Podbrdské muzeum chystá výstavu o skautingu a odsouvá část akcí
16. ledna 2021 (18:05)
foto: pribram.cz, ČTK
Pracovníci muzea během roku upravovali stálé expozice, připravovali programy pro školy a věnovali se on-line prezentaci či stěhování skladu.
Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem na Příbramsku letos kvůli koronavirovým opatřením posunulo některé pravidelné akce ze začátku jara na pozdější termíny. Na léto připravuje novou interaktivní výstavu o skautingu a věří, že se na rozdíl od loňského roku podaří zorganizovat červnovou Slavnost královny Johanky. Na dotaz ČTK to uvedla vedoucí muzea Pavla Váňová Černochová.
Expozice Podbrdského muzea si loni prohlédlo 9400 lidí, podobně jako v minulosti, což bylo hlavně díky letní interaktivní výstavě Retrosbírky. Snížil se však příjem z prodeje suvenýrů a výrazně oproti minulým letům ubylo návštěv školních skupin, letních táborů či zájezdů seniorů.
Kvůli koronaviru muzeum loni neuspořádalo jarní ani vánoční jarmark lidových řemesel, tři výstavy muselo zrušit nebo přesunout na náhradní termíny v budoucnu. Především ale nemohlo v červnu připravit velkou historickou městskou Slavnost královny Johanky, kterou každý rok navštěvuje přes 2000 lidí.
Pracovníci muzea během roku upravovali stálé expozice, připravovali programy pro školy a věnovali se on-line prezentaci či stěhování skladu. Ve spolupráci s vedením města nyní muzeum hledá možnost, jak zajistit pro své potřeby dostatečný depozitář.
Váňová Černochová doufá, že letošní rok přinese zklidnění situace a návštěvníci budou moci do muzea opět přijíždět. "Pokud se bude situace vyvíjet dobře, mělo by se jako každý rok otevřít 1. března," dodala.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami
Na Škaredou středu 1. dubna se v Příbrami uskuteční přednáška, která nabídne odborný i …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti
Od pondělí 30. března do neděle 5. dubna bude policie měřit rychlost na několika …
AKTUÁLNĚ
Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník!
Milovníci běhu by měli zbystřit. Už v neděli 5. dubna se uskuteční 68. ročník …
SPORT
Zkontrolujte si důchod z pohodlí domova. Nová služba vám ušetří cestu na úřad
Česká správa sociálního zabezpečení přišla s novinkou, která může lidem výrazně …
AKTUÁLNĚ
Dobříš praská ve švech, Příbram hlásí pokles. Zápisy do 1. tříd ukázaly ostrý rozdíl
Zatímco Dobříš letos zápasí s rekordním počtem dětí u zápisů do 1. tříd, Příbram hlásí …
ŠKOLSTVÍ
Nešvar v Příbrami: Zloději paliva „zasáhli“ u nádrží kamionů
V ulici K Podlesí se v posledních týdnech rozjel znepokojivý nešvar. Občané upozorňují …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“
Otakar Brousek mladší, v hereckém prostředí přezdívaný Ťulda, patří k nejvýraznějším …
ROZHOVOR
Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek
Možná jste si toho všimli na sociálních sítích, v podcastech o zdraví nebo u známých: …
ZAJÍMAVOSTI
Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní
V polovině dubna budou zahájeny stavební práce ve vnitrobloku v Riegrově ulici, který …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí
Je Příbram bezpečným městem? Na tuto otázku odpovídali naši čtenáři v nedávné anketě – …
NÁZOR




