21. 4. svátek má Alexandra




Plameny zachvátily penzion u Sedlčan, s ohněm bojovalo šest hasičských jednotek

27. června 2020   (18:54)

V sobotu odpoledne došlo k požáru místnosti v penzionu u Sedlčan, následně se plameny rozšířily do podkroví.


Požár místnosti v penzionu u Sedlčan byl nahlášen v sobotu před 17. hodinou na tísňovou linku 112. Oznamovatel uvedl, že došlo k zahoření jedné místnosti ve druhém patře, kdy se oheň postupně rozšiřuje do podkroví. Operační důstojník na místo vyslal šest hasičských jednotek, policii a záchrannou službu.

Při příjezdu záchranářů bylo průzkumem zjištěno, že se uvnitř budovy nikdo nenachází. „V penzionu v době zahoření nebyli žádní hosté ani personál. Nemuseli jsme nikoho evakuovat,“ řekla pribram.cz policejní mluvčí Monika Schindlová.
Na místo dorazila i výšková technika z Příbrami. Hasiči asi po hodině oznámili lokalizaci a následně rozebírali střešní konstrukci, kde za pomoci termokamery dohašovali skrytá ohniska. „Vzhledem k rozsahu požáru jsme přivolali i protiplynové auto, kdy jeho posádka hasičům postupně doplňovala dýchací techniku,“ sdělila redakci Tereza Fliegerová, mluvčí středočeských hasičů.
Příčina zahoření i následná škoda bude předmětem šetření. „Vyšetřovatel hasičů i velící důstojník jednotky profesionálních hasičů z Příbrami je na místě,“ doplnila informace po osmnácté hodině Fliegerová.

Krátce po 20. hodině tisková mluvčí středočeských hasičů ještě dodala: „Dobrovolné jednotce obce Jesenice byla stanovena dohlídka do nedělního rána. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, které bude po víkendu pokračovat ve spolupráci s expertní skupinou Technického ústavu požární ochrany Praha. Škoda byla po konzultaci s majitelem objektu vyčíslena na tři miliony korun, včasným zásahem hasiči uchránili majetek za deset milionů."





Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý … AKTUÁLNĚ Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE V Kozárovicích spadl muž ze žebříku V Kozárovicích spadl muž ze žebříku Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích. Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků … DOPRAVA Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Zatímco se na celostátní úrovni mění priority Ministerstva životního prostředí a v … POLITIKA Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Páteční noční kontrola diskotéky (17. dubna) na Volyňsku na Strakonicku odhalila hned … Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Česká republika zažívá výraznou změnu v oblasti práv transgender osob. Po zrušení … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, … LIFESTYLE Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v … SPORT
Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří … PŘÍRODA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz