vývoj COVID-19
5. 3. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 2
Bohutín 27
Borotice 8
Bratkovice 3
Březnice 44
Buková u Pb 1
Bukovany 5
Čenkov 5
Cetyně 2
Chotilsko 3
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 5
Dlouhá Lhota 8
Dobříš 146
Dolní Hbity 14
Drahenice 1
Drahlín 12
Drásov 8
Drevníky 6
Drhovy 3
Dubenec 2
Dublovice 10
Dubno 5
Háje 11
Hluboš 22
Hlubyně 1
Horčápsko 1
Hřiměždice 7
Hudčice 9
Hvožďany 12
Jablonná 15
Jesenice 6
Jince 47
Kamýk n. V. 17
Klučenice 11
Kňovice 3
Kosova H. 10
Kotenčice 3
Koupě 1
Krásná H. 10
Křepenice 5
Křešín 2
Láz 14
Lazsko 5
Lešetice 2
Lhota u Pb 8
M. Hraštice 21
Milešov 8
Milín 24
Modřovice 2
Mokrovraty 25
Nalžovice 18
Narysov 9
Nechvalice 10
Nečín 6
Nedrahovice 9
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 4
Nový Knín 31
Obecnice 30
Obořiště 8
Obory 1
Ohrazenice 6
Osečany 12
Ostrov 4
Ouběnice 4
Pečice 6
Petrovice 18
Pičín 5
Počaply 2
Počepice 2
Podlesí 15
Příbram 605
Prosen. L. 12
Řadíč 3
Rosovice 28
Rožmitál p. T. 51
Rybníky 4
Sádek 5
Sedlčany 102
Sedlec-Prč. 40
Sedlice 4
Smolotely 3
Solenice 6
Stará Huť 22
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 14
Svatý Jan 4
Svojšice 2
Tochovice 8
Třebsko 21
Trhové Dušníky 7
Tušovice 4
Velká Lečice 6
Věšín 6
Višňová 18
Volenice 1
Voznice 7
Vrančice 7
Vranovice 9
Vševily 2
Vys. Chlumec 6
Vysoká u Pb 6
Zalužany 5
Zduchovice 10
Županovice 2

Příbram nebude prodávat chatu Granit na šumavském Zadově

19. ledna 2021   (06:05)
Příbram nebude prodávat chatu Granit na šumavském Zadově

Schvalování návrhu předcházela tříhodinová debata, která byla místy velmi bouřlivá.


Příbram si ponechá rekreační chatu Granit na šumavském Zadově a její provoz svěří příspěvkové organizaci Sportovní zařízení města Příbram. Rozhodli o tom zastupitelé. Radní chtěli původně chatu prodat, její provoz je problematický a prodělečný. Záměr měl řadu kritiků. Starosta Jan Konvalinka (za ANO) navrhl zkusit jako poslední možnost dát objekt do pronájmu městským sportovním zařízením, která mají s ubytovacími a stravovacími službami zkušenosti.

"V radě města jsme se shodli na tom, že je celá řada racionálních důvodů, proč chatu Granit nejen neprovozovat, ale ani nevlastnit. Po jednání rady jsme prověřovali ještě další možnosti. Ve spolupráci s vedením sportovních zařízení města přišel nápad, že by chatu Granit mohla provozovat právě tato příspěvková organizace," uvedl Konvalinka.
Schvalování návrhu na zastupitelstvu předcházela tříhodinová debata, místy velmi bouřlivá. Radní za ANO a bývalý starosta Jindřich Vařeka se v ní například ostře vymezil proti názoru ekonoma a bývalého radního Václava Dvořáka, který na facebooku napsal, že za prodejem může být buď naprostá manažerská neschopnost, nebo jiný skrytý úmysl.
Opoziční zastupitel za TOP 09 Václav Švenda namítl, že město netrpí akutním nedostatkem prostředků, aby se nutně muselo zbavovat majetku. Ztráta z provozu chaty byla podle něj relativně malá. Město navíc objekt podle Švendy nepropagovalo, řada lidí z Příbrami o něm neví. Další zastupitelé poukazovali na to, že jde o turisticky atraktivní oblast. Vařeka výhrady kritiků odmítl. Prohlásil, že chata sloužila hlavně "papalášům" a prodělávala i 300.000 korun ročně.

Konvalinka připomněl, že městu se po opakovaných snahách chatu nepodařilo pronajmout a do budovy je potřeba investovat. Chata má deset pokojů se společným sociálním zázemím, kuchyňkou a společenskou místností. Z hygienických důvodů v ní není možné pořádat školy v přírodě ani lyžařské kurzy. Ředitel sportovních zařízení Jan Slaba už podle něj vypracoval studii, za jakých podmínek by jeho organizace chatu provozovala.
"Je evidentní, že bez vstupních investic to nebude možné, a ani potom nelze garantovat, že chata na šumavském Zadově začne generovat zisky. Dost možná bude i nadále ztrátová. Přesto je to z mého pohledu poslední možnost, možnost takříkajíc na zkoušku a na zkušební dobu. Jsem pro to, abychom tuto variantu vyzkoušeli," dodal Konvalinka.
Švenda starostův návrh ocenil. "Za tento pokus mnoho nedáme, nebude nás to stát miliony a není to zásadní riziko," uvedl. Konvalinka ale míní, že město do rizika jde, on sám by si prý chatu na Šumavě provozovat netroufl.
Vedení města navrhovalo prodej minimálně za devět milionů korun. Některým zastupitelům se to zdálo málo. Poukazovali na to, že posudek byl zpracován ještě před vypuknutím pandemie. O prodeji chaty Granit se v Příbrami jednalo už v minulosti, záměr tehdy také čelil kritice.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: město Příbram

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci "Jsme nuceni reagovat na déle než rok trvající pandemii covid-19 a skutečnost, že … Zalítat si na Padáku. V březnu se běžci vydají po lojových koulích Zalítat si na Padáku. V březnu se běžci vydají po lojových koulích Organizátoři zimních běhů Brdského běžeckého poháru vytyčili další trať pro … Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 14.600 nakažených Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 14.600 nakažených Kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá Středočeský kraj do nemocnic … Nemocnice zdvojnásobila kapacitu antigenního testování Nemocnice zdvojnásobila kapacitu antigenního testování Denně se tak bude moci nechat otestovat zhruba 200 zájemců. Anketa: Do tohoto stavu by se neměla tahat politika a předvolební boje Anketa: Do tohoto stavu by se neměla tahat politika a předvolební boje Zeptali jsme se několika obyvatel, jak nahlížejí na současná vládní nařízení. Sociální bydlení, komunitní centrum nebo dětské hřiště. Bývalé Moserovo sanatorium v Jincích ožívá Sociální bydlení, komunitní centrum nebo dětské hřiště. Bývalé Moserovo sanatorium v Jincích ožívá V bývalých lázních bude na jaře dokončeno sedm sociálních bytů. Od září se otevřou … Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada upozorňuje, že může dojít ke snížení … V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku Případem se zabývá policie. Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Středočeský kraj kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá do nemocnic …
Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů V souvislosti s mrazivým počasím a následným prudkým oteplením v minulých dnech …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz