21. 1. svátek má Běla

Situace kolem garáží u Březnické ulice je daleko složitější

1. března 2019   (06:00)
Situace kolem garáží u Březnické ulice je daleko složitější

Zásadním problémem tohoto území jsou majetkové poměry, a tudíž i realizace jakýchkoliv plánů.


Neuvěřitelný nepořádek a zápach v zákoutí Březnické ulice byl námětem článku, který jsme publikovali tento týden.

Lokalita garáží u Březnické ulice je dlouhodobým problémem. Pokud jde o nepořádek, černou skládku, byla v minulosti odstraněna pracovníky technických služeb, ovšem v poměrně krátké době se místo opět naplnilo odpadky. Pracovat se město opakovaně snaží také s osobami bez přístřeší, které v garážích přebývají.
Zde je nutné uvést na pravou míru, že ne všechny pozemky a stavby nacházející se ve zmíněné lokalitě jsou v majetku města.

„Město má omezené možnosti ovlivňovat dění na pozemcích a v objektech, které nejsou v jeho majetku. Městská policie, stejně tak i terénní sociální pracovníci tak mohou pouze situaci monitorovat a zasahovat v ojedinělých případech, kdy dochází k porušování zákona nebo k ohrožení života a zdraví. Pokud vlastník nemovitosti neshledává závad na tom, že jeho majetek někdo neoprávněně užívá (a chová se u toho jako čuně), tak jsme víceméně bezmocní. Určitou možností by mohl být tlak města směrem k vlastníkům pozemků a na nich stojících garáží. Je však otázkou, jak velká vůle ke spolupráci mezi vlastníky bude,“ vyjádřil se místostarosta Jan Konvalinka.

Garážové kolonie, které nejsou přímo u bytových domů v dnešní době již nesplňují svůj původní účel. Zásadním problémem tohoto území jsou majetkové poměry, a tudíž i realizace jakýchkoliv plánů.

„Město dlouhodobě mělo a bohužel stále ještě má několik problémových lokalit typu garáží u Březnické ulice. Jedné takovéto lokality se nám podařilo zbavit, a to postupným odkupem pozemků a nemovitostí v garážové oblasti v Rožmitálské ulici.
V této lokalitě bylo město ve výhodě v tom, že mnohé stavby byly postaveny na černo a na pozemcích města. Bylo proto možné účinně postupovat v postupném přebírání celé lokality do majetku města. Celý tento proces trval téměř čtyři roky.
Situace kolem garáží u Březnické ulice je, bohužel, daleko složitější. Ve velké části případů není město vlastníkem pozemků ani staveb na nich stojících. Použití institutu vyvlastnění ve veřejném zájmu by bylo v tomto případě velmi problematické. Jednalo by se pravděpodobně o desítky soudních sporů táhnoucích se dlouhá léta. Vedení těchto sporů by bylo finančně náročné a výsledek značně nejistý,“ uvedl k majetkovým poměrům starosta města Jindřich Vařeka.

Jak bylo uvedeno, je ve městě několik lokalit, které jsou využívány osobami bez přístřeší.„Nízkoprahové denní centrum s noclehárnou je využíváno osobami bez přístřeší ve velké míře. Najdou se i jedinci, kteří nabízených služeb nechtějí využívat. Je to zejména z důvodu neochoty podřídit se režimovým opatřením, mezi něž patří například zákaz konzumace alkoholu nebo nutnost dodržování základních hygienických pravidel,“ dodal Jan Konvalinka.

Tip redakce: 
Zákoutí Březnické ulice nahání hrůzu!

Neuvěřitelný nepořádek a zápach v zákoutí …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová - mluvčí radnice
pribram.cz

autor: topDalší články

Tma, zakalená a ledová voda. Potápěči se na Orlíku vydávají do padesátimetrové hloubky, aby lidem našli jejich rodné domy Tma, zakalená a ledová voda. Potápěči se na Orlíku vydávají do padesátimetrové hloubky, aby lidem našli jejich rodné domy „Vylovil jsem jedné starší paní cihlu z jejího domku na Radavě. Podařilo se mi ho nafilmovat. Když jsem jí video věnoval, plakala štěstím, že mohla ještě jednou v životě vidět svůj rodný dům,“ říká potápěč Jiří Soukup 21. ledna 2020   (13:55) Jan Konvalinka: Podstatné je, aby se s bazénem konečně začalo něco dělat, než ho budeme muset pro havarijní stav zavřít Jan Konvalinka: Podstatné je, aby se s bazénem konečně začalo něco dělat, než ho budeme muset pro havarijní stav zavřít Starosta města Příbrami reaguje na pondělní jednání zastupitelstva, kdy jedním z témat byla přestavba akvaparku 21. ledna 2020   (11:18) Příbram v únoru vyhlásí soutěž na rekonstrukci akvaparku Příbram v únoru vyhlásí soutěž na rekonstrukci akvaparku Stěžejní informací, která ze soutěže vyplyne, bude cena. 21. ledna 2020   (08:43) Starostka Dobříše rezignovala na svou funkci Starostka Dobříše rezignovala na svou funkci Dobříšští zastupitelé si zvolí nového starostu na svém příštím zasedání dne 27. ledna 2020 21. ledna 2020   (06:25) Příbram plánuje úpravy náměstí J. A. Alise na Březových Horách Příbram plánuje úpravy náměstí J. A. Alise na Březových Horách Vyhlášení architektonické soutěže navrhli místní lidé, radnici se nápad zamlouvá 20. ledna 2020   (19:15) Sledujte s námi dnešní zastupitelstvo, program má jen 8 bodů Sledujte s námi dnešní zastupitelstvo, program má jen 8 bodů Klidný a rychlý průběh může narušit diskuze o rekonstrukci akvaparku, která oficiálně zatím není na programu. 20. ledna 2020   (15:48) Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Nechtěl uposlechnout výzvy policie 20. ledna 2020   (14:02) V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na  -8 °C V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na -8 °C V noci na úterý se vytvoří četné mrznoucí mlhy. Během úterního dne se mohou přechodně rozpustit a v noci na středu znovu vytvořit. 20. ledna 2020   (12:08) Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji S klesajícími teplotami přibývá bezdomovců v místech, kde to ostatním lidem není příjemné. Navíc se do Příbrami vrátilo několik lidí bez domova, kteří byli mezi svátky propuštěni z psychiatrických léčeben. Teď jsou na ulici. 20. ledna 2020   (09:30) Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Vybudování parkourového hřiště nic nebrání. Volejbalové hřiště komplikuje ochranné pásmo Příbramského potoka 20. ledna 2020   (06:20)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz