Architekti z Příbramska získali významné ocenění
26. prosince 2014 (08:10)
Na sklonku roku byli hned dvakrát oceněni ing. arch. Jan Praisler z Příbrami (vlevo) a ak. arch. Aleš Brotánek z Rožmitálu (vpravo) na mezinárodní soutěži Building Efficiency Awards (BEFFA). O přízeň porotců se v klání současných stavebních projektů s výjimečnou energetickou, konstrukční a architektonickou hodnotou realizovaných v České a Slovenské republice ucházelo celkem 230 staveb v sedmi kategoriích. V devítičlenné porotě zasedl mimo jiné Bořek Šípek, podle jehož návrhu byly rovněž vyrobeny skleněné poháry pro vítěze.
Dvojice architektů z Příbramska, která patří mezi nejznámější autory tzv. pasivních staveb v ČR, získala prvenství v kategorii "Multikomfortní dům" za Domov pro seniory v Modřicích u Brna a druhé místo v kategorii "Nebytový dům" za mateřskou školu v Praze-Slivenci, která je vůbec první školkou v ČR, postavenou v pasivním standardu.
Snímek je ze slavnostního vyhlášení vítězů, které se konalo v prostorách Fakulty architektury ČVUT v Praze.
Dvojice architektů z Příbramska, která patří mezi nejznámější autory tzv. pasivních staveb v ČR, získala prvenství v kategorii "Multikomfortní dům" za Domov pro seniory v Modřicích u Brna a druhé místo v kategorii "Nebytový dům" za mateřskou školu v Praze-Slivenci, která je vůbec první školkou v ČR, postavenou v pasivním standardu.
Snímek je ze slavnostního vyhlášení vítězů, které se konalo v prostorách Fakulty architektury ČVUT v Praze.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Město Příbram
autor: red
Další články
Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích
Květen a červen jsou pro osoby samostatně výdělečně činné každoročně nejdůležitějším …
ZAJÍMAVOSTI
Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen
Na základě informace Ředitelství silnic a dálnic ČR bude od 1. dubna 2026 až do 31. …
AKTUÁLNĚ
Benzin i nafta stále zdražují. Nejlevněji doplníte nádrž stále u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 39,90 Kč do 42,50 …
AKTUÁLNĚ
Developerský projekt v Žežické: 144 bytů, příspěvek 8,4 milionu. Kdo za projektem stojí?
V Žežické má vyrůst 144 nových bytů a jde o jeden z největších bytových projektů, …
POLITIKA
Starosta omluven, jednání vedl místostarosta Karpíšek. Kdo čekal ostré střety, ten se nedočkal — přesto jeden bod dokázal zastupitele rychle vrátit na zem
Čtyřicáté zasedání Zastupitelstva města Příbrami proběhlo ve středu 25. března 2026. …
POLITIKA
Brdy už hasiče nezastaví. Nová čtyřkolka jim šetří čas i síly
Příbramští profesionální hasiči mají nového parťáka do terénu. Do jejich výbavy nově …
AKTUÁLNĚ
HOTOVO! Příbram to dokázala. Infarktový obrat, drama v prodloužení a postup do semifinále je doma!
Baník to dokázal! Příbram v třetím čtvrtfinále předvedla obrovskou vůli, když ani …
SPORT
Sezónu v záchranné stanici Hrachov otevřou sovy: Přijďte 5. dubna podpořit zvířecí pacienty
Přivítejte jaro v přírodě a nahlédněte do zákulisí záchrany živočichů. V sobotu 5. …
Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online.
Ve středu 25. března od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka 121 …
ON-LINE PŘENOS
Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu
Ve středu 25. března asi hodinu před polednem vyjížděly všechny složky integrovaného …
AKTUALIZOVÁNO





