22. 7. svátek má Magdaléna

Místo ovcí budou v lesoparku běhat pejskové

23. června 2019   (19:00)
Místo ovcí budou v lesoparku běhat pejskové

S bezvodítkovou zónou se počítá i u Nového rybníka


Nedávno jsme Vás informovali o tom, že kvůli nevhodné stravě uhynuly postupně skoro všechny ovce v lesoparku Litavka. Posledního muflona, který přežil, odvezl chovatel do obory na Skorotín. Zjistili jsme pro vás, co je nyní v plánu s nově uvolněným prostorem.

Co je nyní v plánu s prázdnou ohradou v lesoparku Litavka?
„Na tomto místě chceme vybudovat psí park. A nezůstaneme jen u tohoto, máme jich v plánu vybudovat po městě několik,“  říká místostarosta Příbrami Ing. Martin Buršík, MBA (ANO).

Znáte již konkrétní místa, kde by měly psí výběhy vyrůst?
„Rádi bychom takové místo například u železniční zastávky u Nového rybníka či u Obor,“ dodává Buršík.

Jedna bezvodítková zóna je rovněž součástí letošního ročníku Participativního rozpočtu.
Paní Dominika Vařeková navrhovala vybudovat psí park na západním břehu Příbramského potoka (poblíž Fialova rybníka). Cílem je vytvoření oplocené zóny, kterou budou moci využívat pejskaři k volnému pohybu psů. Navržená zóna se skládá z několika částí a je obohacená o hrací prvky a vodní plochy.

Hlasování do participativního rozpočtu skončilo 21. června 2019. V týdnu od 24. do 28. června 2019 budou vítězné projekty zveřejněny.

V Česku žije v přepočtu na jednoho obyvatele nejvíce psů v rámci celé Evropy. Ve zhruba 4,5 milionech domácností žijí téměř 2 miliony psů. Je logické, že při tak obrovském množství psů dochází občas ke kolizním situacím mezi pejskaři a nepejskaři. Zakládání psích hřišť je v Česku teprve v počátcích, v zahraničí je však již roky osvědčenou pozitivní praxí. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mirDalší články

Zcizil gumové bonbóny, mléko a rybičky v tomatě. Nemá-li kachní žaludek, je mu zle ještě teď Zcizil gumové bonbóny, mléko a rybičky v tomatě. Nemá-li kachní žaludek, je mu zle ještě teď Zloděj, který vnikl do tří chat v katastru obce Čím, byl zřejmě velmi hladový. Zcizil vše, co se dá zkonzumovat 22. července 2019   (12:18) Opilý řidič naboural do policejního auta se zapnutými majáky Opilý řidič naboural do policejního auta se zapnutými majáky Zkouška na alkohol ukázala u řidiče hodnotu 2,5 promile 22. července 2019   (10:17) Teploty až 35 stupňů, tropický týden začíná Teploty až 35 stupňů, tropický týden začíná Ideální příležitost vzít si dovolenou a celý týden odpočívat u vody 22. července 2019   (08:49) I přívalové deště mohou být noční můrou. Obyvatelé Hornického náměstí o tom ví své I přívalové deště mohou být noční můrou. Obyvatelé Hornického náměstí o tom ví své Za deště jsou obyvatelé Hornického náměstí v pohotovosti. Již několikrát se stalo, že se jim při přívalových deštích voda dostala do nemovitostí 22. července 2019   (06:18) Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Doprava je v místě omezena 21. července 2019   (18:55) Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Cílem pobytu je zvýšení úrovně pohybových aktivit seniorů. 21. července 2019   (17:12) Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Jak reagovat při setkání se zvěří na komunikaci? 21. července 2019   (14:32) Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Šijí spolu děti, jejich rodiče a babičky. Chceme, aby se lidé na chvíli zastavili a zamysleli se nad tím, co je v životě důležité. Že to není o honbě za penězi, ale o tom být spolu,“ říká Jakub Jánský, předseda správní rady nadačního fondu Děti bez mobilu 21. července 2019   (11:32) Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání SFC Opava - 1.FK Příbram 1:0 (0:0) V sobotu 20. července zavítala ve 2. kole FORTUNA:LIGY Příbram na stadion v Městských sadech do Opavy. 21. července 2019   (09:19) Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Stavební práce by měly být hotovy během podzimu. 21. července 2019   (06:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz