16. 10. svátek má Havel
Zvířata v minizoo na Nováku nekrmte, můžete jim ublížit

3. listopadu 2020   (19:08)
Zvířata v minizoo na Nováku nekrmte, můžete jim ublížit
foto: pribram.cz

Momentální nouzový stav, který znemožňuje návštěvy divadel, koncertů a dalších kulturních i sportovních akcí, vrací mnoho lidí k přírodě.


V Orlově nebo Lázu najdete za slunečného dne parkovací místo u lesa jen sotva. Cesty do Brd připomínají lázeňskou promenádu. Není divu. Děti, které se nemohou vyřádit s vrstevníky, je potřeba alespoň protáhnout na čerstvém vzduchu.

Pro nejmenší je výborným cílem vycházky minizoo v areálu Nového rybníka. Dnes se zdejší stádečko koz a ovcí radovalo z hromady čerstvého sena. To je také základem jejich jídelníčku. Kozy jsou proslaveny svou mlsností a možná máte občas dobrou vůli a chtěli byste jim přilepšit. Ačkoli by jistě jablkem nebo mrkví nepohrdly, mějte na paměti, že tento nápad mohou mít i další, a že nezřízené obžerství by zvířatům mohlo ublížit. 
Totéž platí i u tvrdého suchého pečiva. I pokud jste si jistí, že není plesnivé a je správně usušené, je nutné ho podávat v malém množství, což jako pouhý návštěvník minizoo neohlídáte. Naházíte-li ho do ohrady, rychle zvlhne a může zvířatům způsobit poruchu trávení a průjem. Totéž platí i u srnčí zvěře, proto suché pečivo noste do lesa, jen když mrzne, neočekává se obleva a ukládejte ho pouze do přístřešků. Srnka s poruchou trávení rychle slábne a může zbytečně zahynout.
foto: pribram.czTip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Jitka Kocíková
autor: Jitka Kocíková

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz