Po nehodě na Příbramsku nadýchal cizinec 3,5 promile
18. ledna 2021 (11:19)
foto: pribram.cz, PČR
Během dvou dnů řešili dopravní policisté na Příbramsku tři nehody, při kterých byli motoristé pod vlivem alkoholu.
V pátek 15. ledna havaroval v odpoledních hodinách v katastru obce Mokrovraty 32letý cizinec. Na rovném úseku přejel částečně do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucím osobním vozem. Provedená dechová zkouška u řidiče vykázala 3,5 promile alkoholu. Způsobená škoda činila 30 tisíc korun. Na místě byl muži zadržen řidičský průkaz a další jízda mu byla zakázána.
Dne 16. ledna asi dvě hodiny po půlnoci došlo k nehodě v ulici 28. října v Příbrami. Třiadvacetiletý šofér při couvání z parkoviště narazil do čtyř zaparkovaných aut a následně z místa nehody ujel. Hlídka městské policie ho však nedaleko zastavila. Přivolaní policisté u něj provedli test na přítomnost alkoholu v dechu a na displeji přístroje se objevila hodnota 1,8 promile alkoholu. Navíc se ukázalo, že dotyčný není vlastníkem řidičského oprávnění a také užil dané vozidlo bez svolení majitele. Vzniklá škoda byla stanovena na 60 tisíc korun.
Ten samý den v noci boural v obci Bezděkov pod Třemšínem 55letý muž. S automobilem najel na krajnici a poté sjel mimo vozovku, kde zapadl do hlubokého sněhu. Hlídka jedoucí kolem muže zkontrolovala a zjistila, že má pozitivní test na alkohol. V dechu mu příslušníci policie naměřili 1,6 promile alkoholu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
PČR
PČR
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Valentýn je pryč, realita u stolu: láska versus rozpočet
Valentýn skončil, čokolády dojedeny a srdíčkové dekorace uklizeny. Zůstává realita a …
LIFESTYLE
Po deseti letech se vrací do Lázu Hasičský bál
Po deseti letech čekání se do obecního sálu v Lázu vrací tradiční Hasičský bál, který …
KULTURA
Modrou velrybu nahradil Červený delfín. Nebezpečná dětská hra je zpět a vyskytuje se i v Česku
Na Instagramu a TikToku se v posledních týdnech znovu šíří nebezpečná hra, která cílí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dobrovolnické centrum ADRA Příbram slaví 10 let pomoci
Dobrovolnické centrum ADRA Příbram letos slaví deset let svého působení ve městě. Za …
Krajské silnice budou sledovat další moderní meteostanice
Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS) pokračuje v intenzivním …
V Nepomuku uvízl kamion v křižovatce
Nepříjemné překvapení čekalo ve čtvrtek odpoledne řidiče nákladního vozu, který se …
AKTUÁLNĚ
Neurologické ambulance v příbramské nemocnici se stěhují, jeden den budou mimo provoz
V pondělí 23. února proběhne v Oblastní nemocnici Příbram stěhování neurologických …
Zakázka za 667 milionů bez vítěze. Příbram zrušila výběr dodavatele čistírny a vypíše ho znovu
Rada města Příbram zrušila rozhodnutí o výběru dodavatele modernizace čistírny …
AKTUÁLNĚ
„Protekce? To bych se styděla.“ Sabina Laurinová otevřeně o dceři Valentýně i hereckém světě
Rozhovor s jednou z nejobsazovanějších českých hereček vznikl v příbramském divadle …
ROZHOVOR
Co jedí naše děti? Kontroly odhalily nedostatky i přesolené polévky
Středočeští hygienici v roce 2025 pokračovali v důsledném dozoru nad stravováním dětí. …
NEPŘEHLÉDNĚTE




