18. 1. svátek má Vladislav
Přehrabují popelnice a shromažďují nepořádek, technické služby po bezdomovcích „deratizovaly“ Kladenskou

4. dubna 2019   (06:00)
Přehrabují popelnice a shromažďují nepořádek, technické služby po bezdomovcích „deratizovaly“  Kladenskou

Příbram, jako jiná města, řeší neustálý problém s bezdomovci


Prázdné PET lahve a krabice od laciného vína, igelitové tašky, obnošené oblečení, zbytky shnilých potravin, matrace a věci, které snad ani nechcete vidět. To vše čekalo na zaměstnance technických služeb při včerejší směně.

Akce zaměřená na úklid Kladenské ulice, která byla poznamenána dlouhodobým pobytem osob bez domova, byla zdárně dokončena až po několika hodinách. „Pracovníci technických služeb zlikvidovali odhadem 14 m³ nepořádku," řekla tisková mluvčí radnice Eva Švehlová.

Uvedené místo, které nejenom hyzdilo okolní prostředí, bylo vyčištěno. Pro kolemjdoucí a místní obyvatele představovalo i určité zdravotní riziko, čemuž obsah skládky a zápach zcela nasvědčoval.

Skončila zima, bezdomovci se přesouvají z nízkoprahového centra do ulic
K návštěvě uvedených zařízení nemůže nikdo z vedení města nikoho nutit. Na druhou stranu není možné zavírat oči nad nepořádkem. Ačkoliv je lidem bez přístřeší nabízeno bezpečné zázemí k zajištění základních životních potřeb, jako je přenocování, osobní hygiena, poskytnutí stravy, tepla a odpočinku, někteří lidé bez domova takovouto pomoc odmítají.
Je bohužel smutnou skutečností, že mnoho bezdomovců nestojí o pomoc ani v zimním období, kdy se venkovní teploty pohybují hluboko pod bodem mrazu. Nocují v opuštěných garážích nebo budovách a odpadky pak zamořují veřejná prostranství.

V Březnické ulici došla trpělivost jednomu z majitelů garáží, který vyřešil problém s bezdomovci po svém. Přijel traktor a radlicí jim dočasný příbytek srovnal se zemí. Měli jen pár minut na to, aby si sbalili své věci. Nepořádek, který po sobě zanechali, zůstal na svém místě. Jen o pár metrů dál, začíná být situace obdobná. Více ve videu, které jsme uveřejnili před několika dny.

Tip redakce:
Bezdomovci v Březnické: Na vystěhování z garáže jsme měli deset minut, pak přijel traktor

Situace kolem garáží u Březnické ulice je daleko složitější

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: top, foto: jap, video: topDalší články

Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Policisté silnici obousměrně uzavřeli. 17. ledna 2020   (19:46) Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Kvůli mrznoucímu dešti bude v sobotu ledovka 17. ledna 2020   (17:21) Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Dosud neznámý pachatel využil nestřeženého momentu a okradl příbramské hasiče. 17. ledna 2020   (17:20) Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných. 17. ledna 2020   (13:17) Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 V Praze se závodníkovi narodila dcerka Mia. Do další dakarské etapy tak Martin Macík vyrážel nabitý novou energií 17. ledna 2020   (11:07) Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Nehoda si vyžádala zranění jedné osoby 17. ledna 2020   (08:47) Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Zastupitelé obdrželi dokument podepsaný 173 občany, kteří s moderní kašnou nesouhlasí. O nové podobě kašny by se mělo znovu rozhodnout v březnu 17. ledna 2020   (06:07) Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Policisté kontrolují CHKO pomocí terénních vozidel, čtyřkolek a v roce 2017 se do monitoringu zapojily i policejní drony. 16. ledna 2020   (19:26) Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Před fiktivní soutěží o mobilní telefon iPhone 11 varuje Česká pošta. Na sociálních sítích se začaly objevovat klamavé zprávy. Podvodná hra se projevuje také formou úhrady poštovného ve výši 51 korun. 16. ledna 2020   (17:06) Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Energetici před dalšími pracemi odpojí v místě elektřinu 16. ledna 2020   (14:01)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz