31. 3. svátek má Kvido




Čtyřmezí u Dobříše je nově vyznačeno pro turisty

3. října 2014   (15:13)
Čtyřmezí u Dobříše je nově vyznačeno pro turisty

V sobotu bude z každé z obcí vypraven slavnostní pěší průvod.



Na rozhraní čtyř obcí - Dobříše, Bukové a Rosovic na Příbramsku a Hostomic na Berounsku - vznikla nová atrakce pro turisty. Na ojedinělé čtyřmezí v sedle mezi vrchy Studený a Kuchyňka upozorňuje nové označení hranic katastrů. Slavnostní odhalení bude v sobotu, kdy je na tomto místě plánováno i společné zasedání zastupitelů všech čtyř obcí, řekl ČTK starosta Hostomic Vít Štáhlavský (ODS).

"Označili jsme nově čtyřmezí, které bylo vytyčeno v době Marie Terezie, když se dávaly hraniční kameny mezi katastry. Udělali jsme tam takový útvar, do kterého si sednete, a jsou tam vyznačeny výseče," uvedl Štáhlavský. Hranice území jsou podle něj dokonce i namalovány na stromech.

Čtyřmezí je podle Šťáhlavského pozoruhodné tím, že leží na křižovatce lesních cest a turistických tras. Kříží se v těchto místech červená turistická značka vedoucí z Prahy do Lochovic se žlutou vedoucí z Hostomic do Nového Knína. Díky tomu projde kolem čtyřmezí velké množství turistů, aniž si to uvědomí. Zástupci obcí se rozhodli, že si tato lokalita zaslouží více zdůraznit. "Trojmezí jsou různě po republice i Evropě, ale čtyřmezí je docela ojedinělá věc," podotkl Štáhlavský.

V sobotu bude podle něj z každé obce vypraven slavnostní pěší průvod, všichni se setkají právě na čtyřmezí. Společně budou opékat vuřty a plánováno je i zasedání zastupitelstev všech čtyř obcí. "Protože každé obecní zastupitelstvo smí zasedat pouze na katastru své obce, stoupneme si do vyznačených výsečí, a budeme tak na svých katastrech," dodal starosta.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj snm








Další články

Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Na Škaredou středu 1. dubna se v Příbrami uskuteční přednáška, která nabídne odborný i … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Od pondělí 30. března do neděle 5. dubna bude policie měřit rychlost na několika … AKTUÁLNĚ Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník! Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník! Milovníci běhu by měli zbystřit. Už v neděli 5. dubna se uskuteční 68. ročník … SPORT Zkontrolujte si důchod z pohodlí domova. Nová služba vám ušetří cestu na úřad Zkontrolujte si důchod z pohodlí domova. Nová služba vám ušetří cestu na úřad Česká správa sociálního zabezpečení přišla s novinkou, která může lidem výrazně … AKTUÁLNĚ Dobříš praská ve švech, Příbram hlásí pokles. Zápisy do 1. tříd ukázaly ostrý rozdíl Dobříš praská ve švech, Příbram hlásí pokles. Zápisy do 1. tříd ukázaly ostrý rozdíl Zatímco Dobříš letos zápasí s rekordním počtem dětí u zápisů do 1. tříd, Příbram hlásí … ŠKOLSTVÍ Nešvar v Příbrami: Zloději paliva „zasáhli“ u nádrží kamionů Nešvar v Příbrami: Zloději paliva „zasáhli“ u nádrží kamionů V ulici K Podlesí se v posledních týdnech rozjel znepokojivý nešvar. Občané upozorňují … NEPŘEHLÉDNĚTE Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“ Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“ Otakar Brousek mladší, v hereckém prostředí přezdívaný Ťulda, patří k nejvýraznějším … ROZHOVOR Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek Možná jste si toho všimli na sociálních sítích, v podcastech o zdraví nebo u známých: … ZAJÍMAVOSTI Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní V polovině dubna budou zahájeny stavební práce ve vnitrobloku v Riegrově ulici, který … NEPŘEHLÉDNĚTE
Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí Je Příbram bezpečným městem? Na tuto otázku odpovídali naši čtenáři v nedávné anketě – … NÁZOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz