31. 7. svátek má Ignác
Drtivá většina hlasujících v anketě si přeje kvůli nepřizpůsobivým zpoplatnit vstup na Novák. Nechtějí mít z koupaliště no-go zónu

Nepřehlédněte
6. června 2021   (17:43)
Drtivá většina hlasujících v anketě si přeje kvůli nepřizpůsobivým zpoplatnit vstup na Novák. Nechtějí mít z koupaliště no-go zónu
foto: Fotografie byla pribram.cz poskytnuta k volnému užití/redakce jméno autora zná

V anketě hlasovalo téměř čtrnáct tisíc čtenářů.


Nechceme mít z Nováku no-go zónu, zněl jeden z příspěvků na sociálních sítích ohledně chování nepřizpůsobivých dětí na místím koupališti. Každý den sem směřují kroky mnoha příbramských obyvatel, zejména rodin s dětmi, které využívají veškeré zábavy, co se zde nabízí. Novák má být místem odpočinku a klidu, někteří návštěvníci však nejsou ochotni dbát provozního řádu a pokynů provozovatele. Hloučky nepřizpůsobivých však obtěžují slušné návštěvníky nejen svými vulgarismy. Stížnosti na nevhodné chování tak místní ostraha řeší každodenně. Ředitel Sportovních zařízení města Příbrami (SZM) Jan Slaba v minulém týdnu pribram.cz řekl, „Problému s nepřizpůsobivými jsme si vědomi. Zásahy budou stále tvrdší, až dojde k co nejvyšší eliminaci těchto skupinek. Je nutné si však uvědomit, že zde nejsme od toho abychom lidem vychovávali děti. Není to naším cílem. Od toho jsou tu rodiče. Naší prioritou je komfort všech návštěvníků. Jako každý rok pro to uděláme maximum. Každý návštěvník, který bude cítit, že je narušován jeho komfort nebo je porušován návštěvní řád, nechť se obrátí na dozor areálu nebo na zaměstnance Sportovních zařízení města Příbrami,“ řekl Slaba.

V článku „Nepřizpůsobivé děti obtěžují návštěvníky Nováku. Začíná to zde vypadat jako na dvorku před ubytovnou, stěžují si rodiče“ jsme zveřejnili anketu, zda by obyvatelé Příbrami souhlasili se zpoplatněním vstupu a tímto způsobem alespoň částečně znemožnili vstup problémovým dětem. Výsledky ankety, ve které hlasovalo téměř čtrnáct tisíc obyvatel, jsou jasným vzkazem pro provozovatele. 12932 hlasujících by kvůli eliminaci obtěžujících dětí zavedlo vstupné, oproti tomu by 757 bylo proti. Procentuálně je tedy podle výsledků ankety 94 % Příbramanů pro zavedení vstupného. Na sociálních sítích po vydání zmíněného článku lidé situaci na koupališti ihned začali komentovat. „Tak vznikají no-go zóny, kam lidé z jejichž daní se areál opravil a udržuje, přestanou chodit,“ zněl jeden z příspěvků. Mnozí diskutující poukazovali na vulgární vyjadřování některých dětí, kvůli kterým již areál nenavštěvují. „Na Novák jsem přestala chodit kvůli těmto agresivním skupinám. Patnáctiletí hajzlíci napadají mé desetileté dítě, které si chce jen poskákat na trampolíně. Je to tam jak v cikánském ghettu. Slušný člověk tam nemá s dítětem šanci,“ napsala v diskuzi čtenářka.
Házeli po nás kameny
Nepříjemný zážitek z návštěvy areálu si odnesli dva diskutující. „Stalo se mi, že jsme plavali a oni po nás házeli kameny,“ popsal svou zkušenost v diskuzi Tomáš. Obdobně se vyjádřila i Tereza. „Na nás také, předloni,“ odpověděla.
Zpoplatnění nic neřeší
V diskuzi byly i opačné názory, které poukazovaly na to, že zavedení vstupného nic nevyřeší. „Toto etnikum je v dnešní době velmi zvýhodňováno. Vědí, jak vytahat krejcary z kasičky jménem stát a peněz mají víc než rodiny, kde oba rodiče poctivě pracují,“ napsal Jirka. „Například loni jezdily děti z mola na koloběžce do vody a když se někdo ohradil, poslaly ho do háje. Bývají často agresivní s rodiči i bez nich. Ale pokud se vstup zpoplatní, odnesou to rodiny s dětmi,“ napsala Helena.

Ostraha: Problémové děti nerespektují nic a nikoho
„Je to každodenní záležitost. Tito lidé nerespektují vůbec nic. Jakmile je napomeneme, přesunou se o pár metrů dál a tam v nevhodném chování pokračují do té doby, než je z areálu vykážeme. Další den se opět vracejí a začínáme nanovo,“ řekl pribram.cz pracovník ostrahy Aleš.
Novák je pro slušné lidi, ne pro zmetky, řekl starosta
Starostu Jana Konvalinku výsledky hlasování překvapily. „Když jsme před časem o zpoplatnění uvažovali, vznikla velká vlna nevole. Vyjadřovala se k tomu i opozice a označovala to za nesmysl. Doba se mění a názory nejspíše také. Hlasování vnímám jako signál a pokyn k tomu, abychom začali podnikat kroky k zajištění většího bezpečí v areálu. Kdyby mělo zpoplatnění pomoci, rozhodně to zvážíme,“ řekl dnes pribram.cz starosta s tím, že Novák je pro slušné lidi, ne pro zmetky, co dělají nepořádek a škodí ostatním,“ dodal.
Novák jen pro slušné? Možná
Ačkoliv momentální situace mnoho rodičů rozčiluje, hlavní slovo bude mít radnice. Ta od vstupného upustila před několika lety, protože náklady na jeho vybírání byly pro SZM vyšší než částka, jaká se podařila vstupným získat. „Ze sebe bych vstupné nevylučoval, protože by bylo fajn, kdyby SZM měla na obnovu i nějaký drobný příjem,“ řekl již dříve bývalý starosta Jindřich Vařeka, který za své působení areál zrekonstruoval.

 
Pokud vedení Příbrami neučiní zásadní krok vedoucí ke zklidnění situace na Nováku, mnoho lidí přestane pravděpodobně areál navštěvovat. Jedním z opatření tak může být zavedení zmiňovaného vstupného, posílení ostrahy či zřízení pobočky městské policie. Stejná situace bude pravděpodobně panovat po dokončení rekonstrukce Čekalíkovského rybníka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Řidič ve vysoké rychlosti nezvládl odbočovací manévr a skončil v příkopu. Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Vycházku do budovy Báňského ředitelství v Příbrami povede 5. srpna architekt Michal … Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU O několika miliardách z první výzvy prozatím rozhodovala rychlost kliknutí v rámci … Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Sportovní setkání pro všechny věkové kategorie pořádá třikrát týdně na venkovních … Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Benzin Natural 95 je u čerpacích stanic ve Středočeském kraji nejdražší za šest a půl … Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Muži hrozí tříletý pobyt za mřížemi.
V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce Nejprve bude zdemolována a znovu postavena budova N, která bude širší a především i …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz