vývoj COVID-19
4. 3. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 2
Bohutín 23
Borotice 6
Bratkovice 3
Březnice 50
Buková u Pb 1
Bukovany 5
Čenkov 4
Cetyně 2
Chotilsko 3
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 4
Dlouhá Lhota 9
Dobříš 133
Dolní Hbity 11
Drahenice 2
Drahlín 11
Drásov 5
Drevníky 5
Drhovy 3
Dubenec 1
Dublovice 11
Dubno 5
Háje 10
Hluboš 15
Hlubyně 1
Horčápsko 2
Hřiměždice 4
Hudčice 8
Hvožďany 12
Jablonná 14
Jesenice 4
Jince 46
Kamýk n. V. 15
Klučenice 12
Kňovice 3
Kosova H. 9
Kotenčice 3
Koupě 1
Krásná H. 12
Křepenice 5
Křešín 2
Láz 11
Lazsko 5
Lešetice 2
Lhota u Pb 5
M. Hraštice 22
Milešov 9
Milín 23
Modřovice 2
Mokrovraty 23
Nalžovice 17
Narysov 9
Nechvalice 10
Nečín 6
Nedrahovice 8
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 3
Nový Knín 30
Obecnice 29
Obořiště 8
Ohrazenice 5
Osečany 12
Ostrov 4
Ouběnice 3
Pečice 6
Petrovice 19
Pičín 6
Počepice 3
Podlesí 17
Příbram 574
Prosen. L. 14
Řadíč 4
Rosovice 19
Rožmitál p. T. 50
Rybníky 5
Sádek 5
Sedlčany 94
Sedlec-Prč. 37
Sedlice 4
Smolotely 3
Solenice 6
Stará Huť 20
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 14
Svatý Jan 6
Svojšice 2
Tochovice 8
Třebsko 15
Trhové Dušníky 6
Tušovice 4
Velká Lečice 6
Věšín 6
Višňová 19
Volenice 2
Voznice 7
Vrančice 6
Vranovice 3
Vševily 2
Vys. Chlumec 7
Vysoká u Příbramě 4
Zalužany 5
Zduchovice 10
Županovice 1

Král: Granit ukázal, že radnice často tápe v tom, co vlastně chce

24. ledna 2021   (13:15)
Král: Granit ukázal, že radnice často tápe v tom, co vlastně chce

Příbram si ponechá rekreační chatu Granit na šumavském Zadově a její provoz svěří příspěvkové organizaci Sportovní zařízení města Příbram. Rozhodli o tom zastupitelé. Vladimír Král reaguje na průběh jednání zastupitelstva.


Hlavním tématem posledního zasedání příbramského zastupitelstva byl záměr prodeje chaty Granit. Nelze skrývat překvapení nad tím, jak se prodej-neprodej odehrával. Na jednu stranu jsme byli jako zastupitelé přesvědčováni, že původní rozhodnutí rady města bylo pečlivě promyšlené. Na druhou stranu stačilo pár týdnů před zasedáním, aby se ukázalo, že – zřejmě i pod vlivem tlaku veřejnosti – lze vlastně hledat další řešení. V tomto případě v podobě správy chaty pomocí Sportovních zařízení města (SZM).

Takový postup bohužel ukazuje na jistou nerozvážnost vedení města. O tom, že je třeba osud chaty řešit, vědělo vedení delší dobu. Jak to, že nikoho nenapadlo důkladně promyslet alternativy už v průběhu loňského roku? Je dobře, že Granit nakonec městu zůstane. Ale proč (jako již několikrát) posílá rada města do zastupitelstva materiál, u kterého je následně všechno jinak? Ať si čtenáři udělají obrázek sami, nakolik toto svědčí o zodpovědné správě města.
Lze jen doufat, že budoucí záměry vedení města, včetně například dalšího osudu bývalé budovy Městských lesů, se budou více řídit příslovím „dvakrát měř, jednou řež“. V tomto světle je vlastně už jen drobnost, že pan starosta navrhl do textu usnesení o novém záměru slova „na základě projednání studie proveditelnosti“ – přičemž ale tuto studii dostali mnozí zastupitelé až po zasedání.
Zvláštním momentem při jednání zastupitelstva byla slovní výměna mezi současným radním Ing. Vařekou a Ing. Dvořákem, dřívějším radním. Zarazilo mě, s jakou sebejistotou se radní Vařeka pasoval do předkladatele jediné správné interpretace cizích slov. A to navíc u někoho, kdo je dnes řadovým občanem bez politické funkce. Naneštěstí se opět ukázalo, že pro hnutí ANO často platí optika „kdo nejde s námi, jde proti nám“. Jako kdyby neexistovala možnost „jde stejným směrem, jen jinudy“.

Politické vedení města bohužel v otázce Granitu v několika ohledech selhalo. Naštěstí tentokrát nakonec vše dobře dopadlo. Zde je na místě pochválit Mgr. Slabu a jeho tým v SZM za to, že dokázali v rekordním čase připravit smysluplný záměr. Za první hmatatelnou vlaštovku na cestě správným směrem považuji vizualizace budoucího webu a loga, které vnímám jako povedené.
Na závěr shrnuji konstruktivní nápady pro chatu Granit. Ty vycházejí z návrhů, které jsem za Šanci pro Příbram předložil při zasedání zastupitelstva.

• Investovat do modernizace. Citlivě zvýšit cenu ubytování (při zachování realistické úrovně, vzhledem ke standardu a ke konkurenci) a zrušit zvýhodnění pro zaměstnance úřadu.

• Maximalizovat propagaci. 

• Využívat chatu pro pobyty škol v přírodě, lyžařské výcviky a podobně. Ano, z toho není žádný přímý zisk, ale městem zřizované školy na druhou stranu ušetří za platby za ubytování v cizích objektech.

• Motivovat manažera a správce k propagaci a vstřícnému jednání – část jejich odměn může být pohyblivá, dle dosažených tržeb za ubytování.

• Vytvořit chytrý rezervační systém, odpovídající zvyklostem dnešní doby.
Přeji SZM hodně zdaru při realizaci projektu. Za Šanci pro Příbram jsme připraveni podat pomocnou ruku.
A Příbramákům přeji, ať na „svou“ chatu nezapomenou, až se zas život vrátí do dřívějších kolejí.

Mgr. Vladimír Král,
zastupitel za Šanci pro Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Vladimír Král
zastupitel za Šanci pro Příbram
foto: pribram.cz_archiv

autor: Vladimír Král, zastupitel za Šanci pro Příbram

Další články

Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada upozorňuje, že může dojít ke snížení … V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku Případem se zabývá policie. Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Středočeský kraj kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá do nemocnic … Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů V souvislosti s mrazivým počasím a následným prudkým oteplením v minulých dnech … Příbram nabízí finanční podporu rodičům, kteří jsou v tíživé situaci Příbram nabízí finanční podporu rodičům, kteří jsou v tíživé situaci V loňském roce město vyhlásilo veřejnou sbírku. O finanční podporu z této sbírky mohou … Další případ otráveného zvířete na Příbramsku. V Hříměždicích nalezli uhynulé vydří mládě Další případ otráveného zvířete na Příbramsku. V Hříměždicích nalezli uhynulé vydří mládě Líčení otrávených návnad je trýznivá praktika, která může být nebezpečná i pro … Příbramská nemocnice je na pokraji vyhlášení stavu hromadného postižení osob, zasedne krizový štáb Příbramská nemocnice je na pokraji vyhlášení stavu hromadného postižení osob, zasedne krizový štáb Stav hromadného postižení osob je mimořádná událost, při kterém se zdravotnické … 52. ročník napodruhé. Festival Antonína Dvořáka zahájil předprodej 52. ročník napodruhé. Festival Antonína Dvořáka zahájil předprodej Pořadatelé hudební akce chtějí po zrušeném loňském ročníku odehrát co nejvíce … Žena na Příbramsku spadla ze skály a skončila v bezvědomí. Místo přivolání záchranky ji lidé odvezli domů Žena na Příbramsku spadla ze skály a skončila v bezvědomí. Místo přivolání záchranky ji lidé odvezli domů Žena podle záchranářů utrpěla vážná poranění v oblasti hlavy.
Příbramská nemocnice se chystá na příliv pacientů, zavírá jedno z chirurgických oddělení Příbramská nemocnice se chystá na příliv pacientů, zavírá jedno z chirurgických oddělení Středočeský kraj zřejmě brzy vyhlásí stav hromadného postižení osob.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz