vývoj COVID-19
26. 2. 2021
Bohostice 1
Bohutín 14
Borotice 6
Bratkovice 1
Březnice 57
Buková u Pb 1
Bukovany 7
Čenkov 5
Cetyně 1
Chotilsko 3
Chrást 1
Chraštice 1
Čím 2
Dlouhá Lhota 6
Dobříš 111
Dolní Hbity 9
Drahenice 2
Drahlín 8
Drásov 3
Drevníky 3
Drhovy 6
Dubenec 1
Dublovice 10
Dubno 9
Háje 13
Hluboš 10
Hlubyně 1
Horčápsko 2
Hřiměždice 5
Hudčice 7
Hvožďany 10
Jablonná 11
Jesenice 5
Jince 31
Kamýk n. V. 18
Klučenice 6
Kňovice 4
Kosova H. 14
Krásná H. 7
Křepenice 2
Křešín 1
Láz 5
Lazsko 3
Lešetice 1
Lhota u Pb 4
M. Hraštice 16
Milešov 8
Milín 24
Modřovice 1
Mokrovraty 22
Nalžovice 15
Narysov 7
Nechvalice 8
Nečín 8
Nedrahovice 2
Nová Ves p. P. 17
Nové Dvory 2
Nový Knín 33
Obecnice 30
Obořiště 6
Ohrazenice 3
Osečany 6
Ostrov 3
Ouběnice 4
Pečice 9
Petrovice 13
Pičín 6
Počepice 5
Podlesí 16
Příbram 475
Prosen. L. 20
Řadíč 3
Rosovice 8
Rožmitál p. T. 28
Rybníky 3
Sádek 4
Sedlčany 72
Sedlec-Prč. 32
Sedlice 3
Smolotely 1
Solenice 7
Stará Huť 21
Štětkovice 1
Suchodol 1
Svaté Pole 10
Svatý Jan 3
Svojšice 3
Tochovice 4
Třebsko 8
Trhové Dušníky 2
Tušovice 4
Velká Lečice 2
Věšín 8
Višňová 12
Volenice 8
Voznice 8
Vrančice 4
Vranovice 2
Vševily 1
Vys. Chlumec 11
Vysoká u Příbramě 2
Zalužany 3
Zbenice 2
Zduchovice 8
Vařeka: Městské budovy nám padají na hlavu. Raději investujeme do ruiny na Šumavě?

Nepřehlédněte
19. ledna 2021   (21:01)

Video: Schvalování návrhu prodeje chaty na šumavském Zadově předcházela tříhodinová debata, místy velmi bouřlivá. Radní Příbrami Jindřich Vařeka reagoval na příspěvek bývalého městského ekonoma Václava Dvořáka.


Příbram si ponechá rekreační chatu Granit na šumavském Zadově a její provoz svěří příspěvkové organizaci Sportovní zařízení města Příbram. Rozhodli o tom zastupitelé. Radní chtěli původně chatu prodat, její provoz je problematický a prodělečný. Záměr měl řadu kritiků. Starosta Jan Konvalinka (za ANO) navrhl zkusit jako poslední možnost dát objekt do pronájmu městským sportovním zařízením, která mají s ubytovacími a stravovacími službami zkušenosti.

Jednání zastupitelstva bylo místy vyhrocené. Radní za ANO a bývalý starosta Jindřich Vařeka se v ní například ostře vymezil proti názoru ekonoma a bývalého radního Václava Dvořáka, který na facebooku napsal, že za prodejem může být buď naprostá manažerská neschopnost, nebo jiný skrytý úmysl. „Cituji z článku Václava Dvořáka: ‚Vedení města medializovalo záměr prodeje chaty Granit, jedná se o nepochopitelnou věc‘. Podle mého jsou nepochopitelnou věcí některé vesmírné úkazy, nebo počet členů rodiny Kelly Family. Nikoliv však prodej ztrátového majetku,“ uvedl na začátku svého vystoupení Vařeka.
Ohledně případné neschopnosti manažerských schopností, ze kterých Dvořák vedení města obvinil, Vařeka připomněl, že byla chata ve správě bývalého místostarosty Václava Švendy (TOP 09), pod dohledem právě ekonoma Dvořáka. 
Podle vyjádření Dvořáka je na tom město finančně dobře a nepotřebuje peníze z prodeje, což Vařeka dementoval. „Budova bývalých Rudných dolů na náměstí v Příbrami nám brzy spadne na hlavu, podobný příklad je i Zámeček. Oprava Kulturního domu je potřeba, zde by se cena rekonstrukce vyšplhala až na 200 milionů. To jsou ta dědictví, která bychom měli opravovat a na to nemáme. Potřebujeme také peníze na nový aquapark, na opravu budovy sociálky (....). Systém veřejného osvětlení potřebuje rekonstrukci za 150 milionů,“ řekl Vařeka s tím, že město raději vezme peníze a vrazí do ruiny na Šumavě.

Dále v příspěvku Dvořáka zaznělo, že záměr prodeje chaty připomíná kontroverzní prodej 1. polikliniky. „Obviňuje nás, bez sebemenších důvodů a bez sebemenší indicie, že chceme páchat v budoucnu trestné činy. Podle všech odborníků na městské finance by města neměla provozovat podobná zařízení,“ upozornil Vařeka.
„Tři roky tady (na zastupitelstvu) mlčíme a necháváme si dělat na hlavu. Snažíme se jednat korektně a nepomlouváme. Zato vy, pane Dvořáku, píšete jeden hanopis za druhým,“ dodal Vařeka.
 
Záznam celého projevu můžete zhlédnout v nesestříhaném videu.
„Tři roky tady (na zastupitelstvu) mlčíme a …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
video: Jakub Pečenka

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Dodržování restrikcí pohlídá 30.000 policistů, vojáků a celníků. Benevolentní budou jen krátce Dodržování restrikcí pohlídá 30.000 policistů, vojáků a celníků. Benevolentní budou jen krátce Policie bude dodržování zpřísněných vládních opatření o omezení pohybu, zakrývání úst … Janeček: Pokud se nezavře výroba, nebudeme dodržovat opatření Janeček: Pokud se nezavře výroba, nebudeme dodržovat opatření Například pivovar Malý Janek v Jincích na Příbramsku bude pro lidi dále vařit, zájemci … Starosta: I když náš pohár trpělivosti možná přetéká, tak musíme následující období přetrpět Starosta: I když náš pohár trpělivosti možná přetéká, tak musíme následující období přetrpět Starosta Příbrami Jan Konvalinka reaguje na vyhlášení lockdownu. Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne opět zdražila Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne opět zdražila Na Příbramsku nakoupíte litr Naturalu 95 v průměru za 29,07 Kč, naftu pak za 28,06 … Příbram chce zlepšit parkování pro návštěvníky CHKO Brdy Příbram chce zlepšit parkování pro návštěvníky CHKO Brdy Brdy se těší velké oblibě turistů, v době pandemie se návštěvnost ještě … Přehledně: Jak se od pondělí zpřísní opatření Přehledně: Jak se od pondělí zpřísní opatření Opatření mají platit tři týdny, tedy do 21. března. Autoservisy fungovat můžou, zákazníci ale nesmí dovnitř Autoservisy fungovat můžou, zákazníci ale nesmí dovnitř Kontakt se zákazníkem musí být zcela omezen pouze na předání vozidla ve venkovních … Do Sněmovny bude za TOP 09 kandidovat příbramský zastupitel Marek Školoud Do Sněmovny bude za TOP 09 kandidovat příbramský zastupitel Marek Školoud V koalici SPOLU jsme připraveni dostat naši zem z krize zdravotní i ekonomické. … Úklid v ulicích, kácení stromů, opravy výtluků. Město se chystá na jaro Úklid v ulicích, kácení stromů, opravy výtluků. Město se chystá na jaro S přicházejícím teplým počasím začíná předjarní údržba ulic a zeleně, obnova dětských …
Březen odstartuje sérií teplých dní, víkend ale bude opět studený Březen odstartuje sérií teplých dní, víkend ale bude opět studený Srážkově bude letošní březen nanejvýš průměrný, možná i mírně sušší.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz