17. 3. svátek má Vlastimil




Kraji zbylo 640 milionů, využije je na opravu silnic i financování nemocnic

17. února 2017   (16:10)
Kraji zbylo 640 milionů, využije je na opravu silnic i financování nemocnic
foto: pribram.cz

Rozhodnutí musí posvětit středočeské zastupitelstvo.



Zůstatek hospodaření Středočeského kraje ve výši 640,83 milionů korun chtějí středočeští radní vložit na krytí zvýšených nákladů oprav silnic po letošní zimě, dále plánují posílit finanční prostředky Středočeských Fondů a vytvořit rezervu, která by mimo jiné umožnila zajistit propady hospodaření středočeských nemocnic. V této podobě doporučili radní ve čtvrtek 16. února rozdělit zůstatek Zastupitelstvu Středočeského kraje ke schválení.

„Stav na účtech Středočeského kraje k 31. prosinci 2016 činil 2 922 090,34 tis. korun. Po odečtení výdajů vztahujících se k roku 2016 a cizích prostředků bude zastupitelům předloženo ke schválení rozdělit 2 801 685,67 tis. korun. Z této sumy tvoří hlavní část prostředky, které přecházejí z roku 2016 do roku 2017 na krytí již předem daného účelu. Jedná se o nedočerpané účelové prostředky na financování Středočeských Fondů ve výši 356 300,19 tis. korun, projektů EU ve výši 919 713,57 tis. korun, investičních výdajů 703 754,24 tis. korun a o nedočerpané prostředky na financování běžných výdajů z roku 2016 ve výši 181 083,31 tis. korun. Po zapojení výše uvedených prostředků z roku 2016 zůstává k rozdělení zmíněných 640,83 milionu korun,“ upřesnil výpočet částky pro další přerozdělování náměstek pro oblast financí Gabriel Kovács (ANO 2011).

Jak dále upřesnil, přebytek chtějí radní využít na posílení tří oblastí, které vyžadují větší nároky na dostatek finančních prostředků. „První z nich je pokrytí zvýšených nákladů na opravy silnic po letošní zimě. Tam bychom rádi nasměrovali 120 milionů korun, Středočeské Fondy hodláme posílit o 110 milionů a do rezervy, která by sloužila i na případné pokrytí ztrát hospodaření krajských nemocnic v letošním roce, pak navrhujeme zastupitelům schválit 410,83 milionu korun,“ dodal náměstek Kovács.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Středočeský kraj
autor: red








Další články

Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Vandalismus v Příbrami se projevuje od poničených košů a laviček až po ohnuté stožáry … FOTOGALERIE V Občově hořela autodílna, na místě zasahuje několik jednotek hasičů V Občově hořela autodílna, na místě zasahuje několik jednotek hasičů Několik hasičských jednotek zasahuje v Občově u požáru autodílny. AKTUÁLNĚ Známe 16 vítězů ankety. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Známe 16 vítězů ankety. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Velká čtenářská anketa na portálu pribram.cz, která hledá nejoblíbenější fotbalový … SPORT Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Okolí rožmitálského zámku má za sebou další výrazné zlepšení. Skupina místních … NEPŘEHLÉDNĚTE Velikonoční neděle v divadle: tvoření, pohádky a jarní kouzlo pro celou rodinu Velikonoční neděle v divadle: tvoření, pohádky a jarní kouzlo pro celou rodinu Divadlo A. Dvořáka v Příbrami zve v neděli 22. března od 10 do 17 hodin všechny malé i … KULTURA Jediní v okolí! DAPE Cars v Příbrami nabízí službu, kterou ostatní servisy neumí Jediní v okolí! DAPE Cars v Příbrami nabízí službu, kterou ostatní servisy neumí Když se na silnici něco pokazí, většina řidičů z Příbramska už ví, kam volat. DAPE … PR Kvůli požáru ubytovny i kontejnerů vyšetřuje policie podezřelou osobu Kvůli požáru ubytovny i kontejnerů vyšetřuje policie podezřelou osobu Rušnou noc zažili nejen hasiči kvůli nočnímu požáru na ubytovně, ale i kvůli hořícím … AKTUALIZOVÁNO Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek Krátce před jedenáctou hodinou večerní v neděli byl vyhlášen poplach kvůli požáru na … AKTUALIZOVÁNO Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Pocit bezpečí je jedním ze základních ukazatelů kvality života ve městě. Jak si v … ANKETA
Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Milovníci sladkého, pozor. Hledáme podnik, kde v Příbrami dělají ty nejlepší dorty, … ANKETA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz