13. 3. svátek má Růžena




Pomoc pro obyvatele postižené pádem Bohemia Energy. Kraj spouští krizovou linku

4. listopadu 2021   (12:01)
Pomoc pro obyvatele postižené pádem Bohemia Energy. Kraj spouští krizovou linku
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Pomocnou ruku pro lidi, které zasáhl pád společnosti Bohemia Energy, nově nabízí Středočeský kraj. Spustil krizovou linku pro své obyvatele, kteří jsou nyní v režimu dodavatele poslední instance a neví si s nastalou situací rady.


„Řada lidí se ocitla v tíživé situaci, kdy nově nastavené zálohy na energie, ať už elektřinu nebo plyn, jsou násobně vyšší než v minulosti a často mohou přesahovat i výši jejich příjmu. A neznají cesty, kterými se to dá řešit, ať už je to rychlá změna dodavatele, opuštění režimu dodavatele poslední instance nebo třeba žádost o prověření nastavených záloh. Naše linka míří především na pomoc seniorům, samoživitelům nebo jinak příjmově slabým občanům. Naši operátoři jim poradí, případně pomohou s kontaktováním dodavatele poslední instance,“ říká hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.

Středočeský kraj je proto také v kontaktu se všemi dodavateli poslední instance na svém území. „Nikomu nemůžeme zajistit lacinou elektřinu nebo plyn, ale můžeme poradit těm, kteří důvěřují spíše úřadu než firmám a provést je procesem, jak dosáhnout co nejrychleji snížení záloh,“ dodává hejtmanka Pecková.
Krizová infolinka kraje byla spuštěna ve čtvrtek 4. listopadu. Zaměstnanci kraje budou zájemcům k dispozici na čísle 800 710 710 každý všední den od 8:00 do 16:00 hodin. Mimo tuto dobu je možné zasílat dotazy i s kontaktem na e-mail: ptejtese@kr-s.cz.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Den, který děsí svět: Pátek třináctého Den, který děsí svět: Pátek třináctého Pátek třináctého. Den, kdy někteří raději nevycházejí z domu, jiní si dávají pozor na … ZAJÍMAVOSTI Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Společnost Meta Platforms oznámila změnu ve fungování své komunikační služby Facebook … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů O zásahu policie i Krajské veterinární správy ve Vranovicích, kde byla množírna psů, … AKTUÁLNĚ Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami První březnová sobota patřila v Příbrami rybolovné technice. Mezi více než šedesátkou … FOTOGALERIE „Nezastavujme louky. Příbram musí růst dovnitř,“ říká starosta Konvalinka „Nezastavujme louky. Příbram musí růst dovnitř,“ říká starosta Konvalinka Jak má Příbram vypadat za deset let a kde má smysl hledat prostor pro nový rozvoj? O … ROZHOVOR Střední Čechy hledají dobrovolnické hrdiny. Začínají nominace na cenu KŘESADLO 2025 Střední Čechy hledají dobrovolnické hrdiny. Začínají nominace na cenu KŘESADLO 2025 Regionální dobrovolnické centrum (RDSC) pro Středočeský kraj zahájilo první ročník … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram vzpomíná na Františka Rajtorala. Fotbalista, na kterého se nezapomíná Příbram vzpomíná na Františka Rajtorala. Fotbalista, na kterého se nezapomíná Ve čtvrtek 12. března by oslavil narozeniny bývalý český reprezentant a příbramský … NEPŘEHLÉDNĚTE Speed Marathon se blíží. Ještě máte šanci policii zaslat tip, kde mají měřit rychlost Speed Marathon se blíží. Ještě máte šanci policii zaslat tip, kde mají měřit rychlost Řidiči nejen na Příbramsku by měli zpozornět. Policie se i letos zapojila do akce … DOPRAVA Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění Na silnici u obce Hluboš zasahovaly ve středu odpoledne všechny složky integrovaného …
Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů Státní veterinární správa (SVS) při kontrole na základě obdrženého podnětu odhalila v … FOTO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz