
Junioři Příbram Bobcats završili svou dominantní sezonu ve 2. juniorské lize dalším …
Hurá akce pro chrty: Dobré skutky v MŠ Školní pokračují
V Mateřské školce Školní v Příbrami proběhla úspěšná sbírka starších dek pro týrané …
Gel místo skalpelu. Nová naděje pro bolavé klouby
Zapomeňte na titanové implantáty, bolestivé rekonvalescence a doživotní medikaci. …
Nová éra pod Svatou Horou: moderně – nadčasově vybavená základka pro dnešní děti
Základní škola pod Svatou Horou slavnostně představila nově zrekonstruované prostory, …
FOTOGALERIE
Bobcat uspořádal první „Kariérní den“ pro žáky z Dobříše
Společnost Doosan Bobcat v listopadu poprvé otevřela dveře svého dobříšského kampusu …






