31. 7. svátek má Ignác
Nepřizpůsobivé děti obtěžují návštěvníky Nováku. Začíná to zde vypadat jako na dvorku před ubytovnou, stěžují si rodiče

Nejčtenější
1. června 2021   (06:45)
Nepřizpůsobivé děti obtěžují návštěvníky Nováku. Začíná to zde vypadat jako na dvorku před ubytovnou, stěžují si rodiče
foto: Fotografie byla pribram.cz poskytnuta k volnému užití/redakce jméno autora zná

Ostraha každodenně řeší nevhodné chování některých návštěvníků.


Areál Nového rybníka zažívá opět návštěvnický boom. Každý den sem směřují kroky mnoha příbramských obyvatel, zejména rodin s dětmi, které využívají veškeré zábavy, co se zde nabízí. Novák má být místem odpočinku a klidu, někteří návštěvníci však nejsou ochotní dbát provozního řádu a pokynů provozovatele. Hloučky nepřizpůsobivých obtěžují slušné návštěvníky nejen svými vulgarismy. Stížnosti na nevhodné chování tak místní ostraha řeší každodenně.

Na trampolínách najdete v kteroukoli denní hodinu mnohem více dětí, než je provozovatelem doporučeno a riziko úrazu se tak nezanedbatelně zvyšuje. Také tabule u vstupu na nafukovací atrakci hlásá, že děti zde mají být pod dohledem dospělé osoby, kterou dost často široko daleko nezahlédnete.  
Ostraha, která poctivě křižuje areálem, velmi často napomíná partičky, které jsou příliš bujaré. Ty se ostatně stahují nejen na Novák, ale už brzy v podvečer je potkáte kolem Junioru a Fialáku. „Je to každodenní záležitost. Tito lidé nerespektují vůbec nic. Jakmile je napomeneme, přesunou se o pár metrů dál a tam v nevhodném chování pokračují do té doby, než je z areálu vykážeme. Další den se opět vracejí a začínáme nanovo,“ řekl pribram.cz pracovník ostrahy Aleš.
Také do redakční pošty přišlo několik e-mailů od rozčilených rodičů malých dětí. „Z Nováku se začíná stávat dvorek před zdabořskou ubytovnou. Tolik vulgarit jsem neslyšela za celý život. Jakmile jsem je upozornila na nevhodné chování, dostala jsem ‚sprchu‘ nadávek. Byla jsem tam s dcerou naposledy,“ popsala svou zkušenost jedna z maminek.

Během sobotního odpoledne byla situace na Nováku ještě vyhrocenější než kdy jindy. Několik rodičů se pustilo do slovní rozepře s nepřizpůsobivými a někteří raději odešli. „Začali jsme o víkendech zvyšovat dohled. Místo dvou členů ostrahy jsou tři, někdy čtyři. Je to ale jako hra na kočku a myš,“ dodal Aleš.
Nejsme zde od toho abychom vychovávali lidem jejich děti
„Problému s nepřizpůsobivými jsme si vědomi. Zásahy budou stále tvrdší, až dojde k co nejvyšší eliminaci těchto skupinek. Je nutné si však uvědomit, že zde nejsme od toho abychom lidem vychovávali děti. Není to našim cílem. Od toho jsou tu rodiče. Naší prioritou je komfort všech návštěvníků. Jako každý rok pro to uděláme maximum. Každý návštěvník, který bude cítit, že je narušován jeho komfort nebo je porušován návštěvní řád, nechť se obrátí na dozor areálu nebo na zaměstnance Sportovních zařízení města Příbrami,“ řekl pribram.cz ředitel Jan Slaba.
Mnoho let si na Nováku každý mohl dělat, co chtěl. Nyní si návštěvníci zvykají, že ne vše je zde dovoleno a situace se snad postupně zlepší. Přesto někteří lidé začínají volat o zpoplatnění vstupu s předpokladem, že by i velmi nízké vstupné mohlo návštěvníky vyselektovat, a nejen zajistit více klidu, ale také zachování hodnoty vzkříšeného areálu.
Jistě se najde řada odpůrců, kteří nesouhlasí se zpoplatněním i z mnoha jiných důvodů. Samozřejmě jedním z nich jsou finanční náklady na případné nové zaměstnance u vstupu, dalším je různorodost důvodů návštěvy areálu – zatímco jedni sem jdou strávit celý den, další si jdou pouze oběhnout pár koleček.

Souhlasili byste se zpoplatněním vstupu na Novák


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Řidič ve vysoké rychlosti nezvládl odbočovací manévr a skončil v příkopu. Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Vycházku do budovy Báňského ředitelství v Příbrami povede 5. srpna architekt Michal … Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU O několika miliardách z první výzvy prozatím rozhodovala rychlost kliknutí v rámci … Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Sportovní setkání pro všechny věkové kategorie pořádá třikrát týdně na venkovních … Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Benzin Natural 95 je u čerpacích stanic ve Středočeském kraji nejdražší za šest a půl … Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Muži hrozí tříletý pobyt za mřížemi.
V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce Nejprve bude zdemolována a znovu postavena budova N, která bude širší a především i …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz