25. 4. svátek má Marek

Přehrabují popelnice a shromažďují nepořádek, technické služby po bezdomovcích „deratizovaly“ Kladenskou

4. dubna 2019   (06:00)
Přehrabují popelnice a shromažďují nepořádek, technické služby po bezdomovcích „deratizovaly“  Kladenskou

Příbram, jako jiná města, řeší neustálý problém s bezdomovci


Prázdné PET lahve a krabice od laciného vína, igelitové tašky, obnošené oblečení, zbytky shnilých potravin, matrace a věci, které snad ani nechcete vidět. To vše čekalo na zaměstnance technických služeb při včerejší směně.

Akce zaměřená na úklid Kladenské ulice, která byla poznamenána dlouhodobým pobytem osob bez domova, byla zdárně dokončena až po několika hodinách. „Pracovníci technických služeb zlikvidovali odhadem 14 m³ nepořádku," řekla tisková mluvčí radnice Eva Švehlová.

Uvedené místo, které nejenom hyzdilo okolní prostředí, bylo vyčištěno. Pro kolemjdoucí a místní obyvatele představovalo i určité zdravotní riziko, čemuž obsah skládky a zápach zcela nasvědčoval.

Skončila zima, bezdomovci se přesouvají z nízkoprahového centra do ulic
K návštěvě uvedených zařízení nemůže nikdo z vedení města nikoho nutit. Na druhou stranu není možné zavírat oči nad nepořádkem. Ačkoliv je lidem bez přístřeší nabízeno bezpečné zázemí k zajištění základních životních potřeb, jako je přenocování, osobní hygiena, poskytnutí stravy, tepla a odpočinku, někteří lidé bez domova takovouto pomoc odmítají.
Je bohužel smutnou skutečností, že mnoho bezdomovců nestojí o pomoc ani v zimním období, kdy se venkovní teploty pohybují hluboko pod bodem mrazu. Nocují v opuštěných garážích nebo budovách a odpadky pak zamořují veřejná prostranství.

V Březnické ulici došla trpělivost jednomu z majitelů garáží, který vyřešil problém s bezdomovci po svém. Přijel traktor a radlicí jim dočasný příbytek srovnal se zemí. Měli jen pár minut na to, aby si sbalili své věci. Nepořádek, který po sobě zanechali, zůstal na svém místě. Jen o pár metrů dál, začíná být situace obdobná. Více ve videu, které jsme uveřejnili před několika dny.

Tip redakce:
Bezdomovci v Březnické: Na vystěhování z garáže jsme měli deset minut, pak přijel traktor

Situace kolem garáží u Březnické ulice je daleko složitější

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: top, foto: jap, video: topDalší články

Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43) V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz