vývoj COVID-19
24. 2. 2021
Bohutín 12
Borotice 4
Březnice 64
Buková u Pb 1
Bukovany 7
Čenkov 5
Cetyně 1
Chotilsko 6
Chrást 1
Chraštice 2
Čím 1
Dlouhá Lhota 7
Dobříš 111
Dolní Hbity 5
Drahenice 2
Drahlín 5
Drásov 2
Drevníky 2
Drhovy 6
Dublovice 6
Dubno 8
Háje 12
Hluboš 7
Hlubyně 1
Horčápsko 2
Hřiměždice 6
Hudčice 8
Hvožďany 9
Jablonná 8
Jesenice 6
Jince 25
Kamýk n. V. 17
Klučenice 5
Kňovice 4
Kosova H. 13
Krásná H. 7
Křepenice 2
Křešín 1
Láz 5
Lazsko 6
Lešetice 1
Lhota u Pb 3
M. Hraštice 13
Milešov 5
Milín 27
Modřovice 1
Mokrovraty 20
Nalžovice 12
Narysov 5
Nechvalice 7
Nečín 8
Nedrahovice 4
Nová Ves p. P. 16
Nové Dvory 4
Nový Knín 36
Obecnice 28
Obořiště 2
Ohrazenice 1
Osečany 5
Ostrov 3
Ouběnice 3
Pečice 9
Petrovice 10
Pičín 5
Počepice 6
Podlesí 12
Příbram 446
Prosen. L. 17
Řadíč 3
Rosovice 5
Rožmitál p. T. 23
Rybníky 3
Sádek 4
Sedlčany 66
Sedlec-Prč. 34
Sedlice 2
Solenice 7
Stará Huť 19
Štětkovice 3
Suchodol 1
Svaté Pole 15
Svatý Jan 3
Svojšice 4
Tochovice 3
Třebsko 5
Trhové Dušníky 1
Tušovice 2
Velká Lečice 2
Věšín 8
Višňová 10
Volenice 8
Voznice 7
Vrančice 3
Vranovice 1
Vševily 1
Vys. Chlumec 11
Vysoká u Příbramě 1
Zalužany 1
Zbenice 4
Zduchovice 7

Hauser: Srovnávat prodej chaty s prodejem polikliniky je vrchol

Nepřehlédněte
20. ledna 2021   (09:07)

Zastupitel města Příbrami František Hauser ostře reagoval na příspěvek bývalého radního, ekonoma a člena finančního výboru Václava Dvořáka. Ten srovnával prodej městské chaty Granit na šumavském Zadově s kontroverzním prodejem 1. polikliniky.


Na posledním jednání zastupitelstva se řešil záměr prodeje městské chaty Granit na šumavském Zadově. Ve svém proslovu bývalý starosta a nynější radní Příbrami Jindřich Vařeka (ANO) tvrdě odsoudil příspěvek, který na sociálních sítích napsal tehdejší radní, ekonom a člen finančního výboru Václav Dvořák (za ANO). Ten ve svém příspěvku uvedl, že za prodejem chaty může být buď naprostá manažerská neschopnost, nebo jiný skrytý úmysl. Tento výrok Vařeka ostře dementoval s tím, že je chata prodělečná a investice potřebuje Příbram na jiných městských objektech, které chátrají. Zastupitelé po třech hodinách prodej chaty nepodpořili a nově bude pod taktovkou Sportovních zařízení města Příbrami (SZM).

„Prostudoval jsem materiály, které vytvořil Jan Slaba (ředitel SZM). Studie je perfektní. Poslouchal jsem argumenty Petra Rottera (za ANO) a Jiřího Holého (za ANO), mají svá opodstatnění,“ řekl na úvod ve svém příspěvku zastupitel František Hauser (ANO).
Po vystoupení Vařeky Hauser odsoudil pasáž, ve které Dvořák srovnává prodej chaty s kontroverzním prodejem 1. polikliniky za starostování Josefa Řiháka (ČSSD). „Já nečtu internet ani sociální sítě. Mě se to neskutečně dotklo. Václave (Dvořák), ty jsi mě hluboce urazil. Srovnat prodej chaty s neslavným prodejem 1. polikliniky, je hluboká urážka. To, co proběhlo při prodeji polikliniky, policie zhodnotila jako čin ne trestný, ale trestuhodný. Jestli naše jednání ohledně prodeje chaty je hodné trestu, tak tomu nerozumím,“ řekl Hauser.
Hauser dále uvedl, že se zúčastnil zasedání, na kterém se poliklinika prodala. „Komplot ODS a ČSSD tehdy nepřipustil žádnou diskuzi a všichni hlasovali tak, jak měli. Na dnešním jednání jsou rozumné argumenty, pro i proti. Srovnávat prodej chaty s prodejem polikliniky? Tím jsi mě urazil a hluboce se mě to dotklo. Ty jsi měl možnost být přímým účastníkem vedení města a odmítl jsi,“ připomněl Hauser.

„Ostatní z nás tě žádali abys kandidoval, já tě prosil. Ty jsi nechtěl a teď do všeho ryješ. To, co jsi teď provedl, je pro mě vrchol. To se nedělá, je to nemorální a hluboká urážka,“ dodal Hauser.
Záznam celého projevu můžete zhlédnout v nesestříhaném videu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
video: Jakub Pečenka

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Příbramští hasiči hledají posily do svých řad Příbramští hasiči hledají posily do svých řad Územní odbor Příbram hledá zájemce do služebního poměru na pozici Hasič, Hasič – … Středočeští hasiči se podílejí na distribuci respirátorů Středočeští hasiči se podílejí na distribuci respirátorů Následně budou respirátory distribuovány přímo do jednotlivých škol Středočeského … Nastane tvrdý lockdown? Vláda chystá další zpřísnění Nastane tvrdý lockdown? Vláda chystá další zpřísnění Studenti se do škol začátkem března pravděpodobně nevrátí. Cesta do školy: Polovina dětí z Příbramska ji zvládne pěšky a do deseti minut Cesta do školy: Polovina dětí z Příbramska ji zvládne pěšky a do deseti minut Šetření mezi žáky ve věku od devíti do patnácti let v projektu Minisčítání 2020 … Hasiči vyjížděli k požáru soudu, jednalo se o kouř z komína Hasiči vyjížděli k požáru soudu, jednalo se o kouř z komína Hasiči se s podobnými oznámeními občas setkávají. V sedlčanské škole se podle ředitele osvědčily PCR testy V sedlčanské škole se podle ředitele osvědčily PCR testy Sedlčanská škola chce pilotní projekt přesto dokončit a o získané poznatky se podělit … Podle vědců hrozí kolaps zdravotnictví a návrat dětí do škol za rok Podle vědců hrozí kolaps zdravotnictví a návrat dětí do škol za rok K zavřeným školám by se podle nich měly omezit podniky, průmysl a úplně zavřít … Rádi čtete a soutěžíte? Zkuste letos knižní výzvu Rádi čtete a soutěžíte? Zkuste letos knižní výzvu Knihovna Jana Drdy Příbram vyhlásila nové kolo celoroční čtenářské soutěže pro děti a … Respirátory jsou to nejmenší zlo. Pokud jsou lidé hovada, tak se můžeme těšit Respirátory jsou to nejmenší zlo. Pokud jsou lidé hovada, tak se můžeme těšit Zeptali jsme se několika obyvatel Příbrami, jak nové nařízení vítají, zda již …
Opilec si v Březnici „ustlal“ na silnici. Policisty ignoroval, na záchytce začal vyhrožovat Opilec si v Březnici „ustlal“ na silnici. Policisty ignoroval, na záchytce začal vyhrožovat Muž se dopustil čtyř přestupků, nyní mu hrozí pokuta dvacet tisíc.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz