23. 5. svátek má Vladimír

Situace kolem garáží u Březnické ulice je daleko složitější

1. března 2019   (06:00)
Situace kolem garáží u Březnické ulice je daleko složitější

Zásadním problémem tohoto území jsou majetkové poměry, a tudíž i realizace jakýchkoliv plánů.


Neuvěřitelný nepořádek a zápach v zákoutí Březnické ulice byl námětem článku, který jsme publikovali tento týden.

Lokalita garáží u Březnické ulice je dlouhodobým problémem. Pokud jde o nepořádek, černou skládku, byla v minulosti odstraněna pracovníky technických služeb, ovšem v poměrně krátké době se místo opět naplnilo odpadky. Pracovat se město opakovaně snaží také s osobami bez přístřeší, které v garážích přebývají.
Zde je nutné uvést na pravou míru, že ne všechny pozemky a stavby nacházející se ve zmíněné lokalitě jsou v majetku města.

„Město má omezené možnosti ovlivňovat dění na pozemcích a v objektech, které nejsou v jeho majetku. Městská policie, stejně tak i terénní sociální pracovníci tak mohou pouze situaci monitorovat a zasahovat v ojedinělých případech, kdy dochází k porušování zákona nebo k ohrožení života a zdraví. Pokud vlastník nemovitosti neshledává závad na tom, že jeho majetek někdo neoprávněně užívá (a chová se u toho jako čuně), tak jsme víceméně bezmocní. Určitou možností by mohl být tlak města směrem k vlastníkům pozemků a na nich stojících garáží. Je však otázkou, jak velká vůle ke spolupráci mezi vlastníky bude,“ vyjádřil se místostarosta Jan Konvalinka.

Garážové kolonie, které nejsou přímo u bytových domů v dnešní době již nesplňují svůj původní účel. Zásadním problémem tohoto území jsou majetkové poměry, a tudíž i realizace jakýchkoliv plánů.

„Město dlouhodobě mělo a bohužel stále ještě má několik problémových lokalit typu garáží u Březnické ulice. Jedné takovéto lokality se nám podařilo zbavit, a to postupným odkupem pozemků a nemovitostí v garážové oblasti v Rožmitálské ulici.
V této lokalitě bylo město ve výhodě v tom, že mnohé stavby byly postaveny na černo a na pozemcích města. Bylo proto možné účinně postupovat v postupném přebírání celé lokality do majetku města. Celý tento proces trval téměř čtyři roky.
Situace kolem garáží u Březnické ulice je, bohužel, daleko složitější. Ve velké části případů není město vlastníkem pozemků ani staveb na nich stojících. Použití institutu vyvlastnění ve veřejném zájmu by bylo v tomto případě velmi problematické. Jednalo by se pravděpodobně o desítky soudních sporů táhnoucích se dlouhá léta. Vedení těchto sporů by bylo finančně náročné a výsledek značně nejistý,“ uvedl k majetkovým poměrům starosta města Jindřich Vařeka.

Jak bylo uvedeno, je ve městě několik lokalit, které jsou využívány osobami bez přístřeší.„Nízkoprahové denní centrum s noclehárnou je využíváno osobami bez přístřeší ve velké míře. Najdou se i jedinci, kteří nabízených služeb nechtějí využívat. Je to zejména z důvodu neochoty podřídit se režimovým opatřením, mezi něž patří například zákaz konzumace alkoholu nebo nutnost dodržování základních hygienických pravidel,“ dodal Jan Konvalinka.

Tip redakce: 
Zákoutí Březnické ulice nahání hrůzu!

Neuvěřitelný nepořádek a zápach v zákoutí …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová - mluvčí radnice
pribram.cz

autor: topDalší články

PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho Za měsíc se spouští PID, víme, kolik zaplatíte za cestu. 23. května 2019   (19:25) Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový provozovatel počítá i se zachováním počtu zaměstnanců. Do Příbrami by se mohlo přesunout i sídlo firmy. 23. května 2019   (17:22) Uzavírka ulice Balbínova končí Uzavírka ulice Balbínova končí Do konce května měla být z důvodu výměny vodovodního řadu uzavřena křižovatka ulic Balbínova, Hrabákova a Na Leštině. Práce jsou již dokončeny a křižovatka bude v průběhu pár hodin otevřena. 23. května 2019   (15:19) Město zakládá své kulturní centrum, fungovat bude od září Město zakládá své kulturní centrum, fungovat bude od září Jedna z verzí počítala s integrací všech kulturních organizací do jednoho centra, od této myšlenky se ale upustilo. 23. května 2019   (12:45) Zranění se z nepřístupných Brd brzy svezou na čtyřkolce Zranění se z nepřístupných Brd brzy svezou na čtyřkolce Nová technika bude sloužit pro transport zraněných imobilních osob, případně pro hlášení skrytých ohnisek požárů uvnitř nepřístupného terénu CHKO Brdy 23. května 2019   (10:55) Z třetího prvním Z třetího prvním Jan Konvalinka se vyjadřuje ke svému zvolení na pozici starosty města Příbrami. 23. května 2019   (08:48) Některé příbramské základní školy zakazují dětem mobily i o přestávkách Některé příbramské základní školy zakazují dětem mobily i o přestávkách Příbramské základní školy sice regulují používání mobilů mezi žáky, využití moderních technologií při výuce se však nebrání 23. května 2019   (06:16) Děkujeme za stále narůstající návštěvnost! Děkujeme za stále narůstající návštěvnost! Hranice 2 milionů návštěv v tomto roce padla. Jak to vnímá majitel portálu pribram.cz Tomáš Pečenka? 22. května 2019   (20:16) ROZHOVOR HC Příbram zakoupil licenci 2. hokejové ligy České republiky HC Příbram zakoupil licenci 2. hokejové ligy České republiky Hokejový klub HC Příbram se rozhodl pro následující sezónu 2019/20 zajistit pro své hráče licenci třetí nejvyšší soutěže ledního hokeje v České republice 22. května 2019   (17:34) Parkování v centru omezí vinaři, dopravu poblíž divadla dětské atrakce Parkování v centru omezí vinaři, dopravu poblíž divadla dětské atrakce O nadcházejícím víkendu musí řidiči v Příbrami počítat s několika dopravními omezeními 22. května 2019   (14:36)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz