Bleší trh na příbramském náměstí i přes deštivé počasí přilákal spoustu lidí
24. května 2023 (08:51)
Dalších 16 fotografií v galerii
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Za prodejní prostor, respektive za každý metr čtvereční, zaplatil prodejce poplatek ve výši 20 Kč.
Příbram v úterý pořádala na náměstí T. G. M. bleší trh. Na místě se sešlo přibližně dvacet prodejců, kteří nabízeli různorodý sortiment. Jednalo se převážně o oblečení, plyšové hračky, drobnou elektroniku, keramické zboží a nádobí. Každý z prodejců si své prodejní místo zajistil sám, tak jak je u obdobných akcí zvykem – stoleček, přepravky, deky… Za prodejní prostor, respektive za každý metr čtvereční, zaplatil poplatek ve výši 20 Kč.
Zájemci o prodej na prvních bleších trzích se nemuseli nikde hlásit, zkrátka rovnou se svým zbožím určeným k prodeji přišli na náměstí. Trhy probíhaly od 14 hodin, prodejci si zboží mohli připravovat již o hodinu dříve.
Bleší trhy v Příbrami nejsou úplnou novinkou, v minulosti je pořádalo například příbramské divadlo. Nově se do této aktivity, i když prozatím pouze na zkoušku, pustil příbramský živnostenský úřad, který má na starosti pořádání i dalších trhů ve městě.
„Myšlenka bleších trhů se mi velmi líbí, každý z nás má doma věci, kterých se chce slušným způsobem zbavit, a většina z nás si zase se zájmem prohlédne zboží, které by se hodilo mít doma,“ řekl již dříve starosta Jan Konvalinka s tím, že když se budou trhy líbit, bude možné je pořádat i opakovaně.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Festival muzejních nocí nabídne komentované prohlídky historických budov, koncerty i program pro děti
•Spolek Skutek: Výše odměn v Galerii Františka Drtikola jsou adekvátní
•Brdy z ptačí perspektivy provede letec a fotograf Jiří Jiroušek
Další články
Hudba, ženská energie a Dvořákova Vysoká. Cyklus „Setkání s…“ vstoupil do roku 2026
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami otevřel rok 2026 ve znamení hudby, …
Nezaměstnanost na Příbramsku narostla, největší sháňka je po řidičích, ale i kuchařích a číšnících
Úřad práce ČR (ÚP ČR) evidoval k 31. lednu 2025 celkem 378 547 uchazečů o zaměstnání, …
Prokopka se probouzí. Příbram prodala pozemky, vzniknou učebny, ordinace i služebna městské policie
Na lednovém zasedání zastupitelstva města Příbram zastupitelé schválili prodej pěti …
Nepřehlédněte
Svatý Valentýn: evropský svátek, který jsme omylem poslali do Ameriky
A proč se pořád hádáme, jestli ho slavit:
Každý únor se opakuje …
ANKETA
Podezření strážníků se potvrdilo, řidič měl pozitivní test na drogy
Strážníci městské policie při běžné kontrole zastavili řidiče, u kterého vzniklo …
Mosty na hraně životnosti. Kraj chystá velkou stavební rekonstrukci za stovky milionů
Středočeský kraj pokračuje v masivních investicích do silniční infrastruktury. Radní …
Galerie Františka Drtikola: výbor nenašel pochybení, ale měl výhrady. Ředitelka sama požádala o audit
Hospodaření Galerie Františka Drtikola se stalo jedním z nejdiskutovanějších bodů …
Politika
Lákavá reklama ho připravila o téměř dva miliony. Policie varuje před falešnými investičními poradci
Touha zhodnotit úspory se jednomu muži ze Zlínska krutě nevyplatila. Místo slibovaného …
Středočeský kraj otevřel hlasování. O Cenu veřejnosti bojuje 58 osobností
Středočeský kraj spustil veřejné hlasování, ve kterém mohou lidé rozhodnout o držiteli …
Příbram šokovala volejbalovou extraligu
Volejbalová Příbram zažila v sobotu 7. února večer, na který se bude dlouho vzpomínat. …





















