16. 7. svátek má Luboš

Přehrabují popelnice a shromažďují nepořádek, technické služby po bezdomovcích „deratizovaly“ Kladenskou

4. dubna 2019   (06:00)
Přehrabují popelnice a shromažďují nepořádek, technické služby po bezdomovcích „deratizovaly“  Kladenskou

Příbram, jako jiná města, řeší neustálý problém s bezdomovci


Prázdné PET lahve a krabice od laciného vína, igelitové tašky, obnošené oblečení, zbytky shnilých potravin, matrace a věci, které snad ani nechcete vidět. To vše čekalo na zaměstnance technických služeb při včerejší směně.

Akce zaměřená na úklid Kladenské ulice, která byla poznamenána dlouhodobým pobytem osob bez domova, byla zdárně dokončena až po několika hodinách. „Pracovníci technických služeb zlikvidovali odhadem 14 m³ nepořádku," řekla tisková mluvčí radnice Eva Švehlová.

Uvedené místo, které nejenom hyzdilo okolní prostředí, bylo vyčištěno. Pro kolemjdoucí a místní obyvatele představovalo i určité zdravotní riziko, čemuž obsah skládky a zápach zcela nasvědčoval.

Skončila zima, bezdomovci se přesouvají z nízkoprahového centra do ulic
K návštěvě uvedených zařízení nemůže nikdo z vedení města nikoho nutit. Na druhou stranu není možné zavírat oči nad nepořádkem. Ačkoliv je lidem bez přístřeší nabízeno bezpečné zázemí k zajištění základních životních potřeb, jako je přenocování, osobní hygiena, poskytnutí stravy, tepla a odpočinku, někteří lidé bez domova takovouto pomoc odmítají.
Je bohužel smutnou skutečností, že mnoho bezdomovců nestojí o pomoc ani v zimním období, kdy se venkovní teploty pohybují hluboko pod bodem mrazu. Nocují v opuštěných garážích nebo budovách a odpadky pak zamořují veřejná prostranství.

V Březnické ulici došla trpělivost jednomu z majitelů garáží, který vyřešil problém s bezdomovci po svém. Přijel traktor a radlicí jim dočasný příbytek srovnal se zemí. Měli jen pár minut na to, aby si sbalili své věci. Nepořádek, který po sobě zanechali, zůstal na svém místě. Jen o pár metrů dál, začíná být situace obdobná. Více ve videu, které jsme uveřejnili před několika dny.

Tip redakce:
Bezdomovci v Březnické: Na vystěhování z garáže jsme měli deset minut, pak přijel traktor

Situace kolem garáží u Březnické ulice je daleko složitější

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: top, foto: jap, video: topDalší články

Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně V rámci Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata se budete moci tuto sobotu v Novém Kníně naučit sami zlato rýžovat 16. července 2019   (18:26) Oleje patří do sběrného dvora Oleje patří do sběrného dvora Co děláte s olejem po smažení či fritování? 16. července 2019   (15:13) Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Uskuteční se zde 8. podnik Zóny střední Evropy v rallycrossu. V České trofeji historických automobilů budete moci fandit i zástupkyním něžného pohlaví 16. července 2019   (13:14) Nová doba: Zloději kradou už i montérky Nová doba: Zloději kradou už i montérky Jen za neděli došlo ke dvěma vloupáním, vzniklá škoda se vyšplhala na 160 tisíc 16. července 2019   (10:43) Čápata v Milíně už trénují létání Čápata v Milíně už trénují létání Čápi letos v Milíně vyvedli čtyři mláďata, což je nejvíce za celou dobu sledování hnízda 16. července 2019   (08:43) Obyvatelé Drkolnova se dočkali dalších parkovacích míst Obyvatelé Drkolnova se dočkali dalších parkovacích míst Ve Slunné ulici, na místě, kde původně stály popelnice, vybudovala četa technických služeb parkovací stání pro čtyři osobní automobily 16. července 2019   (06:22) Aktuálně: Smrtelná havárie motorkáře uzavřela silnici u Drásova, přivolaný vrtulník odlétá prázdný Aktuálně: Smrtelná havárie motorkáře uzavřela silnici u Drásova, přivolaný vrtulník odlétá prázdný Vážná dopravní nehoda uzavřela hlavní tah na Sedlčany 15. července 2019   (19:20) Středočeská záchranka postupně obnovuje vybavení sanitek – některá nosítka  jsou na hranici životnosti Středočeská záchranka postupně obnovuje vybavení sanitek – některá nosítka jsou na hranici životnosti Dvě témata týkající se Středočeské záchranné služby projednali krajští radní na svém pondělním zasedání. Jednak šlo o nákup nové transportní techniky a druhý bod jednání se týkal nákupu tří nových vozidel pro systém rendez-vous. 15. července 2019   (16:32) Děti si příměstský tábor užívaly Děti si příměstský tábor užívaly Od roku 2016 pořádá město Příbram příměstský tábor, který je mezi dětmi velmi oblíbený. Už před koncem turnusu se děti zajímaly, zda se tábora budou moci účastnit i v příštím roce. 15. července 2019   (14:01) Auto narazilo do stromu, řidiče odváží sanitka do nemocnice Auto narazilo do stromu, řidiče odváží sanitka do nemocnice Silnice I/4 je u obce Mýšlovice uzavřena 15. července 2019   (12:11) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz