22. 4. svátek má Evžénie




Příbram se zřejmě dohodne s nemocnicí na přesunu záchytné stanice 

4. února 2015   (16:18)
Příbram se zřejmě dohodne s nemocnicí na přesunu záchytné stanice 
foto: pribram.cz

Záchytná stanice by měla být umístěna v areálu nemocnice na Zdaboři.



Příbramská radnice se zřejmě dohodne s krajskou nemocnicí na přesunu protialkoholní stanice do jejího areálu na Zdaboři. Vedení nemocnice poslalo městu návrh nájemní smlouvy, radnici se zdá přijatelný. Město by mělo platit korunový nájem a paušální částku kolem 22.000 měsíčně za energie, řekla dnes novinářům místostarostka Alena Ženíšková (ANO).

"V tuto chvíli o jejich návrhu jednáme a bude v nejbližší době předložen na poradě starosty," uvedla. Podle ní navrhovaná částka odpovídá prostorám, které by záchytná stanice využívala. "Myslím si, že se v nejbližší době domluvíme a budeme moci tu smlouvu uzavřít a začít pracovat na přesunu a rekonstrukci," řekla místostarostka. Předpokládá, že protialkoholní stanice by na Zdaboři mohla začít fungovat v březnu nebo dubnu.

O stěhování záchytky z nynějších nevyhovujících prostor do areálu nemocnice se začalo mluvit už za bývalého vedení radnice. Nynější prostory údajně nesplňují novější hygienické předpisy. Podle zástupce ředitele nemocnice pro ekonomiku a provoz Tomáše Hadžegy by stanice měla být přemístěna do suterénu budovy H, která nyní slouží částečně jako sklad.

Město podle Ženíškové také musí sehnat pro toto zařízení lékaře, což náklady na provoz zvýší. Lékař bude mít na záchytce stálou službu od 18:00 do 06:00 a přes den by měl mít někdo pohotovost na telefonu.

Kromě Příbrami jsou ve středních Čechách protialkoholní stanice v Kolíně a Mladé Boleslavi. Kraj záchytkám každoročně přispívá na provoz, další peníze přidávají města i obce v okolí. Na příbramskou protialkoholní stanici je podle Ženíškové ročně umístěno kolem 220 lidí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: Jan Kholl dr








Další články

Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. … Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně … FOTOGALERIE Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují? Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují? S příchodem jara začíná v Česku sezona farmářských trhů a s ní i intenzivnější … NEPŘEHLÉDNĚTE HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky Obrovský úspěch a okamžiky, na které se bude v Lázu ještě dlouho vzpomínat. Dorostenky … SPORT Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý … AKTUÁLNĚ Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE V Kozárovicích spadl muž ze žebříku V Kozárovicích spadl muž ze žebříku Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích. Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků … DOPRAVA Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Zatímco se na celostátní úrovni mění priority Ministerstva životního prostředí a v … POLITIKA
Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Páteční noční kontrola diskotéky (17. dubna) na Volyňsku na Strakonicku odhalila hned …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz